رفتن به بالا
  • Monday - 6 April 2015 - 14:32
  • کد خبر : ۲۷۸۳۳
Dr javanmard 30

لینک کوتاه:

تیم مذاکره کننده هسته ای در مقابل زیاده خواهی و تفکرات قرون وسطایی قدرت های جهانی به پیروزی رسید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در دیدار نوروزی با استادان این دانشگاه ضمن تبریک موفقیت دستگاه دیپلماسی کشور طی مذاکرات 9روزه در مقابل شش قدرت جهانی در لوزان سوئیس گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای در مقابل زیاده خواهی و تفکرات قرون وسطایی قدرت های جهانی به پیروزی رسید.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نيوز ، کمال جوانمرد، نتیجه مذاکره هسته ای را نرمش قهرمانانه همراه با سازش مقتدرانه عنوان کرد و افزود: به عضویت درآمدن ایران در باشگاه هسته ای و به رسمیت شناختن و پذیرفتن حق غنی سازی در داخل ایران از پیامدهای مثبت این دوره از مذاکرات بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر با تاکید براینکه دستگاه دیپلماسی کشور، اصل 153 قانون اساسی مبنی بر عدم سلطه بیگانگان بر منابع کشور را مد نظر قرارداده افزود: عزت، مصلحت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به جهانیان اثبات شد.

جوانمرد، این تفاهم را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: پس از توافق نهایی هسته‌ای و انجام تعهدات غرب در قبال لغو تحریم‌ها، شاهد جهش بسیار خوبی در زمینه های اقتصادی و علمی خواهیم بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر گفت: قبل از تفاهم هسته‌ای، ایران مجوز دستیابی به یک سانتریفیوژ را نداشت ولی با تلاش های دستگاه دیپلماسی و بعد از تفاهم هسته ای، بالغ بر 5 هزار سانتریفیوژ در نطنز و بیش از هزار سانتریفیوژ در فردو به فعالیت خود ادامه خواهد داد و ضمن حفظ ماهیت رآکتور آب سنگین اراک، زیرساخت های هسته ای کشور نیز تضعیف نخواهد شد.

وی با اشاره به اذعان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر عدم تاثیر گزینه نظامی و تحریم ها  بر ایران افزود: موفقیت ایران در این دوره از مذاکرات، نتیجه راهنمایی‌های داهیانه رهبر انقلاب، همدلی و همزبانی دولت و ملت و ثمره خون شهدای هسته ای است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، نگرانی اسرائیل از این تفاهم را مصداق بارز موفقیت ایران در مذاکرات دانست و گفت: ایران در سال ۱۹۶۸، پیمان عدم تکثیر سلاح‌های هسته‌ای (ان‌پی‌تی) را امضا کرده و به تمامی تعهدات این پیمان نیز متعهد بوده است.

جوانمرد با تاکید براینکه ایران طی 200 سال گذشته با هیچ کشوری وارد جنگ نشده و گسترش قدرت نظامی صرفا جنبه بازداری و تدافعی داشته افزود: «اعتماد سازی» را باید کشورهایی مدنظر قرار دهند که شهرهای هیروشیما و ناکازاکی را آماج حملات بمب‌های اتمی قرارداده یا مانند رژیم غاصب اسرائیل به مدت 60 سال کشورهای مظلوم را به میدان جنگ تبدیل کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر به پروتکل الحاقی نیز اشاره کرد و افزود: دستگاه دیپلماسی ایران باید تلاش خود را جهت اخذ رای تایید مجلس شورای اسلامی معطوف دارد.

وی همچنین به نقش فیلم های هالیوود در ایران هراسی  نیز اشاره کرد و گفت: امید است که در سال جاری و همدلی و همزبانی بیشتر دولت و ملت، شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش ایران اسلامی باشیم.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “تیم مذاکره کننده هسته ای در مقابل زیاده خواهی و تفکرات قرون وسطایی قدرت های جهانی به پیروزی رسید”

  • حاجی says:

    اقای رییس : حضرت اقا می فرمایند اتفاقی نیفتاده شما این پیروزی را از کجا بدست اوردید که تبریک می گویید به دستگاه دیپلماسی . اگر پیروزی این است که فردو تعطیل شود و نطنز با 6000سانتریفیوز آن هم از نوع ir1 واب سنگین اراک هم که بساطش برچیده شود و تحریم ها هم طی مدت 10تا15سال اینده برچیده شوند که آن هم خدامی داند . واقعا این تبریکات نوبره والله

ارسال دیدگاه