رفتن به بالا
  • Tuesday - 26 May 2015 - 07:46
  • کد خبر : ۲۹۰۴۴
id1720894_13940214000591_PhotoA.jpg

لینک کوتاه:

گزارش اندیشکده صهیونیستی میدا آمریکا برای ایران کماکان ببر کاغذی است/ ایرانیان شرف و افتخارشان را می‌خواهند

یک اندیشکده صهیونیستی نوشت: با گذشت هر روز از مذاکرات، ایران با ایده تضعیف آمریکا به سوی انرژی هسته‌ای نزدیک‌تر شده و نشان می‌دهد که با تحریم‌ و یا بدون تحریم قادر است به اهداف خود دست یابد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده صهیونیستی «میدا» اخیرا در گزارشی تحلیلی تحت عنوان «راهبردهای مذاکرات ایران» با اشاره به شیوه‌های مختلف،روحیات و تنوعات ایران نوشت: آمریکایی‌ها تصور می‌کنند ایران کشوری مات و مبهوت، سنتی و دارای قدرت تصمیم‌گیری متفاوت است و نخبگان مختلف این کشور در حال رقابت با هم می‌باشند اما در واقع این طور نیست.

image

این اندیشکده در بخشی از این گزارش با اشاره بر خواسته بر حق مردم  ایران از تیم مذاکره کننده هسته‌ای نوشت: مردم ایران در طی مذاکرات هسته‌ای «شرف و افتخار» خود  را می‌خواهند و به همین دلیل می‌گویند: ما قادریم‌که هزاران پرچم آمریکا را سوزانده و یا جشن حصول توافق هسته‌ای بگیریم .

این اندیشکده در بخشی دیگر از این گزارش نوشت: آمریکایی‌ها هنوز متوجه این خصلت سران ایران  نشده‌اند که آن‌ها محافظه کارانی هستند که می‌گویند؛ ما از طرف آمریکایی مهم‌تر هستیم و طوری آمریکایی‌ها را بدنبال خود می‌کشیم که تا ماه ژوئن در حال حدس زدن رفتار هایمان  باشند. ایرانی‌ها در هر مرحله موردی تازه را علم کرده و موانعی جدید را تا آخرین لحظه ایجاد می‌کنند. آنگاه ‌می‌گویند؛ چون رییس جمهور آمریکا نمی‌خواهد در مسیر مذاکرات شکست را پذیرا باشد، بنابر این با درخواست‌های ما موافقت می‌کند.

این اندیشکده در ادامه نوشت: ایرانی‌ها بر این باورند که حتی اگر درخواست‌هایشان اجابت نشود، این هم مهم نیست زیرا کشورهایی چون روسیه و چین تحت هر شرایطی با ما داد و ستد خواهند داشت. در این مسیر حتی روسیه اعلام کرده که قصد دارد تا سامانه موشکی اس _ 300 را به ایران بفروشد. ایده ایرانی‌ها در واقع تضعیف آمریکا است. ایرانی‌ها در این زمینه می‌خواهند نشان دهند در حالی که  از یک سو مشغول مذاکره با آمریکا هستند ، به دنیا نشان می‌دهند که آمریکا تنها یک «ببر کاغذی» است و قدرتش در حال افول است.

اندیشکده میدا با اشاره به دیگر اهداف مذاکراتی ایران با آمریکا در مذاکرات هسته‌ای و تضعیف جایگاه اسرائیل در داخل آمریکا و بین متحدان واشنگتن نوشت: ایرانی‌ها با اتخاذ راهبردهای خود می‌گویند در موقعیتی عالی رابطه آمریکا با صهیونیست‌ها را تضعیف کرده‌ایم و قادر شده‌ایم این تصور را برای آمریکایی‌ها ایجاد کنیم که صهیونیست‌ها در حال اخلال در روند مذاکرات هستند در حالی که ما در حال نمایش تعامل در مذاکرات هستیم  و با نمایش حسن نیت به واشنگتن می‌گوییم که نتانیاهو علیه آمریکایی‌ها می‌باشد.

در انتهای این گزارش اندیشکده میدا نوشت: انقلاب ایران بر مبنای اهداف بلند مدت است و در نقطه مقابل اروپا و آمریکا به کوتاه مدت می نگرند. دولت اوباما به زودی قدرت را از دست خواهد داد و با تغییر دولت این مذاکره تنها بر روی کاغذ باقی می‌ماند و اروپا نیز جز صدور بیانیه و چند اظهار اقدامی نمی تواند بکند . راهبرد مذاکرات ایران می‌گوید؛ هر روز از مذاکره مسیر ما را به سوی انرژی هسته‌ای و مبدل شدن به کشور تمام عیار هسته‌ای سوق داده  و  با تحریم‌ و بدون تحریم قادریم به اهداف خود دست یابیم. هدف تیم مذاکره کننده ما نیز خرید زمان و در عین حال ایجاد دردسر برای آمریکا و متحدانش تا حدی است که آن‌ها تحریم‌ها را کاهش دهند و این وضعیت برایمان  برد _ برد است.

انتهای پیام/م

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه