رفتن به بالا
  • Wednesday - 15 April 2015 - 08:15
  • کد خبر : ۲۸۰۰۷
id50736_337895_964.jpg

لینک کوتاه:

دانستني هائي درباره سلامت دهان و دندان

به گزارش هزار نیوز به نقل از سایت السومریه شست و شوي دندانها دو بار در طول روز و استفاده از نخ دندان از مهم ترین شرایط محافظت از سلامتی دندانهاست اما در این میان مردم اطلاعات نادرستی درباره سلامت دهان و دندان دارند که بهتر است آنها را تصحيح کنيم. -برخی معتقدند نوشیدن چای […]

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از سایت السومریه شست و شوي دندانها دو بار در طول روز و استفاده از نخ دندان از مهم ترین شرایط محافظت از سلامتی دندانهاست اما در این میان مردم اطلاعات نادرستی درباره سلامت دهان و دندان دارند که بهتر است آنها را تصحيح کنيم.
-برخی معتقدند نوشیدن چای باعث تغییر رنگ دندانها می شود و براي دندان ها مضر است اما باید بدانند چای باعث آسیب به مینای دندان نمی شود بلکه حاوی فلوراید است که مینای دندان را تقویت می کند.

-جویدن آدامس باعث نمی شود تا شما دیگر نیازی به مسواک زدن نداشته باشید به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند علاوه بر مصرف آدامس هاي بدون شکر از مسواک نيز استفاده کنيد.

image

-اینکه سیب مانع پوسیدگی دندانها می شود اشتباه است زیرا سیب تنها لایه زردرنگ روی دندانها را از بین می برد.

-پاک کردن دندانها بعد غذاخوردن مهم است اما نه بلافاصله بعد از پایان غذا. به همين دليل بهتر است کمي بعد از صرف غذا صبر کنيد سپس دندان هايتان را مسواک بزنيد.

-برای مسواک زدن حداقل باید سه دقیقه وقت صرف کنید.

منبع: صدخبر

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه