رفتن به بالا
  • Thursday - 21 May 2015 - 11:41
  • کد خبر : ۲۸۹۶۰

لینک کوتاه:

ماهی که پیامبر بیشترین روزه را می گرفت

به گزارش هزار نیوز به نقل ازسرویس مذهبی ” آرمان کرمان “ به نقل از افکارنیوز- اسامة بن زيد روايت كرده است كه: رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم آنقدر پى در پى روزه مى‏ گرفت تا جايى كه گفته مى ‏شد: رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم افطار نخواهد […]

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل ازسرویس مذهبی ” آرمان کرمان “ به نقل از افکارنیوز- اسامة بن زيد روايت كرده است كه:

رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم آنقدر پى در پى روزه مى‏ گرفت تا جايى كه گفته مى ‏شد:
رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم افطار نخواهد كرد، و آنقدر افطار مى‏ كرد تا جايى كه گفته مى‏ شد: رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم روزه نخواهد گرفت.

راوى مى‏ گويد: از اسامة بن زيد سؤال كردم: آيا متوجه شدى كه رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم در چه ماهى از ماههاى سال بيشتر روزه مى‏ گرفت؟ گفت: آرى، گفتم: كدام ماه؟ گفت:
شعبان، ماهى كه در بين رجب و رمضان قرار دارد، و مردم از (فضيلت) آن غافلند، و آن ماهى است كه اعمال در آن ماه بسوى پروردگار جهانيان بالا مى‏ رود، و من دوست دارم در حالى كه روزه هستم، عمل من به (عالم) بالا برود.

از انس بن مالك روايت شده است كه از رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم پرسيدند: كدام يك از روزه‏ ها بهتر است؟ فرمود: ماه شعبان به نيّت بزرگداشت ماه رمضان.

ام سلمه روايت كرده است كه رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم در هيچ ماهى تا پايان ماه روزه نمى‏ گرفت مگر ماه شعبان كه آن را به ماه رمضان متّصل مى‏ كرد.

پی نوشت:پاداش نيكيها و كيفر گناهان / ترجمه ثواب الأعمال، ص۱۷۳٫گ

انتهای پیام/۶۴۶۰

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه