رفتن به بالا
  • Wednesday - 8 April 2015 - 08:37
  • کد خبر : ۲۷۸۵۴

لینک کوتاه:

روزنامه زنجیره‌ای: جوگیر شدیم، پیش‌بینی‌ها غلط بود

به گزارش هزار نیوز به نقل از راه دانا ، روزنامه اعتماد تصریح کرد: با امضای تفاهم سیاسی ایران و ۵+۱، شایعاتی در خصوص کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت اجناس و کالاهای مختلف در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. این در حالی است که در نخستین شنبه کاری سال، پیش‌بینی‌ها غلط از […]

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از راه دانا ، روزنامه اعتماد تصریح کرد: با امضای تفاهم سیاسی ایران و ۵+۱، شایعاتی در خصوص کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت اجناس و کالاهای مختلف در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. این در حالی است که در نخستین شنبه کاری سال، پیش‌بینی‌ها غلط از آب درآمد و طلا و سکه خلاف جریان شایعات، افزایش قیمت را تجربه کردند. با این حال انتشار این شایعات سبب شد بخشی از کارشناسان نسبت به هیجانی شدن وضعیت بازار هشدار دهند. سوال اینجاست که چه باید کرد؟ کارشناسان در پاسخ به «اعتماد» اذعان می‌کردند که بیش از رفتار مردم، سیاستگذاری‌های دولت حائز اهمیت است و به هیچ وجه در شرایط فعلی نمی‌توان پیشنهاد خاصی به مردم داد.

این روزنامه از قول اقتصاددانان نسبت به بالا بودن سود بانکی، وجود ایرادات سازمانی، هدررفت منابع انسانی و مالی هشدار داد و نوشت: بنیه اقتصاد ما صرف فعالیت‌های غیرمولد شده است. مثلا در شرایطی که نظام پولی شرایطی فراهم آورده که سپرده‌گذاری بانکی عایدی بیشتر و دردسر کمتری از فعالیت در بخش‌های مولد اقتصاد دارد، اینکه افراد در بخش‌های غیرمولد و دلالی فعالیت می‌کنند، ایرادی ساختاری است و نه مشکل مردم که با توصیه به آنها مسئله فیصله یابد. در شرایطی که توافق نهایی بین ایران و کشورهای ۵+۱ امضا شود، کار دولت به مراتب از گذشته سخت‌تر خواهد شد چرا که برای عدم اصلاح نهادها و ساختار هیچ توجیهی پذیرفته نیست. به همین خاطر مادامی که دولت وضعیت فعلی را بهبود نبخشد نمی‌توان و نباید از مردم توقع داشت که چشم بر سود بیشتر ببندند.

انتهای پیام/ف

کلید واژه

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه