رفتن به بالا
  • Saturday - 9 May 2015 - 07:40
  • کد خبر : ۲۸۶۴۲

لینک کوتاه:

بازی رسانه های ضد انقلاب با احساسات مردم مهاباد

به گزارش هزار نیوز به نقل از فرهنگ نیوز، در این راستا رسانه های گروهکهای تروریستی که بسیار سعی دارند احساسات پاک مردم کرد را از طریق انحراف در افکارعمومی تحریک کنند، با تهیه آهنگها، اشعار و دلنوشته هایی نیات شوم خود را بیش از پیش نمایان می کنند. گروهکهای تروریستی وقتی می بینند که […]

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از فرهنگ نیوز، در این راستا رسانه های گروهکهای تروریستی که بسیار سعی دارند احساسات پاک مردم کرد را از طریق انحراف در افکارعمومی تحریک کنند، با تهیه آهنگها، اشعار و دلنوشته هایی نیات شوم خود را بیش از پیش نمایان می کنند.

گروهکهای تروریستی وقتی می بینند که طیف بسیار وسیعی از مردم مذهبی و مسلمان کرد که تمایل به همراهی با اندیشه های ضددینی و چپی آنها ندارند، با هزار و یک ترفند و حیله سعی در تشکیک خدمتگذاری نیروهای خدوم و انقلابی به مردم و ایجاد شکاف و فاصله بین آنها و جمهوری اسلامی دارند.

از این رو باید بسیار هوشیار بود و در دام حقه های رسانه ای مزدوران استکبار گرفتار نشد و رسانه های داخلی و معتبر نیز، بسیار ضروری است تا با ورود جدی و بر پایه منابع مؤثق در این خصوص شفاف سازی کنند.

اما ماجرا چیست و از چه قرار است؟ “برپایه اطلاعات دریافتی ماجرا از آنجا شروع شد که صاحب هتل وقتی خبر از حضور دختر مذکور در یکی از اتاقهای هتل با فردی نامحرم شد، اقدام به بستن درب اتاق کرد و مدعی اعلام تلفنی این موضوع به پدرومادرش شد.

پس از این اتفاق ف.خ که نمی خواست با پدر و مادرش در این شرایط روبرو شود، تصمیم به خروج از بالکن اتاق و ورود به بالکن اتاق دیگر می گیرد تا از این طریق از هتل خارج شود و در همین حین از طبقه چهارم هتل سقوط و در دم می میرد.

با مشخص شدن موضوع و ورود پلیس آگاهی مهاباد به ماجرا، مرد همراه متوفی و محبوس شده در اتاق هتل به این اداره منتقل و تحت بازجویی قرار می گیرد.

متهم در بازجویی ها مدعی می شود که وی چندین بار از این دختر خواست که فرار نکند و جانش را به خطر نیاندازد اما متوفی به خاطر ترس از روبرو شدن با والدینش بدون فکر کردن به عاقبت فرار از طریق پنجره طبقه چهارم هتل تارا این اقدام را انجام داد که در نهایت منجر به سقوطش شد.” لازم به ذکر است فرد دستگیر شده در این ماجرا که لحظاتی قبل از مرگ ف.خ در کنار وی بود، هیچ ارتباطی با سازمانهای امنیتی و انتظامی ندارد و با تکمیل پرونده و اتمام بازجویی به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی شده است و قطعاً با رسیدگی به پرونده اش و تعیین میزان جرم مرتکب شده به جزای خودش خواهد رسید.

واکنش استانداری

 معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربایجان غربی، ابعاد و جزئيات مربوط به واقعه هتل تاراي مهاباد را تشريح كرد. عليرضا رادفر در نشست خبري با اصحاب رسانه و مطبوعات استان كه صبح امروز در محل استانداري ترتيب يافت، ابعاد و جزئيات مربوط به واقعه هتل تاراي مهاباد را تشريح نمود.

وي در اين ارتباط اظهار كرد: در روز يكشنبه 13 ارديبهشت ماه در هتل تاراي مهاباد، يك خانم بعلت سقوط از طبقات هتل به پايين متاسفانه جان خود را از دست داد كه در اين ارتباط رسانه هاي معاند و ضد انقلاب سعي دارند با فضاسازي و ارائه اخبار كذب، چهره مهاباد را مخدوش و زمينه آشوب را در اين شهرستان فراهم كنند.

رادفر ضمن تسليت به خانواده متوفي افزود: متهم احتمالي اين حادثه، دستگير شده و قوه قضاييه با دقت و قاطعيت در حال بررسي موضوع تا حصول نتيجه است.

وي ادامه داد: به دنبال حادثه مذكور، برخي سايت هاي عمدتا بيگانه و ضد انقلاب، شروع به فضاسازي كردند كه يك نفر از نيروهاي امنيتي باعث شده كه اين خانم در حين فرار سقوط كند.

معاون استاندار تاكيد كرد: شخصي كه متهم احتمالي است، فردي است مربوط به بخش خصوصي و هيچ ارتباطي با نهادهاي دولتي و امنيتي ندارد؛ اين شخص بعنوان مشاور در هتل مستقر شده بود كه در خصوص ارتقاي درجه هتل به مسئولان هتل كمك كند.

رادفر همچنين به تجمع برخي از جوانان مهابادي در روز گذشته(پنج شنبه) در جلوي هتل تارا اشاره كرد و افزود: به دنبال فضاسازي رسانه هاي معاند، متاسفانه عده اي از جوانان مهابادي تحريك شده و ديروز جلوي هتل تارا تجمع و اقدام به آتش زدن هتل نمودند.

وي اضافه كرد: با توجه به فضاي بوجود آمده و اينكه احساسات مردم و جوانان در اين موضوع جريحه دار شده ما اين را طبيعي مي دانيم و ممكن است چنين اتفاقي در هر هتلي بيفتد اما لازمه اش اين نيست كه از اين احساسات سوء استفاده شود.

معاون استاندار افزود: در تجمع روز گذشته، نيروهاي انتظامي ما با خويشتن داري تمام و با هدف مديريت موضوع، اقدام نمودند اما متاسفانه عده اي از اين جوانان، از خويشتن داري پليس سوء استفاده كرده و به هتل خساراتي را وارد كردند؛ برخي از اين تجمع كنندگان مسئول هتل را مقصر حادثه مي دانند كه اين موضوع نيز در حال بررسي است.

رادفر در ادامه با بيان اينكه تجمع روز گذشته متاسفانه آن جايگاهي را كه مهاباد در چند سال اخير در حوزه سرمايه گذاري، سرمايه پذيري و گردشگري بدست آورده بود، زير سوال برد، افزود: در همين نوروز 94، نزديك به 100 هزار گردشگر به مهاباد سفر كردند؛ اين فرصت و ظرفيتي است كه به سادگي بدست نيامده و حاصل فضاي امن و آرامشي است كه مردم فهيم، نخبگان مهاباد و مسئولان در اين شهرستان بوجود آورده اند.

وي ادامه داد: در چند روز آينده نيز يك همايش سرمايه گذاري در مهاباد برگزار خواهد شد كه ميهمانان آن قرار بود در همين هتل تارا مستقر شوند؛ با اين اوضاع آيا سرمايه گذاران رغبتي براي حضور و فعاليت در مهاباد خواهند داشت؟ لذا از مردم فرهنگي و فهيم مهاباد، والدين آن جوانان و متنفذين مي خواهيم كه اين جوانان را توجيه كنند تا در مسير اهداف معاندين نظام و عناصر ضد انقلاب كومله و دموكرات قرار نگيرند.

معاون سياسي و امنيتي استاندار خاطرنشان كرد: عناصر ضد انقلاب در تلاش هستند كه اوضاع مهاباد را در اين موضوع، به گونه ديگري نشان دهند و با انتشار اخبار كذب تيراندازي و كشته شدن افراد، مي خواهند فضا را مخدوش كنند.

رادفر همچنين گفت: اكثر تجمع كنندگان روز گذشته در جلوي هتل تارا، جوانان بين 15 تا 22 سال بودند كه تجربه كافي ندارند و بصورت احساسي با موضوع برخورد كردند؛ از والدين عزيز اين جوانان مي خواهيم كه با اين جوانان صحبت و آنها را توجيه كنند كه با اين اقداماتشان، فرصت هاي سرمايه گذاري و توسعه مهاباد را زير سوال نبرند.

معاون سياسي و امنيتي استاندار همچنين در رابطه با انتشار اخبار كذب در برخي رسانه ها مبني بر تيراندازي نيروهاي پليس به تجمع كنندگان در روز گذشته نيز گفت: هيچ تيراندازي توسط نيروهاي انتظامي ما در تجمع روز گذشته ي مهاباد صورت نگرفته و مامورين انتظامي، فقط با روش هاي ضد اغتشاش و با خويشتن داري كامل، سعي در متفرق نمودن تجمع كنندگان داشتند.

رادفر تاكيد كرد:البته بايد اذعان كنيم كه اين خويشتن داري هميشگي نخواهد بود و اگر ملاحظه شود كه اين احساسات و هيجان جوانان را به مسير و كانال هاي مورد نظر معاندين و عناصر ضد انقلاب مي ‌كشانند با قاطعيت تمام با موضوع برخورد خواهد شد.

وي ادامه داد: ما بصورت جدي پيگير موضوع هستيم و مراحل لازم را طي مي كنيم و مطمئنا با خاطيان اين قضيه با قاطعيت برخورد خواهد شد.

معاون استاندار همچنين در رابطه با مجروحين تجمع روز گذشته مهاباد گفت: با توجه به وقوع آتش سوزي در هتل، عده اي جلوي ماشين هاي آتش نشاني را براي ورود به محوطه گرفته بوند و درگيري بين طرفين در محل بوجود آمد كه در اين درگيري، 25 نفر مجروح شدند كه 7 نفر آنها از ماموران نيروي انتظامي هستند.

رادفر اضافه كرد: مجروحين بلافاصله جهت مداوا به مراكز درماني اعزام شدند كه به غير از 2 نفر آنها،‌بقيه بصورت سرپايي مداوا و مرخص شدند.

وي گفت: اين دو مجروح نيز يكي در مهاباد مورد عمل جراحي قرار گرفت و در حال حاضر حال وي مساعد است و ديگري نيز كه به علت برخورد يك شيء به چشمش دچار جراحت شده بود جهت انجام مداوا به تبريز اعزام شد.

معاون سياسي و امنيتي استاندار در ادامه اين نشست در رابطه با علت وقوع اين حادثه نيز گفت: آنچه كه سايت هاي معاند نظام و ضد انقلاب بعنوان علت وقوع حادثه مذكور در فضاي رسانه اي و مجازي انتشار دادند، واقعيت ندارد و هيچگونه تعرضي نسبت به آن مرحومه با توجه به گزارش پزشكي قانوني، صورت نگرفته است.

رادفر همچنين در رابطه با فراخوان عناصر ضد انقلاب براي برگزاري تجمع هاي مختلف در مهاباد نيز گفت: هم تجمع روز گذشته و هم فراخوان هايي كه ضد انقلاب براي برگزاري تجمع هاي ديگر در مهاباد مطرح مي‌كند، همه اش با هدف ايجاد آشوب و آلوده نمودن فضاست و به هيچ وجه دلشان به حال مهاباد و مهابادي نمي سوزد.

وي اضافه كرد: از مردم فهيم مهاباد مخصوصا جوانان مي خواهيم كه به اين فراخوان ها توجه نكنند؛ چون هدف اين فراخوان ها كه عمدتا توسط ضد انقلاب هدايت مي شود، ايجاد آشوب و از بين بردن فرصت هاي توسعه مهاباد است كه با زحمت و تلاش چندين ساله مردم مهاباد بدست آمده است.

معاون استاندار تاكيد كرد: اقدامات پيشگيرانه در استان براي مديريت موضوع انجام گرفته است.

رادفر همچنين با بيان اينكه خود مردم مهاباد از موضوع آتش زدن هتل نارحت اند نيز گفت: آنچه كه با توجه به رصد فضاي مجازي محلي در مهاباد بدست آمد اين نكته بود كه خود مردم مهاباد از موضوع آتش زدن تنها هتل 4 ستاره ي شهرستان، ناراحت اند؛ چرا كه اين حادثه بسياري از فرصت هاي سرمايه گذاري در مهاباد را از بين مي برد.

وي خاطرنشان كرد: مطمئنم در روزهاي آتي،مردم و نخبگان مهاباد اين فضاي از دست رفته را بازيابي خواهند كرد؛ ما نيز به مسئولان شهرستان مهاباد براي بازيابي و تلطيف فضا كمك خواهيم كرد.

معاون سياسي و امنيتي استاندار در ارتباط با پخش برخي تصاوير تجمع روز گذشته در شبكه هاي اجتماعي نيز افزود: بسياري از تصاوير منتشر شده در فضاي مجازي، اصلا مربوط به تجمع روز گذشته در مهاباد نيست و بيشتر اين تصاوير جعلي و با هدف فضاسازي و مخدوش نمودن چهره مهاباد است.

وي در ادامه ضمن تسليت به خانواده مرحومه از آنان بابت همكاري خوب و نزديكشان در پيگيري قانوني حادثه مذكور، تشكر نمود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه