رفتن به بالا
  • Sunday - 26 April 2015 - 08:33
  • کد خبر : ۲۸۲۸۱
bimar

لینک کوتاه:

غذای گرم ۲۶ دانش آموز زرندی را راهی بیمارستان کرد

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در این اتفاق ۲۶ نفر از دانش آموزان دچار مسمومیت غذایی شده اند که خوشبختانه تا کنون مشکل خاصی برای آن ها پیش نیامده است و مقرر شد مدارس فعلا از غذای گرم به دلیل گرمی هوا استفاده نکنند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نيوز ، bimarتعدادی از دانش آموزان مدرسه فرهنگیان زرند طی دو روز گذشته به دلیل خوردن غذای مسموم در مدرسه، دربیمارستان های امام علی (ع) و سینا زرند بستری شدند.
ابراهیم جهانگیری در این رابطه در گفت و گو با ” کرمان ۱۴۰۰ ” عنوان کرد: در شهرستان زرند بر اساس مصوبه هیئت امناء این شهرستان به دلیل اینکه ساعت آموزشی مدرسه فرهنگیان بیش از ساعت رسمی آموزش و پرورش بوده است تصمیم گرفتند که یک میان وعده غذایی به دانش آموزان داده شود تا مدت زمانی را که دانش آموزان در مدرسه سپری می کنند دچار مشکلات تغذیه ای نشوند .
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: با توجه به قرار داد هیئت امناء با یک مرکز طبخ غذا، هر روز در یک ساعت مشخص طبق منویی که از قبل برنامه ریزی شده بود برای دانش آموزان غذا دریافت می کردند که در هفته گذشته، روزهای سه شنبه و چهارشنبه دو وعده غذای گرم در برنامه آن ها بوده است و در سایر روزها از میوه و غذای سرد استفاده می شده است.
وی در ادامه بیان کرد: در پی مسمومیت دانش آموزان جلسه ای در فرمانداری زرند تشکیل شد که طبق بررسی های انجام شده مرکز بهداشت، دلیل اصلی این حادثه را مسمومیت غذای گرم عنوان کرد.
جهانگیری با اشاره به پیگیری اداره کل آموزش و پرورش در این زمینه تصریح کرد: در این اتفاق ۲۶ نفر از دانش آموزان دچار مسمومیت غذایی شده اند و به بیمارستان مراجعه کردند و خوشبختانه تا کنون مشکل خاصی برای آن ها پیش نیامده است و مقرر شد مدارس فعلا از غذای گرم به دلیل گرمی هوا استفاده نکنند تا بعدا در این مورد تصمیم گیری شود .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه