رفتن به بالا
  • Sunday - 17 May 2015 - 12:41
  • کد خبر : ۲۸۸۶۹
id46760147_IMG_6123.jpg

لینک کوتاه:

همایش راهیان اربعین کربلا یا میتینگ سیاسی ؟!!!

شنبه ۲۶ اردیبهشت هم زمان با سالروز بعثت رسول گرامی اسلام در محل شاهزاده عباس شاهد برگزاری همایش باشکوهی تحت عنوان راهیان اربعین کربلا با حضور عاشقان کربلا و دلدادگان فرهنگ عاشورا بودیم.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از ” روراستی ” همایشی که از مدتها قبل دستگاه های متعددی جهت برگزاری آن تلاش های گسترده و هزینه های قابل توجهی را صرف نموده بودند و بسیاری از شرکت کنندگان و بعضا بعضی از برگزار کنندگان این همایش از نحوه بهره بردای از آن بی اطلاع بوده و تلاش های زیادی نیز جهت برگزاری این همایش انجام داده بودند ، اما آن چه سئوال برانگیز بود و حساسیت همه حاضران در همایش را برانگیخت ، زرنگی و بهره برداری سیاسی و انتخاباتی جریانی خاص از این فرصت بود آن هم جلوی چشمان مجریان و ناظرین انتخابات !!!
طبق قانون و شرع، استفاده از امکانات دولتی و عمومی برای بهره برداری انتخاباتی ممنوع است و تاکیدات اخیر وزیر محترم کشور و استاندار کرمان در تایید همین واقعیت است و نظر به این که در سال پیش رو انتخابات مجلس و خبرگان رهبری را داریم و حساسیت ها دو چندان است بایستی مسئولان جهت جلوگیری از هر گونه سوء استفاده تهمیدات لازم را بیندیشند تا خدایی ناکرده حق الناسی صورت نگیرد.

 

البته در این خصوص سئوالات جدی و مهمی مطرح است که زیبنده است مسئولان ذیربط پاسخ لازم و در خور توجه ای به افکار عمومی بدهند . اولا هزینه برگزاری همایش فوق چقدر بوده است ؟ ثانیا محل تامین هزینه کدام دستگاه دولتی یا عمومی بوده است ؟ ثالثا آیا زیبنده است از عناوین مقدسی هم چون  پیاده روی اربعین حسینی ، شهید و.. استفاده و بهره برداری انتخاباتی نمود؟ رابعا آیا اخلاقا و شرعا درست است با استفاده ابزاری مقدسات ، از اعتماد مومنین و متدینین برای منافع سیاسی بهره برد ؟

در آخر این که یکی از سخنرانان محترم که از قضا همه این برو بیاها برای میدان دادن به ایشان ترتیب داده شده بود اخلاق مداری را مقدم بر ولایت مداری عنوان نمودند ، در جواب ایشان بایستی عرض کرد اخلاق مداری در همه جا خوب و پسندیده است از جمله میدان سیاست ، که از قضا در این همایش اخلاق مغفول واقع شد.

در پایان به حدیثی از امام باقر (ع) اکتفا می کنیم : »بنی الاسلام علی خمس: علی الصلاه والزکاه والصوم والحج والولایه و لم یناد بشی ء کما نودی بالولایه » اسلام بر پنج پایه بنا شده است، برنماز، زکات، روزه، حج و ولایت ، در اسلام هیچ چیزی مانند ولایت مورد توجه قرار نگرفته است و این حدیث اهمیت جایگاه ولایت را مشخص می کند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه