رفتن به بالا
  • Friday - 15 May 2015 - 15:23
  • کد خبر : ۲۸۷۹۰
id1693957_1030131_685.jpg

لینک کوتاه:

آل سعود نوادگان کسانی هستند که تولیت کعبه را با مشک شراب عوض کردند

یکی از مراجع تقلید گفت: سعودی‌ها، نوادگان همان افرادی هستند که تولیت کعبه را با مَشک از شراب عوض می‌کردند، اینان نوادگان همان‌هایی هستند که قبل از فتح مکه، کافر مطلق و بعد از فتح مکه، منافق مطلق بودند و هیچگاه ایمان نیاورند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل ازمشرق،  آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از اعضای اتاق فکر بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم اخلاص را سرمایه اصلی، در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: جریانِ انقلاب اسلامی از حوزه و مرجعیت دینی آغاز شد؛ لذا بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی به این دلیل سامان نپذیرفت که مرجعیت و روحانیتی مانند کشور ما در اختیار نداشتند؛ اگرچه کشته‌های بسیاری در این راه دادند اما نتوانستند به موفقیت کامل دست پیدا کنند. امیدواریم صدرو انقلاب اسلامی به این معنا باشد که همه آنها احیا شوند.
وی انقلاب اسلامی را انقلابی الهی دانستند و بیان کرد: جریان انقلاب اسلامی یک امر سیاسی و حزبی نیست و نمی‌توان گفت این انقلاب به شخص خاصی یا گروه و حزب خاصی وابسته است. هرگاه قرآن و عترت را پشتوانه انقلاب بدانیم، جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود.

image

این مرجع تقلید با اشاره به روایتی از معصوم علیه‌السلام در خصوص شرک، خاطرنشان کرد: از وجود معصوم (ع) سوال شد که آیه «وَمَا یُؤْمِنُ أَکْثَرُهُمْ بِاللَّهِ إِلَّا وَهُمْ مُشْرِکُونَ» چه مصداقی دارد، حضرت در جواب فرمودند همان افرادی که در کنار خدا به افراد دیگر هم ایمان دارند، به عبارت دیگر افرادی که می‌گویند اول خدا و دوم فلان شخص می‌تواند این مشکل خاص را حل کند در حقیقت گرفتار نوعی شرک هستند چراکه همه امور از ابتدا تا انتها به دست خداست.

آیت‌الله جوادی آملی در فراز دیگری از فرمایشات خود به جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن اشاره و ضمن محکوم کردن این جنایات، اظهار کرد: سعودی‌ها، نوادگان همان افرادی هستند که تولیت کعبه را با مَشکی از شراب عوض می‌کردند، اینان از نوادگان همان‌هایی هستند که قبل از فتح مکه، کافر مطلق و بعد از فتح مکه، منافق مطلق بودند و هیچگاه ایمان نیاورند.

منبع: روابط عمومی موسسه اسراء،

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه