رفتن به بالا
  • Sunday - 5 April 2015 - 09:03
  • کد خبر : ۲۷۷۶۳
115

لینک کوتاه:

کاهش ۳ درصدی ماموریت های تصادفی پایگاه های اورژانس ۱۱۵

دبیر بهداشت و درمان ستاد تسهیلات نوروزی و رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در زمان اجرای طرح امداد نوروزی، پایگاه های شهری و جاده ای اورژانس ۱۱۵ در استان کرمان هزار و ۷۸۶ ماموریت تصادفی انجام دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نيوز به نقل از بوتيا ، دکتر سید” جعفر ترابی” رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه در تشریح فعالیتهای اورزانس کرمان در نوروز ۹۴  افزود: طرح امداد نوروزی از ۲۸ اسفندماه ۹۳ آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۴ ادامه داشت.

 به گفته وی از هزار و ۷۸۶ ماموریت تصادفی انجام شده، ۷۹۸ ماموریت شهری و ۹۸۸ ماموریت جاده ای بوده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه گفت: در ماموریت های انجام شده هزار و ۳۷۷ نفر به بیمارستان‌ها اعزام شدند.

 وی ادامه داد: همچنین  ۴۰۹ مصدوم نیز در محل  حادثه مورد درمان قرار گرفتند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته که نشان از آمادگی بیشتر و توانمندی نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی است.

دکتر ترابی ادامه داد: در این مدت ۳۰مورد فوتی ناشی از تصادف داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه ۳.۳درصد کاهش داشته که  ۱۰ نفر در اثر تصادفات شهری و ۲۰ نفر در اثر تصادفات جاده ای جان خود را از  دست دادند.

وی ادامه داد: در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این مدت ۱۴ نفر فوت کردند که در مقایسه با مدت مشابه ۲۱.۴ درصد کاهش داشته است.

 به گفته وی در مدت مشابه سال قبل ۱۷ نفر در تصادفات شهری و جاده ای حوزه تحت پوشش دانشگاه فوت کردند.

رییس مرکز مدیریت حوادث وفوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه تعداد موارد فوت مصدومان حین انتقال در مدت زمان اعلام شده صفر بوده است، اظهار داشت: این رقم نشان از آمادگی خوب نیروهای اورژانس ۱۱۵ دارد.

 وی گفت: در ایام تعطیلات نوروز و اجرای طرح امداد نوروزی، ۱۲۵ پایگاه اورژانس جاده ای و شهری به همراه چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و  یک فروند بالگرد هوایی در سطح استان آماده باش بودند که از این تعداد ۶۹ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای مربوط به شهرستان کرمان است.

وی افزود: ۲۹ تیم بازرسی نیز در این ایام بر عملکرد خدمت رسانی این پایگاه ها نظارت کامل را داشت که از این تعداد ۱۷ تیم در شهر کرمان مستقر بودند.

دکتر ترابی در ادامه با اشاره به راه اندازی ۱۷ ایستگاه سلامت در سطح استان کرمان، گفت: در تعطیلات نوروزی، دو هزار و ۵۲۰ نفر خدمات اولیه بهداشتی درمانی را دریافت کردند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد ماموریت های اورژانس هوایی نیز گفت: در این مدت اورژانس هوایی با انجام پنج ماموریت ، ۱۸ مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرد.

 به گفته وی در این مدت ۱۱ ماموریت اورژانس هوایی کرمان به دلیل شرایط نامساعد جوی، لغو شد.

دکتر ترابی در مورد حوادث ویژه در تعطیلات نوروزی امسال گفت: در همین مدت زمان ۴۲ مورد تصادف ویژه در سطح استان  با ۲۴۹ مصدوم و شش فوتی بوقوع پیوست که ۸۲ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس خدمت رسانی کردند.

وی ادامه داد: برای ۳ مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن  که در این مدت اعلام شد، شش دستگاه  آمبولانس برای انتقال  ۲۳ مصدوم به مراکز درمانی، به محل حادثه  اعزام شدند

 وی گفت: همچنین در این مدت یک مورد مسمومیت با غذا اعلام شد که دو دستگاه آمبولانس برای انتقال هفت مصدوم به محل حادثه اعزام شدند.

انتهای پیام/

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه