رفتن به بالا
  • Thursday - 9 April 2015 - 07:56
  • کد خبر : ۲۷۸۶۸

لینک کوتاه:

بهترین عمر یک مسواک یک فصل است

یک متخصص پروتز دندان اهمیت انتخاب مسواک را بیش از مسواک کردن دانست و گفت: بهتر است در هر فصل مسواک خود را تعویض کرده و از مسواک جدید استفاده کنید.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از راه دانا، فرامرز علایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری سینا با اشاره به سلامت دندان‌‌ها گفت: فلوراید موجود در خمیردندان‌ها باعث تقویت لثه، دندان و بافت‌های داخلی دهان و مواد ساینده موجود در آن باعث زدودن جرم‌های روی دندان می‌شود.

وی با بیان اینکه نوع و اندازه مسواک از اهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: معمولاً استفاده از مسواک‌های سفت و با دندانه‌های کلفت به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا مسواک کردن محکم دندان‌ها، باعث تحلیل رفتن لثه می‌شود.

این متخصص پروتز در ادامه گفت: مسواک باید سافت یا مدیوم بوده و دارای دو ردیف و هر ردیف شامل بیش از شش دندانه نباشد تا بتوان نقاط مخفی دهان مانند دندان‌های کرسی و عقل را مسواک کرد.

جهت مسواک کردن دندان‌های پایین از پایین به بالا و دندان‌های بالا از بالا به پایین

علایی افزود: براساس تکنیک «bath» که مربوط به نحوه مسواک کردن است، مسواک باید به صورت زاویه 45 درجه بر روی لثه قرار گیرد و بر روی دندان به سمت پایین کشیده شود به عبارتی دندان‌های پایین از پایین به بالا و دندان‌های بالا از بالا به پایین مسواک زده شود.

وی تصریح کرد: سعی کنید به گونه‌ای دندان‌ها را مسواک کنید که لثه روی دندان را بپوشاند و با حرکت مسواک بر روی دندان آن را به لثه بچسبانید.

این متخصص پروتز در ادامه گفت: به طور معمول عمق لبه لثه با دندان باید دو میلی متر باشد زیرا در این حالت به صورت طبیعی نوعی خودتمیزی انجام می‌شود اما اگر این عمق بیشتر از دو میلی متر باشد، جرم‌های دندان وارد لبه آزاد لثه شده و به آن قسمت می‌چسبد.

وی درباره مدت زمان استفاده از مسواک افزود: بهتر است برای داشتن دندان‌های سالم در هر فصل مسواک خود را تعویض کرده و از مسواک جدید استفاده کنید.

انتهای پیام/خ

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه