رفتن به بالا
  • Wednesday - 24 June 2015 - 10:41
  • کد خبر : ۲۹۶۰۹
dd

لینک کوتاه:

آمد که از این کلاه نمدی

نمی توانیم بپذیریم که تدبیر این باشد که با هزینه بیت المال امید به مطرح شدن یک نفر برای ورود به مجلس افزایش یابد تا آنانی که دولت را رحم اجاره ای خود می دانند ، وضع حملشان را در مجلس انجام دهند.

به گزارش هزار نیوز ؛

شاید رفت و آمد هیچ مدیری به اندازه ابراهیم جهانگیری حاشیه دار نبود. شاید یکی از این حاشیه این باشد که وی برادر معاون اول رئیس جمهور است. هر چند برادر دیگر آنها که نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران است، این ارتباط را بد نمی داند.

اما مهمتر از این ارتباط خانوادگی با یکی از اعضای هیئت دولت بازنشسته بودن وی حتی پای وزیر آموزش وپرورش را هم به مجلس باز کرد. وی زمانی از فانی حکم گرفت که بیش از پنج سال از بازنشستگی اش می گذشت.

در آن زمان فانی با این بهانه که بازنشستگان منبع تجربه هستند ، تعداد زیادی از مدیران بازنشسته را به کار فراخواند اقدامی که دو شبهه را برانگیخت.

اول آنکه آموزش و پرورش وزارتی بسیار مشغله است و انتصاب بازنشستگان موجب کندی روند تحول می شود. عطاءا… سلطانی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه باید از نیروهای باتجربه و مدیران گذشته این وزارتخانه در قالب مشاور بهره گیری کرد نه مدیر ، معتقد است: برخی از افراد بازنشسته پس از یک ساعت حضور در جلسه حوصله خود را از دست می‌دهند و نمی‌توانند به کار ادامه بدهند درحالی که وزارتخانه‌ای مانند آموزش و پرورش به‌قدری سنگین و پرمشغله است که گاه وزیر سابق تا هشت ساعت سر پا درحال انجام کار و پاسخگویی به مراجعان خود بود.

دومین ایراد این بود ، که شاید برخی از این افراد تنها مطرح شدن مجدد به کار باز گشته اند تا با انداختن اشکالات به گردن دولت قبل و انتصاب تمامی موفقیت ها به خود راه مجلس را باز کنند.

حسین فتاحی نماینده مردم شهربابک برای اولین بار این مورد را در لفافه این گونه بیان می کند: در آموزش و پرورش استان کرمان نیروهای باسابقه و مجرب بسیاری مشغول به فعالیت هستند، ولی انتصاب یک بازنشسته نشان می‌دهد که فرصت طلبان به دنبال سهم‌خواهی از دولت هستند و در هر شرایطی قصد تصاحب پست‌ها را دارند.

بچه هایی که رفتند سفرهایی که رفت

هنوز چند وقتی از آمدن جهانگیری نگذشته بود که مرگ که سه دانش آموز قلعه گنجی در حادثه ای جان باختند که بلافاصله پلیس راهنمایی و راندگی مقصر شناخته شد و چندی بعد هم پنج دانش آموز دیگر راهی بیمارستان شدند که این بار راننده مقصر شناخته شد و بعد هم پنج دانش آموز عنبرآبادی مصدوم شدند.

آمار مصدومان های دانش آموزی روستا های کرمان در حالی که فقط دو ماه از آغاز مدارس می گذشت دو رقمی شد تا همه متوجه شوند که پنج ساعت یک دانش آموز بر اثر تصادف جان می بازد ولی همه مقصرند به جز اداره ای که مدارس را اداره می کند.

حتی اگر این توجیه را بپذیریم که حوادث خارج از مدرسه ربطی به آموزش و پرورش ندارد اما نمی توانیم قبول کنیم که یک وزارت خانه این چنین سکوت کند تا جایی که اجی بابایی وزیر سابق آموزش و پرورش در برنامه شناسنامه گفته بود: من حاضر بودم همه‌ی دنیا به خاطر این شین آبادی‌ها کتک بزنند ایراد بگیرند بگویند این اتفاق افتاده، اما می‌دانید که خیلی از این حرکاتی که انجام پذیرفت، الآن همین سه ماه قبل در کرمان چند دانش آموز در وانت افتادند له شدند شما شنیدید؟

نمی توانیم بپذیریم که یک مدیرکل حتی برای کاهش آلام خانواده ها و دانش آموزان زحمت سفر به جنوب را به خود ندهد ولی بارها و بارها و به مناسبت هایی که ربطی هم به آموزش و پرورش هم ندارند ولی با هزینه این اداره ، به شهرستان هایی برود که می خواهد از آنجا کاندیدا شود.

نمی توانیم بپذیریم که تدبیر این باشد که با هزینه بیت المال امید به مطرح شدن یک نفر برای ورود به مجلس افزایش یابد تا  آنانی که دولت را رحم اجاره ای خود می دانند ، وضع حملشان را در مجلس انجام دهند.

منبع : بوتیا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه