رفتن به بالا
  • Wednesday - 1 April 2015 - 10:33
  • کد خبر : ۲۷۶۶۶

لینک کوتاه:

طبقات جهنم چگونه است؟

   بنا بر روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) جهنم دارای هفت طبقه می باشد که هر یک از طبقات آن برای گروهی خاص تدارک دیده شده است و هر یک از این طبقات دارای ویژگی های مختص به خود نیز می باشد. هزار نیوز ، در این باره از امام باقر (ع) روایت شده […]

به گزارش هزار نیوز ؛

  
بنا بر روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) جهنم دارای هفت طبقه می باشد که هر یک از طبقات آن برای گروهی خاص تدارک دیده شده است و هر یک از این طبقات دارای ویژگی های مختص به خود نیز می باشد.
هزار نیوز ، در این باره از امام باقر (ع) روایت شده است که ایشان فرموده اند: خداوند برای دوزخ هفت طبقه (در) قرار داده است که آن ها عبارتند از:
۱- جَحیم: آن بالاترین طبقه می باشد که اهل آن بر روی تخته سنگی می ایستند که از شدت حرارت آن، مغز سرشان به جوش می آید؛ مانند به جوش آمدن دیگ بر روی آتش.
۲- لَظی: و آن مملو از شعله های سوزان آتش است که دست و پا و پوست را می کند و در خود ذوب می نماید و در آن کسانی که به فرمان خداوند پشت کرده و یا در پی جمع آوری اموال و ذخیره آن بوده اند جای می گیرند.
۳- سقر: آن آتشی است که نه چیزی را باقی می گذارد و نه چیزی را رها می کند و آن آتش پوست تن را به کلی دگرگون می سازد و نوزده تن از فرشتگان عذاب بر آن گمارده شده اند.
۴- جطفه: که عبارت باشد از آتش خُرد کننده ای که شعله هایی می افکند که هر یک به بلندی کاخی عظیم می باشد و اهل جهنم به وسیله ی آن عذاب می شدند.
۵- هاویه: در آنجا گروهی جای دارند که دست به دعا برمی دارند و می گویند: مالکا؛ به فریادمان برس؛ پس در جواب آن ها ظرف های زرد رنگ آتشین به آن ها می دهند که محتوی آن زردآبه و چرکی است که همچون مِسِ گداخته بر بدنشان جاری می شود.
۶- سعیر: و در آن طبقه نیز آتشی گداخته قرار دارد که شامل سیصد سراپرده از آتش است.
۷- جهنم: و آن چاهی است در که چون دهان باز کند، آتشی از آن زبانه می کشد که دردآورترین آتش برای اهل آن می باشد.
پی نوشت ها:
۱- علامه مجلسی. بحارالانوار، ج ۸: ۲۸۹٫
۲- محمدی. جهنم میعادگاه پیروان شیطان: ۱۳۲٫

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه