رفتن به بالا
  • Tuesday - 12 May 2015 - 08:13
  • کد خبر : ۲۸۷۰۴

لینک کوتاه:

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی: ‌«چک‌آپ» و «نسخه‌نویسی» تبدیل شده است/در کل انگلستان به اندازه استان کرمان دستگاه MRI وجود ندارد

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: امروز در کشور ما تا فردی به پزشک مراجعه می‌کند در بیشتر اوقات برای فرد بیمار چک‌آپ و نسخه‌نویسی می‌شود و این از حالت حوزه درمانی در پزشکی به مد تبدیل شده است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از خبرگزاری فارس عباس‎‌ آقازاده عصر امروز در جلسه طرح پزشک خانواده که با حضور مسئولان کشوری و شهرستانی در محل فرمانداری شهرستان چالوس برگزار شد، با اشاره به اینکه در کل کشور انگلستان به اندازه استان کرمان دستگاه پزشکی ام.آر.آی وجود ندارد، اظهار کرد: امروز در کشور ما تا فردی به پزشک مراجعه می‌کند در بیشتر اوقات برای فرد بیمار چک‌آپ و نسخه‌نویسی می‌شود و این از حالت حوزه درمانی در پزشکی به مد تبدیل شده است.

عباس آقازاده با اشاره به اینکه مدیریت بر سلامت با مدیریت بر حرفه پزشکی فرق دارد، افزود: سامانه مدیریتی در حوزه پزشکی موثر است و برخی شاخص‌ها مشخص شدند که از جمله آن کاهش مصرف 20 درصدی دارو در استان‌های مازندران و فارس بود.

وی بر تبلیغ و فرهنگ‌سازی در حوزه پزشکی در جامعه تاکید کرد و افزود: بودجه‌ای از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نظر گرفته شد تا کلیپی درباره دیابت، فشار خون و تغذیه برای پخش از شبکه استانی مازندران ساخته شود.

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: اگر دولت بودجه‌ای که در عرصه درمان صرف می‌کند، در پزشک خانواده صرف می‌کرد موفق‌تر بود.

در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان چالوس نیز با اشاره به اینکه پزشک خانواده از آبان‌ماه 91 آغاز شده است، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد پزشکان فعال 23 نفر هستند که با توجه به جمعیت موجود شهرستان، سه پزشک تمام‌وقت یا 6 پزشک نیمه‌وقت کم داریم که در این باره مکاتباتی انجام و فراخوان داده شد.

حدیث گردکلی افزود: با توجه به اجرای برنامه عملیاتی 189 پایش از پایگاه‌ها و مراکز مجری براساس چک لیست تک‌برگی تدوین شده از معاونت استان به‌عمل آمده ‌و سه کمیته بررسی پایش‌ها در سه ماهه دوم، سوم و چهارم در شهرستان چالوس تشکیل شد.

وی گفت: تعداد 12 پایش ویژه از مراکز مجری به‌عمل آمده‌ و گواهی پرداخت حق مسئولیت نیز براساس نمرات تنظیم و به قسمت مالی ارائه شده ‌تا براساس چک‌لیست تک‌برگی تجزیه و تحلیل شده که در مقایسه با سال 92 شاهد بهبود چشمگیری هستیم.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه