رفتن به بالا
  • Tuesday - 19 May 2015 - 10:51
  • کد خبر : ۲۸۹۲۲
bardsir-folad6

لینک کوتاه:

اتکا به درآمد تک محصولی فولاد در بردسیر / اشتغال رنگ باخته در سایه سوله‌های خالی شهرک‌های صنعتی

افزایش آمار بیکاری در هر منطقه می‌تواند زمینه ساز بروز مشکلات و معضلات اجتماعی و پایین آمدن روحیه امید به زندگانی در میان اقشار مختلف جامعه شود این موهم در شهرستان بردسير  به عنوان نزديک ترين  شهرستان به استان کرمان و به لحاظ پراکندگی بخش‌ها و روستاهای تابعه، می‌تواند عاملی نگران کننده در مسیر توسعه و آبادانی  این منطقه بشمار آید.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ،افزایش آمار بیکاری در هر منطقه می‌تواند زمینه ساز بروز مشکلات و معضلات اجتماعی و پایین آمدن روحیه امید به زندگانی در میان اقشار مختلف جامعه شود این موهم در شهرستان بردسير  به عنوان نزديک ترين  شهرستان به استان کرمان و به لحاظ پراکندگی بخش‌ها و روستاهای تابعه، می‌تواند عاملی نگران کننده در مسیر توسعه و آبادانی  این منطقه بشمار آید.

اتکا به درآمد تک محصولی همانند کارخانه فولاد در بردسیر و یا چندین مورد مشابه برای منطقه ای که سرشار از منابع و معادن سرشار و منحصر به فرد است معقول نیست و می شود با تدبیر و فرآوری اصولی منابع دیگر خدا دادی و پرورش مواد غذایی سالم را جایگزین تولیدات صنعتی و کرد که منطبق با اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

کارخانه و واحد هاي صنعتي در بردسیر  احداث  و شروع  به فعاليت مي کنند و بعد از چند وقت تعطيل مي شوند  از جمله کارخانه گوني بافي و … که  مثل کارخانه قند بردسير هر روز باز و بسته مي شوند .

کارخانه قند بردسیر يک از اين واحدهای تولیدی قديمي  است این کارخانه که به دلیل مدیریت ضعیف و خط تولید بسیار قدیمی بارها از چرخه تولید خارج شده است این روزها نیز دربهای خود را به روی تولید بسته است هر چند که با ورود سرمایه گذار جدید به این کارخانه، امیدهایی برای راه اندازی مجدد آن به وجود آمده است اما راهکارهایی که باری راه اندازی مجدد این واحد صنعتی ارائه می شود مصادق ضرب المثل ” آزموده را آزمودن خطاست” می باشد.

اگر نگاهی به روزهای ابتدایی راه اندازی این کارخانه بیندازیم متوجه می شویم فلسفه اصلی احداث این کارخانه در بردسیر بهره برداری از شرایط مطلوب چغندر قند در مزارع شهرستان بردسیر بوده است طبق تحقیقات انجام شده چغندر تولید شده در این منطقه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به دلیل شرایط اقلیمی کشت محصول از بازدهی اقتصادی مناسبی بهره می برد اما پس از ورشکستگی کارخانه قند و به دلیل عدم حمایت از کشاورزان و عدم پرداخت قیمت محصول بسیاری از کشاورزان ترجیح دادند از کشت چغندر قند خودداری کنند..

بی شک با وضعیت موجود،  توسعه مکان‌های صنعتی و اقتصادی امکان پذیر نبوده و در گذر زمان شاهد کاهش ظرفیت  تولید و رکود در حوزه کسب و کار شهرستان بردسير خواهیم بود، که در سایه آن بسیاری ازقشر کارگری  جامعه متضرر خواهند شد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه