رفتن به بالا
  • Thursday - 7 May 2015 - 08:30
  • کد خبر : ۲۸۵۸۶
id46972551_244576

لینک کوتاه:

هرگونه مذاکره در زیر سایه تهدید مشروعیت ندارد/ تیم مذاکره کننده بهتر است مذاکرات را تعطیل کنند

عضو حزب موتلفه گفت: اگر قرار باشد غربی ها تهدیدات نظامی خودشان را ادامه بدهند و در کنار مذاکره همچنان بر روی میز بودن تهدیدهای نظامی تاکید کنند، بهتر است تیم مذاکره کننده مذاکرات را تعطیل کنند.

به گزارش هزار نیوز ؛

عضو حزب موتلفه گفت: اگر قرار باشد غربی ها تهدیدات نظامی خودشان را ادامه بدهند و در کنار مذاکره همچنان بر روی میز بودن تهدیدهای نظامی تاکید کنند، بهتر است تیم مذاکره کننده مذاکرات را تعطیل کنند.

به گزارش هزار نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از تهران نیوز،‌حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی به فرمایشات اخیر معظم له مبنی بر اینکه ملت ایران با مذاکراتی که زیر سایه تهدید باشد موافق نیستند، اشاره کرد و گفت: طبق قوانین بین المللی و اسلامی هرگونه مذاکره و معاهده‌ای در زیر بار تهدید به شکل های گوناگون که عمده آن تهدیدات نظامی است، مشروعیت ندارد و غیر قابل پذیرش است.
وی در ادامه عنوان کرد: سیاست آمریکایی ها و غربی ها این است که در عرصه بین المللی از این مذاکرات به عنوان یک برتری سیاسی و نظامی علیه جمهوری اسلامی بهره برداری کنند و سلطه خود را بر کشور و انقلاب اسلامی نشان بدهند.
عضو ارشد حزب موتلفه گفت: بر این اساس به نظر می رسد که اگر قرار باشد که ما سیاست مذاکره را بپذیریم؛ اولین ملزومات مذاکره عدم وجود تهدید و تطمیع در کنار مذاکره کنندگان و وجود فضای امن و صادقانه در بین طرف های مذاکره کننده است.

image

ترقی همچنین تصریح کرد: اگر این اصل در مذاکرات وجود نداشته باشد و قرار باشد که از یک طرف تهدید نظامی و زور حاکم باشد و از طرف دیگر مذاکره صورت بگیرد این طبیعتا خلاف معیارها و شاخصه های یک مذاکره است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه در شان ملت ایران نیست که تن به یک چنین مذاکراتی بدهند، گفت: از سخنان امروز مقام معظم رهبری اینگونه استنباط می شود که اگر قرار باشد غربی ها تهدیدات نظامی خودشان را ادامه بدهند و در کنار مذاکره همچنان بر روی میز بودن تهدیدهای نظامی تاکید کنند، بهتر است تیم مذاکره کننده مذاکرات را تعطیل کنند.
عضو ارشد حزب موتلفه با بیان اینکه همانطور که رهبری فرمودند بیانیه هنوز الزام آور نیست، اظهار کرد: این بیانیه هیچ سندیتی ندارد، مخصوصا اینکه در تدوین متن هم همانطور که تیم مذاکره کننده گفتند پرانتزهای زیادی وجود دارد و خیلی سخت است که بتواند توافقی را فراهم کند.
ترقی افزود: غربی ها و مخصوصا آمریکایی ها بیشتر از این بیانیه بهره برداری سیاسی کردند و قبل از انتشار آن هم موضع آمریکایی ها نسبت به آن کاملا مشخص بود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: خطوط قرمزی که مورد تاکید معظم له بوده این است که دستاورهای هسته‎ای ما حفظ شود و همچنان بتوانیم به فعالیت تحقیقاتی و مطالعاتی خودمان در امر هسته ای ادامه دهیم و توافقات یکجا و در یک مرحله صورت بگیرد و تحریم ها هم بطور کاملا بلافاصله لغو بشود و سایر خطوط قرمز مطرح شده نیز در توافق نهایی لحاظ شود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه