رفتن به بالا
  • Wednesday - 13 May 2015 - 21:42
  • کد خبر : ۲۸۷۶۷
shakh namar4

لینک کوتاه:

گزارش تصویری/تجمع طلاب بردسیر در اعتراض به حکم اعدام شیخ نمر

طلاب حوزه‌های علمیه بردسیر  در محکومیت حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر کلاس‌های درس خود را تعطیل و تجمع اعتراضی برپا کردند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، اساتید و طلاب حوزه‌های، برادران و خواهران بردسیر  در اعتراض به حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر در عربستان با، تجمع در جلوی مسجد جامع این شهر خواستار آزادی این روحانی برجسته شیعه شدند.


شرکت‌کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل‌سعود، آل‌سعود جنایت می‌کند آمریکا حمایت می‌کند، شیخ نمر آزاد باید گردد، حکم صادر شده علیه شیخ نمر النمر را محکوم کردند.

هزار نیوز ، آیت‌الله نمر باقر النمر، روحانی شیعه و مخالف آل سعود نخستین بار در سال 2006 میلادی هنگام بازگشت از بحرین و به دلیل مشارکت در همایشی بین‌المللی درباره قرآن کریم از سوی نیروهای امنیتی سعودی بازداشت شد.

در اتهام شیخ چنین آمده بود که وی از حکومت عربستان خواسته به وضعیت قبرستان بقیع رسیدگی کرده، مذهب تشیع را به رسمیت شناخته و شیوه‌های آموزشی و درسی کنونی حاکم بر کشور را تغییر داده یا لغو کند.

آیت‌الله نمر در بیستم تیر ماه سال 92 با حمله مسلحانه نیروهای امنیتی سعودی دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شد و یک سال بعد در 15 اکتبر 2014 برابر با 23 مهر ماه سال 93 از سوی دادگاه ویژه جزایی عربستان به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام آیت‌الله نمر از سوی عبدالله بن عبدالعزیز شاه سابق عربستان تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده بود که با انتشار اخباری مبنی بر اجرای حکم آیت‌الله نمر در 24 اردیبهشت ماه جاری مصادف با 25 رجب همزمان با سال مرگ نایف بن عبدالعزیز آل سعود ولیعهد پیشین عربستان سعودی و از شاهزادگان متعصب و نزدیک به مفتیان وهابی موجی از اعتراض‌ها سراسر جهان اسلام را فرا گرفته است.

shakh namar1 shakh namar2 shakh namar3 shakh namar4 shakh namar5 shakh namar6 shakh namar8

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه