رفتن به بالا
  • Sunday - 10 May 2015 - 08:34
  • کد خبر : ۲۸۶۶۵
images

لینک کوتاه:

هزینه یک روز تعطیلی مدارس چقدر است؟

با حضور جهانگیری مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به شهرستان بردسیر امروز تمام مدارس بردسیر تعطیل شده تا معلمان به مناسبت هفته معلم که یک روز از تاریخ آن گذشته است در مزرعه بعثت گرد هم جمع شوند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، با حضور جهانگیری مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به شهرستان بردسیر امروز تمام مدارس بردسیر تعطیل شده تا معلمان به مناسبت هفته معلم که یک روز از تاریخ آن گذشته است در مزرعه بعثت گرد هم جمع شوند.

 آموزش و پرورش، پس از خانواده، نخستین و مهم­ترین نهادی است که مسؤولیت جامعه ­پذیری اعضا را بر عهده دارد. این نهاد، مظهر و نماد عرصه ­ فرهنگی جامعه است و افراد مختلف، با صرف بیش­تر از یک دهه از عمر خود در آموزش و پرورش، برای ورود به جامعه آماده می­شوند. به عبارت بهتر، ترویج و نهادینه­ سازی ارزش­های اصلی و نهایی فرهنگی ـ تمدنی در آموزش و پرورش اتفاق می افتد.

از این رو می­توان ادعا داشت حوزه­ آموزش و پرورش از مهم­ترین نهادهای اجتماعی است که اداره­آن، بیش­ترین میزان صرف سرمایه­ فکری را نیز طلب می­کند. برای رسیدن به جامعه­  ایده­ آل، لازم است نقش ­های مدیریتی و برنامه ­ریزی­ های گوناگونی که در ارتباط با آموزش و پرورش صورت می­گیرند، دقیق، حساب­ شده، منسجم، باشند؛وبا تعطیلی مدارس هزینه سنگینی بر دولت تحمیل نکنند.

 در همین مورد علیرضا جدایی رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفته است :   تعطیلی مدارس در هر روز بیش از 120 میلیارد تومان هزینه برای کشور به همراه دارد .

وی گفته است : به جز تعطیلات مبتنی بر تقویم رسمی کشور مراکز آموزشی دایر بوده و به فعالیت خواهند پرداخت و در فرهنگ سعی و تلاش و مسیر پیشرفت چیزی به نام بین‌التعطیل معنا ندارد.

وی با اشاره به تعطیلات مکرر و فراتر از تقویم رسمی در سالهای گذشته افزود: آموزش و پرورش در نهادینه شدن فرهنگ کار و تلاش و احساس مسئولیت و الگو سازی این مفاهیم در بین نسل جوان و نوجوان کشور نقش مهمی دارد و تحقق این امر علاوه بر جدیت مدیران و همکاران درمدارس، مساعدت و همیاری خانواده ها و اولیای آنان را نیز می‌طلبد.

در هر حال با این هزینه زیاد یک روز تعطیلی مدارس و به تبع تاثیری که یک روز تعطیلی مدارس بر مدارس شهرستان بردسیر دارد آیا امکان این وجود نداشت به جای یک روز تعطیل کردن مدارس و جمع شدن فرهنگیان و سخنرانی ، این روز را به پنج شنبه ها و یا یک حتی عصر موکول کنند؟

در پایان برای پیشرفت و رشد سطح کیفی و کمی آموزش و پرورش، به­ جای راهکار سطحی، و دانش  آموز پسند تعطیلی مدارس ، می­توان به معیارهای دقیق­تر، علمی­تر، و کارشناسانه­ تری چون تاکید بر افزایش قدرت تفکر در برابر قدرت حافظه، ایجاد خلاقیت و نشاط در روندهای آموزشی، ایجاد امکان بهره ­گیری از روش­های نوین آموزشی، اشاره و تاکید کرد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه