رفتن به بالا
  • Monday - 18 May 2015 - 12:05
  • کد خبر : ۲۸۸۸۷
image021

لینک کوتاه:

شهدای بخش نگار بردسیر+تصاویر

شهدای دفاع مقدس بخش نگار شهرستان بردسیر در کنار همرزمان خود از جای جای مهین اسلامی سرافرازی و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند

به گزارش هزار نیوز ؛

 

 

به گزارش هزار نیوز ، امروز به نظاره و زیارت شهدایی نشته ایم که پس از رشادت‏ها و جان‏فشانی‏های بسیار در راه اسلام و انقلاب به لقاءالله پیوستند و  در بخش نگارشهرستان بردسیر در آغوش خاک آرام گرفته‏اند.

سلام ای مردان بی ادعا ! ای یادگاران روزگار معرفت ، ای کشتی نشینان سفینه ولایت ، ای از ظلمت رهیدگان و پویندگان نور هدایت ، ای فداییان مجنون ، ای فرزندان روح الله (ره).
ما بعد از شما چه کردیم ؟
کاش بوی عطر خاکریزهایتان را فراموش نمی کردیم . کاش آنقدر معرفت داشتیم که وصیت نامه هایتان را از پشت قاب های خاک خورده ، در دلهایمان جای می دادیم . کاش آنقدر بی وفا نمی شدیم که صدای محزون و ملکوتی دعای کمیل و عاشورا را به موسیقی پاپ و کلاسیک و … بفروشیم .
دیگر کسی نشانی سنگر عشق را نمی خواهد . دیگر کسی سراغ چفیه های خاکی تان را نمی گیرد .دیگر کسی با اشک دیدگانش پیشانی بند های خونین تان را نمی شوید .
نمی دانم چرا کسی نمی پرسد اروند چرا آرام ندارد ؟ چرا کسی نمی پرسد نخل های سوخته خرمشهر را با سرو قامتان کربلای حسین (ع) نسبتی است ؟ چرا دیگر کسی نمی گوید از اینجا تا ملکوت چند فرسخ است ؟ چرا دیگر عطر شهادت نمی آید ؟ چرا دیگر کسی تشنه عطش نمی شود ؟
چرا نمی پرسند حاج همت چگونه سردار خیبر نام گرفت ؟ چرا نمی پرسند دستان شهید خرازی چگونه جدا شد ؟
ای شهیدان ما بعد از شما هیچ نکرده ایم …!
لباس های خاکی تان را در میدان های مین و در لا به لای سیم خاردار ها رها کردیم . عهدمان را شکستیم و دعای عهد فراموش کردیم .زمان ندبه و سمات را گم کردیم . شربت های صلواتی را با نسیان بر زمین ریختیم و به عطش خندیدیم . بر تصاویر نورانی تان روی دیوار های شهر رنگ غفلت پاشیدیم و پوستر تبلیغاتی نصب کردیم .تاول شیمیایی را از یاد بردیم و غیرت ها را به بهایی اندک فروختیم . عشق را به بازی گرفتیم و از خون هایتان به راحتی و به شوخی گذشتیم …
اما باز هم امیدی هست . آری تا ولایت و بسیجی هست امید هم هست .

 

image001

نام:عباس

نام خانوادگی:مسجدی

نام پدر:اکبر

متولد: 1344

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:کشاورزی- بنایی

تحصیلات:دوم راهنمایی

محل شهادت:اهواز کربلای 5

تاریخ شهادت:حمله کربلای 5 مفقودالاثر

مزار شهید:اسماعیل آباد

شهید عباس مسجدی در فروردین ماه 1344 در روستای اسماعیل آباد نگار در خانواده ای مستضعف و کشاورز بدنیا آمد دوران ابتدایی را تمام کرد و تا سال دوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد و بعد برای کمک به اقتصاد خانواده مشغول کشاورزی و کار بنایی شد تا اینکه تمایل پیدا کرد به جبهه برود . در تیپ الغدیر یزد شروع به خدمت کرد .بعدا به خوزستان اعزام شد و در جبهه و حملات شرکت داشت تا حمله کربلای 5 پیش آمد .دوستانش گفته اند که بعد از پایان حمله او را ندیده اند و بعنوان مفقود قلمداد شد تا اینکه در تاریخ 31/04/74 جسدی که پیدا شده بود با دو تن دیگر تشییع و در جایگاه ابدی اسماعیل آباد به خاک سپرده شد.

 

 

 

image002

 

نام:ابوالقاسم

نام خانوادگی:قاسمپور

نام پدر:محمد

متولد:1338

وضعیت تاهل:متاهل

شغل:کشاورزی- کارمندجهاد

تحصیلات:دبیرستان ناتمام

محل شهادت:محور طلایه

تاریخ شهادت:21/12/1362

مزار شهید:گلزار شهدای نگار

ابواقاسم قاسمپور فرزندمحمد در شهریور ماه 1338در روستای نگار در خانواده ای کشاورز و زحمتکش چشم به جهان گشود.بعد از سپری کردن دوران دبستان و راهنمایی به حوزه علمیه قم رفت و درآنجا در تظاهرات مردم علیه رژیم شاهنشاهی هم شرکت میکرد.درسال 60 به عضویت جهاد سازندگی درآمد.سرانجام در 19/11/62 به جبهه رفت و بعد از 32 روز یعنی در تاریخ 26/12/62 در عملیات خیبرمحور طلایه به درجه رفیع شهادت رسید.

 

 

image003

 

 

نام:غلامرضا

نام خانوادگی:قاسمپور

نام پدر:محمد

متولد: 1342

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:محصل

تحصیلات:دیپلم بازرگانی

محل شهادت:آبادان

تاریخ شهادت:24/04/1363

مزار شهید:گلزار شهدای نگار

شهید غلامرضا قاسمپور فرزند محمد در شهریور 1342 در زمان اوج مبارزات مردمی در نگار به دنیا آمد.بعد از گذراندن دوران دبستان و راهنمایی به دبیرستان بازرگانی راه یافت بعد از اخذ دیپلم به خدمت سربازی رفت سرانجام در 23/04/1363 در منطقه عملیاتی آبادان به شهادت رسید.

دست نوشته:

بی نمازی بدتر است صدبار از مردم کشی در شریعت ما واجب آمد کشتن هر بی نمازگرتو نگذاری نماز و روز شب نان می دهی جای تو باشد جهنم گر تو باشی بینماز بینماز و بت پرستان هر دو اندر دوزخند ارمنی مخارجی بهتر برد از بینماز .

 

image004

نام:حمید

نام خانوادگی:مسجدی

نام پدر:حسن

متولد:1346

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:پاسدار وظیفه

تحصیلات:اول دبیرستان

محل شهادت:شلمچه

تاریخ شهادت:16/03/1367

مزار شهید:گلزار شهدای تگار

شهید حمید مسجدی در 30/06/1346 در نگار به دنیا آمد دوران دبستان و راهنمایی را با موفقیت گذراند و در سال اول دبیرستان به جبهه رفت و و در تیپ الغدیر گردان عاشورا گرواهان یاسر مشغول خدمت شد و سپس به اهواز اعزام شد یکماه را در اهواز آموزش دید و در حمله کربلای 5 شرکت کرد و شیمیایی شد و بعد از چند روز بستری در بیمارستان به جبهه بازگشت وسرانجام در تاریخ 16/03/1367 در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت نامه:

هر چه اندیشیدم که آیا می توانم از سیطره و حکومت الله (تبارک تعالی) بگریزم و آیا می توانم از مرگ فرار کنم فکرم به جایی نرسید چرا که هر مکانی تعلق به او دارد (ولله فی السموات ومافی الارض) و نه تنها از حکومت او فرار ممکن نیست بلکه از مرگ هم نمی توان گریخت و اوست که زنده است و نمی میرد.

image005

نام:منصور

نام خانوادگی:نگارستانی

نام پدر:محمد

متولد:1339

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:درجه دار نیروی دریایی

تحصیلات:سوم دبیرستان

محل شهادت:خرمشهر

تاریخ شهادت:14/07/1359

مزار شهید:گلزار شهدای نگار

شهید منصور نگارستانی در 13/01/1339 در نگار به دنیا آمد و برای تحصیلات راهنمایی و دبیرستان راهی کرمان شد در اواخر تحصیل تمایل داشت در نیروی دریایی خدمت کند سپس خود را معرفی و به پایگاه منجیل فرستاده شد از سال 56 به مدت 3 سال در نیروی دریایی خدمت کرد و از آنجا به جنوب کشور اعزام شد و 45 روز در جبهه مردانه جنگید و سرانجام در تاریخ 14/07/1359 در خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ایشان تنها راهش راه امام حسین(ع) و عاشق شهادت بود و همیشه به فکر بینوایان و بیچارگان بود.

 

image006

نام:مهدی

نام خانوادگی:محمودی

نام پدر:اکبر

متولد:1347

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:محصل

تحصیلات:اول راهنمایی

محل شهادت:مفقودالجسد

تاریخ شهادت:

مزار شهید:گلزار شهدای نگار

شهید مهدی محمودی در 10/01/1347 در نگار به دنیا آمد بعداز سپری کردن دوران ابتدایی در سال اول راهنمایی با اصرار خودش به جبهه رفت و در تاریخ 11/01/1367 به مرخصی آمد پس از بازگشت تا 29/01/1367 با خانواده در ارتباط بود که بعد از عملیات بندر فاو هیچ اطلاعی از او به دست نیامد و سرانجام در تاریخ 23/11/1375 پیکر این مفقود در نگاربا شکوه تشییع شد.

 

 

image007

 

نام:جعفر

نام خانوادگی:بنی اسدی

نام پدر:قنبر

متولد:1342

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:کشاورزی

تحصیلات:سوم راهنمایی

محل شهادت:شلمچه

تاریخ شهادت:01/05/1367

مزار شهید:گلزار شهدای نگار

شهید جعفر بنی اسدی در 30/07/1342 در نگار به دنیا آمد .دوران ابتدایی را در دبستان خواجوی نگار سپری کرد و ضمن تحصیل در دوران راهنمایی در کارهای کشاورزی به خانواده کمک میکرد با شروع تحولات انقلاب همیشه در صحنه حاضر بود به همین دلیل هم ترک تحصیل نمود و بر حسب وظیفه به جبهه اعزام شد و بعد از اموزش نظامی به شهربابک رفت تا اینکه در تاریخ 01/05/67 در شلمچه به شهادت رسید.در حالیکه تنها اولاد ذکور بود.

 

image008

 

نام:منصور

نام خانوادگی:آریس

نام پدر:امرله

متولد: 1346

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:کشاورزی

تحصیلات:اول راهنمایی

محل شهادت:شلمچه

تاریخ شهادت:16/03/1367

مزار شهید:گلزار شهدای نگار

 

شهید منصور آریس در سال 1347 در نگار به دنیا آمد بع از سپری کردن دوران دبستان به راهنمایی راه یافت و در سال اول راهنمایی ترک تحصیل نمود مدت شش ماه در جنگلبانی کار میکرد سپس کارش را در پمپ بنزین ادامه داد و بعد از آن به بسیج راه یافت و هنوز زمان اعزام به خدمت نظام وظیفه نشده بود که داوطلبانه به جبهه رفت و دوران آموزش را در تیپ الغدیر گذراند و به اهواز رفت و گردان عاشورا گروهان یاسر به شلمچه رفت و سرانجام در تاریخ 16/03/67 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

image009

نام:درویش

نام خانوادگی:فلاح

نام پدر:طهماسب

متولد:1340

وضعیت تاهل:متاهل

شغل:کشاورزی

تحصیلات:بیسواد

محل شهادت:مریوان عملیات وافجر4

تاریخ شهادت:26/7/62

مزار شهید:گلزار شهدای نگار

 

شهید درویش فلاح لاله زاری در01/10/1340در روستای لاله زار متولد شد و از همان دوران کودکی زحمات فراوانی را متحمل شد و برای از بین بردن منافقین عازم کوهستانهای کردستان شد و در همه عملیات دفاعی شرکت می نمود ودر آخرین مرحله که عازم جبهه بود در تاریخ 26/7/1362 در کوههای مریوان توسط عمال خود فروخته آمریکایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

دست نوشته:

خودم مست دلم مست تفنگ مست هزار شصت گلوله بر قدم هست بگیرم پاکش جبهه مراخون زنم تیر تا نفس در قالبم است مسلسل لوله خودکار دارد گهی تک تیرگهی رگبار دارد مسلسل من غریبم مادرم باش به مثل مادر غم پرورم باش . با تقدیم احترام فلاح با تقدیم احترام از کردستان.

 

image010

نام:مسعود

نام خانوادگی:شجاعی باغینی

نام پدرمنصور

متولد:1367

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سرباز

تحصیلات:دوم دبیرستان

محل شهادت:زاهدان

تاریخ شهادت:25/04/89

مزار شهید:گلزار شهدای نگار

شهید مسعود شجاعی در اسفندماه شصت وهفت در نگار به دنیا آمد در دوران کودکی مادر خود را از دست داد و در دامان مادر بزرگش پرورش یافت دوران ابتدایی و راهنمایی را سپری نمود و تا دوم متوسطه درس خواند سپس مدرسه را رها کرد و به کارگری پرداخت بعد از مدتی خود را بعنوان سرباز وظیفه معرفی نمود پس از گذراندن دوران آموزشی در استان زاهدان مشغول به خدمت شد سرانجام در تاریخ 15/04/89 در انفجاربمب توسط عوامل منافق در مسجد جامع زاهدان به شهادت رسید.

 

image011

نام:عباس

نام خانوادگی:پورمند

نام پدر:حسینعلی

متولد:1342

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سرباز

محل شهادت:سه راه حسینیه

تاریخ شهادت:27/3/1363

مزار شهید:نگار

شهید عباس پورمند فرزند حسینعلی در سال 1342 در اردیبهشت در نگار پا به عرصه وجود گذاشت از همان آغاز به کمک پدر به کشاورزی و دامداری پرداخت تا بار زندگی را سبک تر نماید. و سرانجام در منطقه جغیر مورد اصابت خمپاره قرار گرفت و پس از چند روز بستری شدن بدرجه رفیع شهادت نائل آمد و در 27/3/63 در جایگاه ابدیش مدفون شد.

وصيت نامه:

اکنون که در جبهه های نبرد حق علیه باطل میدان آزمایش مردانی می باشد چه بسیار مردانی بودند که از این آزمایش با امتیاز شهادت بیرون آمدند و چه بسیار کسانی هستند که در انتظار شهادت نشسته اند امیدوارم لایق آن باشم که در راه دفاع از اسلام عزیز وقرآن و دفاع از نوامیس ملت به فیض بزرگ شهادت نائل شوم .

 

image012

نام:علی

نام خانوادگی:کسرایی

نام پدر:الله یار

متولد:1346

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سربازسپاه

تحصیلات:سوم راهنمایی

محل شهادت:شلمچه

تاریخ شهادت:24/10/1365

مزار شهید:نارپ

شهید در مهرماه 1346 در روستاي نارپ از توابع شهرستان بردسير در خانواده اي مذهبي و متدين قدم به عرصه گيتي گذاشت. سرانجام پس از مدتها تلاش و پيكار در روز بيست و چهارم دي ماه سال 1365 در حين عمليات كربلاي 5 در منطقه عملياتي شلمچه بوسيله تركش مجروح گرديد، سپس به تهران منتقل شد و در آنجا به درجه رفيع شهادت نايل آمد.

ازخصوصیات اخلاقی ایشان این بود که علاقه زیادی به امام(ره) داشت و همیشه خانواده را در پیروی از ایشان سفارش میکرد.

 

 

image013

 

نام:محمد علی

نام خانوادگی:نصیری پور

نام پدر:حسن

متولد:1346

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سربازسپاه

تحصیلات:سوم ابتدایی

محل شهادت:شلمچه

تاریخ شهادت:22/10/1365

مزار شهید:بهرامجرد

 

دهم خرداد 1346درشهرستان بردسیرزاده شد پدرش حسن کشاورزبود ومادرش کشور نام داشت تاسوم ابتدایی درس خواندبه عنوان پاسداروظیفه درجبهه حضوریافت بیست ودوم 1365درشلمچه براثراصابت گلوله به شهادت رسید.

 

image014

 

نام:عبدالله

نام خانوادگی:اکبرزاده

نام پدر:علی

متولد:1346

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سربازسپاه

محل شهادت:شلمچه

تاریخ شهادت:16/3/1367

مزار شهید:اسماعیل آباد

عبدالله اکبر زاده در روستای اسماعیل آباد از توابع نگار در خانواده ای کشاورز بدنیا آمد دوران کودکی را سپری نمود و بدبستان راه یافت و در کلاس اول راهنمائی ادامه تحصیل داد و  چونکه هزینه تحصیل به سختی فراهم میشد مجبور به ترک تحصیل گشت .و هشت خواهر و دو برادر دیگر داشت. به کمک پدر شتافت و سه سال کشاورزی نمود و میگفت میخواهم یکسال زودتر به خدمت سربازی بروم .در تاریخ 3/5/65 به خدمت اعزام شد و در تیپ الغدیر یزد مشغول خدمت گردید .سرانجام در تاریخ 21/3/67 در شلمچه بدرجه رفیع شهادت نائل آمد.

یادش گرامی باد.

 

image015

 

نام:منصور

نام خانوادگی:کاکویی

نام پدر:علی

متولد:1345

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سربازارتش

محل شهادت:جبهه شرهانی

تاریخ شهادت:19/2/1365

مزار شهید:بهرامجرد

منصور کاکوئئ نژاد 30شهریور ماه 1345 در روستای محمود آباد از توابع شهرستان بردسیر متولد شد پدرش علی و مادرش فاطمه نام داشت.تا دوم متوسطه درس خواند،به عنوان سرباز ارتش به جبهه اعزام شد.بیست و چهارم اردیبهشت 1365،در شرهانی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار وی در بهرامجرد بردسیر واقع است.

 

image016

نام:رضا

نام خانوادگی:ذوالعلی

نام پدر:درعلی

متولد:1345

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سربازسپاه

محل شهادت:فاو

تاریخ شهادت:28/1/1367

مزار شهید:سرخکان

شهید رضا ذوالعلی فرزند علی در سال 1345 در سرخکان (نگار)بدنیا آمد پس از طی دوران کودکی و وارد مدرسه روستای سرخکان شد با مشقت زندگی میکرد چون از نظر مالی ضعیف بود برای ادامه تحصیل خویش به نگار آمد و دوران راهنمائی را در آنجا گذراند. در ایام تعطیل در کار کشاورزی به پدرش کمک میکرد. دعا برای حضرت امام(ره) همیشه در خاطرش بود در راهپیمائی ها و تظاهرات شرکت میکرد و با شروع جنگ به خدمت سربازی رفت و در لشکر ثارالله در دو عملیات والفجر و کربلای 5 شرکت فعالانه داشت مسئولیت او فرماندهی توپ 106 بود سرانجام در حمله بعثیان به فاو شربت شهادت نوشید . به نقل از خانواده اش این نوشته از اوست: ببوسم دستت ای مادر که پروردی مرا آزاد، به حجله می روم بابا به جای رخت دامادی
لباس خونین به تن دارم،ما دو هدف داریم یا شهادت یا پیروزی

 

image017

نام:محمد

نام خانوادگی:گوهرریز

نام پدر:حسین

متولد:1339

وضعیت تاهل:متاهل

شغل:افسر نیروی دریایی ارتش

محل شهادت:خلیج فارس

تاریخ شهادت:29/1/1367

مزار شهید:گلزار شهدای کرمان

دوم شهریور 1339،در روستای بهرامجرد از توابع شهرستان بردسیر چشم به جهان گشود. پدرش حسینجان ،کشاورز بود و مادرش نصیبه نام داشت. تا پایان مقطع راهنمایی درس خواند. سال 1358 ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. ارتشی بود، بیست و نهم فروردین 1367،در خلیج فارس بر اثر انفجار ناو به شهادت رسید. تاکنون اثری از پیکرش به دست نیامده است. مزار یادبود وی در گلزار شهدای شهرستان کرمان واقع است.

 

image018

نام:محمد

نام خانوادگی:قاسمپور

نام پدر:علی

متولد:1344

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سرباز ارتش

محل شهادت:شرهانی

تاریخ شهادت:19/2/1365

مزار شهید:سرخکان

شهید محمد قاسمپور فرزند علی در اول دیماه 1344 در روستای سرخکان نگار در خانواده ای کشاورز بدنیا آمد دوران کودکی و نوجوانی را در همان روستا گذرانید و تا زمان خدمت سربازی در خدمت خانواده بود که به اقتصاد آنها کمک نماید ،تا اینکه در تاریخ18/9/63به خدمت سربازی فرا خوانده و اعزام شد و بعد از دیدن سه ماه دوره آموزشی به جبهه های جنوب رهسپار شد و مدت 16ماه در جبهه جنگید لازم به ذکر است که نامبرده در ارتش جمهوری اسلامی در تیپ58ذوالفقار خدمت میکرد و با آنکه سواد نداشت اما اخلاق و رفتاری بسیار عالی داشت و همیشه به مجروحان کمک میکرد و با آنها بود.

سرانجام در تاریخ 19/2/65در جبهه شرهانی به فیض عظمای شهادت نائل گشت و به صف راست قامتان تاریخ اسلام در آمد . یادش گرامی و روحش شاد.

image019

نام:عباس

نام خانوادگی:کلانتری

نام پدر:حسین

متولد:1340

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سرباز ارتش

محل شهادت:مهران

تاریخ شهادت:15/5/1362

مزار شهید:نارپ

شهید عباس کلانتری پور فرزند حسین در4فروردین سال1340در روستای نارپ در خانواده ای کشاورز متولد شد .پس از گذراندن دوران ابتدائی در همان روستا و دوران راهنمائی را در شهرستان بردسیر به پایان رسانید. و در تابستانها در کارکشاورزی به پدرش کمک میکرد. در سال اول دبیرستان ترک تحصیل نمود تا اینکه به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد. سرانجام در تاریخ 15/5/62در منطقه مهران بدرجه رفیع شهادت نائل آمد. و از صفات بارز خوش خو و با فقراء بیشتر تماس و ارتباط داشت.

 

image020

 

نام:مهدی

نام خانوادگی:پوراحمدی

نام پدر:غلامرضا

متولد:1346

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سرباز ارتش

محل شهادت:سرپل ذهاب

تاریخ شهادت:31/4/1367

مزار شهید:جاویدالاثر

. شهید مهدی پوراحمدی  در اوایل سال 1346 در روستای آبخورک متولد شد، و دوران دبستان را در همان روستا پشت سر گذاشت و برای ادامه تحصیل به شهر نگار رفت هنوز  دوره ی راهنمایی را به اتمام نرسانده بود  که مجبور شد به علت مشکلات زیاد تحصیل را رها کند و به کار در روستا مشغول شود.

ایشان  در تاریخ 11/7/66عازم خدمت مقدس سربازی شد پس از گذراندن دوره آموزشی در خوزستان به منطقه پل سر ذهاب که یک منطقه جنگی بود منتقل شد .

سرانجام در تاریخ31/4/67 در منطقه پل سرذهاب مفقودالاثرشد و هنوز خانواده ی این شهید چشم در راهند. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 

 

image021

 

نام:محمدجواد

نام خانوادگی:هدایتی

نام پدر:غلامرضا

متولد:1339

وضعیت تاهل:مجرد

شغل:سرباز ارتش

محل شهادت:جنوب

تاریخ شهادت:5/1/1360

مزار شهید:نگار

.  شهید محمد جواد هدایتی   دوم مهرماه  1339درشهرنگار از توابع شهرستان بردسیر چشم به جهان گشود پدرش غلامرضا و مادرش فاطمه نام داشت تا پایان سوم راهنمائی درس خواند و پس از آن وارد ارتش شد و به عنوان گروهبان سوم کادر همراه با لشکر زرهی 92 راهی جبهه جنوب شد، پنجم فروردین 1360 در جنوب کشور به شهادت رسید .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه