رفتن به بالا
  • Friday - 1 May 2015 - 09:00
  • کد خبر : ۲۸۴۶۹

لینک کوتاه:

استفتائات رهبرمعظم انقلاب درباره اعتکاف

همزمان با فرارسیدن ولادت با سعادت امیرالمؤمنین(ع) و ایام معنوی اعتکاف، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR احکام و مسائل مرتبط با اعتکاف را منتشر کرده است. مباحث مورد بحث در این استفتائات بدین شرح است: زمان و مدت اعتکاف، شرایط اعتکاف و معتکف، نیت اعتکاف، مکان اعتکاف، خروج معتکف از مسجد، مبطلات و محرمات اعتکاف، احکام مخصوص […]

به گزارش هزار نیوز ؛

همزمان با فرارسیدن ولادت با سعادت امیرالمؤمنین(ع) و ایام معنوی اعتکاف، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR احکام و مسائل مرتبط با اعتکاف را منتشر کرده است.

مباحث مورد بحث در این استفتائات بدین شرح است: زمان و مدت اعتکاف، شرایط اعتکاف و معتکف، نیت اعتکاف، مکان اعتکاف، خروج معتکف از مسجد، مبطلات و محرمات اعتکاف، احکام مخصوص بانوان در اعتکاف، قضای اعتکاف، اعتکاف مسافر، مسائل متفرقه.

کاربران گرامی می‌توانند برای مشاهده‌ متن استفتائات مربوط به اعتکاف اینجا را کلیک کرده یا برای دریافت فایل pdf به ذیل مراجعه کنند.

  استفتائات مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری در سخنانی درباره اعتکاف و فضیلت معتکفین می‌فرمایند: خوشا به حالتان معتکفین عزیز! توصیه‌ من این است که در این سه روزی که شما در مسجد هستید، تمرین مراقبت از خود بکنید؛ حرف که می‌زنید، غذا که می‌خورید، معاشرت که می‌کنید، کتاب که می‌خوانید، فکر که می‌کنید، نقشه که برای آینده می‌کشید، در همه‌ این چیزها مراقب باشید رضای الهی و خواست الهی را بر هوای نفستان مقدم بدارید؛ تسلیم هوای نفس نشوید. تمرین این چیزها در این سه روز می‌تواند درسی باشد برای خود آن عزیزان و برای ماها که این‌جا نشسته‌ایم و با غبطه نگاه می‌کنیم به حال جوانان عزیزمان که در حال اعتکاف هستند. با عمل خودتان به ما هم یاد بدهید. بیانات در خطبه‌های نمازجمعه‌ 1384/05/28

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه