رفتن به بالا
 • Sunday - 3 May 2015 - 09:11
 • کد خبر : ۲۸۴۸۸
bardsir_rivaj3

لینک کوتاه:

تصاویر /اینجا دشت زیبای ریواس است زباله نریزید، لطفا!

بارش مناسب باران در سال گذشته موجب شد پس از وقفه‌اي چند ساله كمربند قرمز رنگ گياه «ريواس» بار ديگر دشت‌هاي اطراف شهرستان بردسیر را فرا گيرد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، همين رويش دوباره گياهي كه به عقيده متخصصان طب سنتي استفاده از آن اثر فراواني در درمان برخي بيماري‌ها دارد، بهانه‌اي شد تا مسوولان اين شهر جشنواره ريواس در این شهر برگزار کنند و قابليت‌هاي گردشگري، اقتصادي و اجتماعي این شهر را به ديگران معرفي كنند؛

اين جشنواره با برنامه‌هايي مختلفی از جمله اجرای موسيقي محلي، برگزاری مسابقه ، برپاکردن نمایشگاه های مختلف  همرا بود برگزاري اين جشنواره‌ها علاوه بر توسعه گردشگري موجب نشاط اجتماعي است و شهرستان بردسیربا داشتن مزيت‌هاي مختلف كشاورزي ميتواند ميزبان جشنواره‌هاي متعدد ديگري در ساير زمينه باشد.

 

اما این  جشنواره خالی از اشکال نبود و انتقادهاي مردمي به دشت ريواس آمدند در پی داشت و حضور ميهمانان پرشمار در دشت ريواس مانع از آن نشد كه بي‌برنامگي مسوولان برگزاري جشنواره به چشم نيايد.

 

يكي از همين شهروندان با انتقاد از نبود فضاها و امكانات تفريحي در بردسیر ، معتقد است؛ برگزاري برنامه‌هايي مثل جشن ريواس مي‌تواند مردم را شاد كند. سطح كيفي برنامه‌هاي اجراشده در جشن را «پايين» مي‌داند و مي‌گويد‌: «امروز جشن بزرگداشت ريواس است اما اين همه ماشين آمده‌اند در دل دشت و به پوشش گياهي آسيب زده‌اند.

یک دیگر از شرکت کنندگان نیز با انتقاد از ریختن زباله ها در دامن طبیعت گفت : اگرچه طبیعت، بسان دایه ای بی مزد و منت، است و دیریست بشر را در دامان پر مهر و نعمت خویش می پروراند و اغلب مردم کلافه شده از دست ترافیک و تورم ، فصل بهار را غنیمت می شمارند و به نحوی خود را به دامنه کوهستان می رسانند تا دمی در سایه آرامش آن بیاسایند و در این جشنواره ها شرکت می کنند اما از این رهگذرنباید  زباله های خویش را نیزبی هیچ شرمی بین طبیعت پخش کنند.کاش مسئولان جشنواره فکری هم برای زباله های بعد از پایان یافتن جشنواره می کردند.

bardsir_rivaj1 bardsir_rivaj3 bardsir_rivaj4 bardsir_rivaj5 bardsir_rivaj6 bardsir_rivaj7 bardsir_rivaj8 bardsir_rivaj10 bardsir_rivaj11

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


4 دیدگاه برای “تصاویر /اینجا دشت زیبای ریواس است زباله نریزید، لطفا!”

 • دوستدار طبیعت says:

  البته بی برنامه گی مسئولان در مسئله زباله را نمی توان نادیده گرفت اما…
  اما کاش این قدر همه منتظر اقدام بقیه نبودند.. و کاش عکاس محترم تا پایان فعالیت دست اندرکاران صبر می کرد و می دید که عده ای از مردم، به ویژه جمعی از هنرمندان خم شدند!! و تا آنجا که امکان داشت آشغال ها را جمع کردند

 • همشهری says:

  باسلام
  قابل توجه دوستی که فرمودند ماشین ها به پوشش گیاهی لطمه زدند باید بگیم که پارکینگ ماشین یک کیلومتر دور ترفضای برگزاری جشن بوده”دقیقا کنار روستا”
  وکسی قصد لطمه زدن به طبیعت راندارد.
  در مورد زباله ها هم دوستداران طبیعت تا غروب آفتاب مشغول جمع آوری زباله ها بودند،اگر کسی حق اعتراض داشته باشد آن ها هستند نه کسی که.. .
  اگر مشکلی هم باشد از فرهنگ است که جا انداختن فرهنگ هم به عهده رسانه ها،ازجمله فضای مجازیست.
  تشکر فراوان میکنیم از مسولین شهر از جمله بخشداری وفرمانداری شهر برای زحمات دوهفته ای آنها برای دوساعت آمدن ما به جشن ریواس و آشنا کردن مردم با دشت ریواس و برگزاری جشنواره برای ما..

 • امین says:

  با سلام
  مساله آشغال نریختن در دامان طبیعت باید به صورت یک فرهنگ برای مردم جا بیافته و یک انسان متمدن باید بدونه که حق نداره طبیعت رو کثیف کنه و آشغالاش رو توی طبیعت رها کنه، به هر شکلی که توی طبیعت حضور پیدا کرده، چه حالا یه گردش خانوادگی باشه یا یه جشن مردمی، قرار نیست توی جشنی که سه هزار نفر آدم حضور داره سه هزار نفر خدمه پشت سرشون باشن و آشغالاشون رو جمع کنن!!! کی درست میشیم..

 • امین says:

  مساله آشغال نریختن در دامان طبیعت باید به صورت یک فرهنگ برای مردم جا بیافته و یک انسان متمدن باید بدونه که حق نداره طبیعت رو کثیف کنه و آشغالاش رو توی طبیعت رها کنه، حالا به هر شکلی که توی طبیعت حضور پیدا کرده، چه در یک گردش خانوادگی باشه یا یک جشن مردمی، قرار نیست توی جشنی که سه هزار نفر آدم حضور داره سه هزار نفر خدمه پشت سرشون باشن و آشغالاشون رو جمع کنن!!! کی باید درست بشیم…

ارسال دیدگاه