رفتن به بالا
  • Saturday - 18 April 2015 - 12:32
  • کد خبر : ۲۸۰۹۸

لینک کوتاه:

تجمع معلمان یک درخواست کاملا صنفی و بدون نگاه سیاسی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تجمع معلمان یک امر صرفا صنفی است بدون نگاه سیاسی و البته معلمین عزیز باید متوجه باشند که از این خواست صنفی آن ها سو استفاده سیاسی نشود.

به گزارش هزار نیوز ؛

 

به گزارش هزار نيوز ، علیرضا منظری توکلی در خصوص تجمعات اعتراض آمیز معلمان در چند روز اخیر در گفتگو با  نمره ۲۰ گفت: آنچه که مسلم است فرهنگیان عزیر عاشق رهبری و نظام جمهوری اسلامی هستند اما احساس تبعیض نسبت به سایر اقشار جامعه می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد : من در ارتباط با فرهنگیان هستم و آنچه که باعث رنجش خاطر این عزیزان شده است تبعیض نا روا بین آن ها و سایر اقشار می باشد و این در صورتی است که آن ها از کمبود ها ناراحت نیستند.

منظری توکلی عنوان کرد: خواسته فرهنگیان یک خواسته صنفی و منطقی است، فرهنگیان خود را با سایر دستگاه ها مقایسه می کنند و اختلاف در میزان دریافتی آن ها با سایر اقشار سبب این اعتراضات شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: اولویت رسیدگی در جامعه باید با کسانی باشد که جامعه ساز هستند و این در حالی است که معلمین جامعه را می سازند و هر اقدامی که صورت بگیرد در حقیقت هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

وی ادامه داد: اگر با این دید به آموزش و پرورش نگاه شود که نقش جامعه ساز دارد هر اقدامی که در آموزش و پرورش صورت گیرد در واقع نوعی سرمایه گذاری است رغبت ما هم به رفاه و رسیدگی به معلمین بیشتر خواهد شد.

منظری توکلی بیان داشت: با توجه به مشکلات گرانی و تورمی که وجود دارد معلمین عزیز سخت در مضیقه معیشتی هستند .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: این تجمعات یک امر صرفا صنفی است بدون نگاه سیاسی و البته معلمین عزیز باید متوجه باشند که از این خواست صنفی آن ها سو استفاده سیاسی نشود چرا که دشمن به نوعی به دنبال استفاده سیاسی از این تجمعات می باشد.

وی اذعان داشت: جلسه هایی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تشکیل شده است و برای رفع مشکلات معیشتی معلمین امیدواریم دولت محترم اقداماتی انجام دهد.

منظری توکلی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر استیضاح و یا سوال از وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: استیضاح آخرین راه است و اگر از راه های منطقی دیگر تذکر ، سوال و اقدامات قانونی مجلس به جایی نرسید استیضاح می کند .

وی ادامه داد: این در صورتی است که عده ای از نمایندگان تقاضای استیضاح وزیر را کرده اند و باید با بحث و مذاکره تا جایی که مقدور است مشکل حل شود و انتظار این است که دولت محترم همکاری لازم را داشته باشد تا مشکل معیشتی معلمان برطرف گردد.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه