رفتن به بالا
  • Wednesday - 1 April 2015 - 09:27
  • کد خبر : ۲۷۶۵۴
id49839_hhe1271.jpg

لینک کوتاه:

دوازدهم فروردین روز به ثمر نشستن تلاش یکصد ساله ایرانیانی بود

  12 فروردین روزی است که به دستور امام خمینی (ره) همه پرسی نظام جموری اسلامی ایران در روزهای 10 و 11 فروردین سال 58 برگزار شد و مردم با گفتن آری مهر تایید خود بر بر حقانیت این نظام زدند. دوازدهم فروردین روز به ثمر نشستن تلاش یکصد ساله ایرانیانی بود که برای کسب آزادی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

  12 فروردین روزی است که به دستور امام خمینی (ره) همه پرسی نظام جموری اسلامی ایران در روزهای 10 و 11 فروردین سال 58 برگزار شد و مردم با گفتن آری مهر تایید خود بر بر حقانیت این نظام زدند.
دوازدهم فروردین روز به ثمر نشستن تلاش یکصد ساله ایرانیانی بود که برای کسب آزادی در تعیین سرنوشت خود به ثمر نشست و ملت ایران همه با هم یکصدا با آری گفتن به جمهوری اسلامی ایران راه حکومت مردم سالاری را شروع کردند.

دوازدهم فروردین در تاریخ ایران نقطه عطفی در راستای دستیابی ملت ایران به رهبری امام راحل برای دستیابی به حق و حقوق اصلی خود به شمار می رود که در این روز فریاد آنان برای همیشه در گوش جهانیان پیچید تا بدانند این مردم چه حکومتی را می خواهند.

پس از سرنگونی رژیم شاهنشاهی و کوتاه شدن دست استعمارگران و استکبار غرب از ایران همه مردم ایران، ترک و فارس و لر و کرد و بلوچ، همه همدل و همزبان، یکصدا و متحد در برابر جهانیان فریاد جمهوری اسلامی را سردادند تا خود حکومتی را که می خواهند انتخاب کنند و مردم سالاری واقعی را برای تمام دنیا به نمایش بگذارند.

جمهوری اسلامی که رهبر انقلاب مردم و اسلام را دو مولفه قطعی آن می داند باعث شده که تمام دسیسه ها در رابطه با تفکیک این دو اساس اصلی را خنثی کرده و اجازه ندهد عده ای به دنبال حذف مردم و ایجاد حکومت اسلامی یا
 تشکیل نظام جمهوری اسلامی در دوازدهم فروردین 1358، مهمترین رویداد سیاسی در ایران، پس از پیروزی انقلاب در 22 بهمن 1357 محسوب می‌شود. رویدادی که در آن 98.2 درصد از مردم به برقراری حکوکت اسلامی در کشور موافقت کردند.

امام خمینی قدس سره در تاریخ 12 فروردین 1358 پس از تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی طی پیامی فرمودند:

خداوند تعالی وعده فرموده است که مستضعفین ارض را به امید و توفیق خودش، به مستکبرین غلبه دهد و آن ها را امام و پیشوا قرار دهد.

image

 وعده ی خداوند تعالی نزدیک است. من امیدوارم که ما شاهد این وعده باشیم و مستضعفین بر مستکبرین غلبه کنند چنان که تاکنون غلبه کردند.

 من از عموم ملت ایران تشکر می کنم که در این رفراندوم شرکت کردند و رأی قاطع خودشان را که باید گفت صددرصد پیروزی بوده است دادند و به جمهوری اسلامی هم رأی دادند… جمهوری اسلامی است که احکام مترقی او بر تمام احکامی که در سایر قشرها و سایر مکتب هاست تقدم دارد.

امام خمینی« قدس سره» به شکرانه این پیروزی درخشان در پیام خود فرمودند:
من به دنیا اعلام می کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندومی سابقه ندارد که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق ها هجوم آورده و رأی مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه به زباله دان تاریخ دفن کنند.

من از این همبستگی بی مانند که همه به ندای آسمانی واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا لبیک گفتند و به اتفاق آرا به جمهوری اسلامی رأی مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند، تقدیر می کنم.

 12 فروردین روز بیداری جنبش اسلامی

پس از استقرار جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین سال 1358، جنبش بیداری اسلامی در جهان بیش از پیش، شتاب گرفت و بسیاری از جوانان، دانشگاهیان، روحانیان و تحصیل کرد مسلمان، برای حل مشکلات مسلمانان، به اسلام توسّل جستند.

این نهضت عظیم جهانی که با الهام از حرکت اسلامی امام خمینی ایجاد شد و رونق گرفت به تغذیه فکری پیاپی نیاز دارد.

از مهم ترین منبع های آن، آثار و دیدگاه ها و نظریه های امام خمینی است که در دوراندیشی فکری و فرهنگی نهضت بیداری اسلامی معاصر، مؤثر خواهد افتاد.

 اعلام حکومت جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین، جوانه های اندیشه و عمل را در جامعه های جهان سوم و ملت های مستضعف جهان، رویاند و شکوفا کرد؛ آنان را که از الگوهای غربی دل سرد و نومید شده بودند، به اندیشه و اراده ای نیرومند برای ساختن جامعه ای نو و اسلامی، مجهز کرد.

مسلمانان ستم دیده و محروم جهان، دریافتند که با پشتوانه آموزه های دینی و اراده ملّی همانند ملّت ایران، می توانند بر مشکلات پیروز شوند و حکومتی مردمی و دل خواه، تشکیل دهند.

 انتهای پیام/

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه