رفتن به بالا
  • Tuesday - 23 June 2015 - 13:28
  • کد خبر : ۲۹۵۹۹
astid

لینک کوتاه:

امروز وظیفه اساتید بسیار خطیر و سنگین است/اگر خواص از خطوط قرمز الهی خطور کردند دچار عذاب می‌شوند/خواص نباید با دشمن ساخت و پاخت کنند

پنجمین همایش بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان با حضور اساتید بسیجی کل استان شب گذشته در سالن اجتماعات دانشکده شهید چمران برگزار شد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از “استادایرانی” بمناسبت سالروز شهادت استاد شهید دکتر مصطفی چمران شب گذشته پنجمین همایش بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان در سالن اجتماعات دانشکده فنی شهید چمران کرمان برگزار شد.

حاتم سلیمی رییس دانشکده شهید چمران  اظهار کرد: شهید چمران وزارت دفاع را رها کرد تا در کنار فرزندان این آب و خاک از مرزهای این کشور دفاع کند؛ شهید چمران بزرگ مردی که در اوج درجه بالای علمی تحصیل کرد و می‌توانست زندگی آرام و راحتی در دنیا داشته باشد، اما همه اینها را رها کرد و ترجیح داد که در جنوب لبنان همراه با محرومان و مستضعفان و با این قشر علیه نظام سلطه به ویژه صهیونیست‌ها به جنگ بپردازد.

* امروز وظیفه اساتید بسیار خطیر و سنگین است/شهید چمران جنگ را به زندگی راحت ترجیح داد

سلیمی بااشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دانشگاه‌های ما باید شهید چمران‌ها تربیت کند گفت: امروز وظیفه ما بسیار خطیر و سنگین در این زمینه است، همه ما داعیه ولایت‌مداری داریم و به عنوان فرماندهان جنگ نرم باید به وظیفه خودمان عمل کنیم.

رئیس دانشگاه فنی شهید چمران کرمان گفت: شهید چمران بزرگ مردی که در اوج درجه بالای علمی تحصیل کرد و می‌توانست زندگی آرام و راحتی در دنیا داشته باشد، اما همه اینها را رها کرد و ترجیح داد که در جنوب لبنان همراه با محرومان و مستضعفان و با این قشر علیه نظام سلطه به ویژه صهیونیست‌ها به جنگ بپردازد.

وی با اشاره به اینکه یکی از خصوصیات فنی و حرفه‌ای کاربردی بودن آن است، افزود: مهارت‌محوری و کارآفرینی شعار این دانشگاه است و حدود ۶۰ درصد دروس در کارگاه‌ها تدریس می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی شهید چمران کرمان تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای بدون مهارت فایده‌ای ندارد.

وی در پایان عنوان کرد: فارغ‌التحصیلان ما از جایگاه ویژه‌ای در صنعت برخوردار هستند و حدود ۸۵ درصد از فارغ‌التحصیلان ما جذب مراکز صنعتی خصوصی و دولتی می‌شوند و ارتباط ما با صنعت بسیار تعریف شده شکل گرفته است.

*اگر خواص از خطوط قرمز الهی خطور کردند دچار عذاب می‌شوند/ما باید امانت‌دار، امانت خدا باشیم/شهید چمران جز خدا هیچ نمی دید

در ادامه حجت‌الاسلام محمدعلی محسن‌زاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان در جمع اساتید گفت: شما اساتید با مدادبسیجی مفتخر هستید،جایگاه شما اساتید دانشگاه، دستگیری ضعفای شیعه است و شما می‌توانید چراغ راه آنها باشید و نه تنها چراغ را بلکه آنها را به سرمنزل واقعی برسانید.

وی با اشاره به اینکه مسیری که برای بشریت گسترده شده، مسیر دو قوسی است، افزود: این دو قوس صعودی و نزولی هستند و هنر استاد این است، دست بندگان خدا را بگیرد و اجازه ندهند که بشر سقوط کنند.

محسن‌زاده تصریح کرد: اساتید همانند فرماندهان دفاع مقدس در جلو حرکت می‌کنند و دیگران در پشت سر اومسیر را طی می کنند ، اگر سعادت و پیروزی نصیب این مملکت شد به واسطه همین فرماندهان است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان گفت: در جامعه پیرو مکتب اهل بیت (ع) به سر می‌بریم، این ثقل وظیفه اساتید و وظیفه‌ای خطیری است ،اساتید ما رنگ پیغمبری باید بگیرندو آن ویژگی را در خود پرورش دهند ، هر چقدر انسان مرتبه بالاتری داشته باشد از این مرتبه مراقبت نکند، خطر سقوط او بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه اگر عالم و دانشمند فاسد شد، عالمی را به فساد می‌کشد، عنوان کرد: اندیشمندان و عالمانی که طی تاریخ سقوط کردند و نه تنها خود را به هلاکت کشانده اند بلکه موجب سقوط اجتماع بزرگ انسانی شده‌اند و هرچه قدر که انسان احساس مراتب علمی بیشتری دارد از خودش باید بیشتر مراقبت کند.

محسن‌زاده  با مثالی از قوم بنی اسرائیل در ادامه بیان کرد:موسی کلیم الله وقتی به مدت چندین روز از قوم خود دور شد قوم بنی اسرائیل گوساله پرست شدند علت این بود که سامری یک دانشمند و عالم بود که مردم از او راهنمایی می گرفتند و مردم بخاطر علم او که فاسد شده بود گمراه شدند،خط قرمزهای رهبر الهی را دانشمندان و خواص بنی‌اسرائیل رعایت نمی‌کردند و سبب شدند که مردم خط قرمز الهی را بشکنند و آنها نتوانستند مردم را در مسیر الهی نگه دارند و عوام جامعه نمی‌توانند بر حق، لباس باطل بپوشاند، بلکه خواص جامعه هستند که این کار را انجام می‌دهند.

وی در خصوص اینکه شهید چمران در هر ذره خدا را می دیدگفت: شهید چمرا انسان فرزانه ای که به خدا رسیده است و سیر صعودی را طی کرد ،این بنده در برابر خدا من ندارد و خاشع است؛ در اوج علم همه چیزش اوست و او جز ذات مقدس خدا هیچ چیز دیگر را نمی‌بیند آن جایی که دکترای پلاسمای خود را می گیرد درآن ذرات خدا رامی‌بیند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان گفت: ما باید امانت‌دار، امانت خدا باشیم و این امانت ،ولایت مداری است که در زمان غیبت به نائب امام زمان(عج) ولی ماست ،این تنها ویژگی است که می‌تواند ما را به سرعت به اوج برساند و در دوران غیبت می‌توانیم امانت‌داری را امتحان کنیم.

محسن‌زاده با بیان اینکه دوران غیبت دوران تمرین این است که امانت‌دار را بشناسیم، با اشاره به حدیث امام رضا (ع)خاطرنشان کرد: بین مومن شیعه با مخالفان مکتب اهل بیت (ع) به اندازه یک ریسمان بنایی فاصله‌ای بیش نیست و در عصر غیبت به اندازه ریسمان بنایی می‌توانیم جلو و عقب بیفتیم که به به سقوط کشیده نشویم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان در پایان تاکید کرد:امروز بایدخواص مواظب رفتار خود باشند، اگر خواص از خطوط قرمز الهی خطور کردند، دچار عذاب می‌شوند و بایست مراقب خود باشند .

*اساتید بسیجی سردمداران لشکر امام زمان(عج)هستند/خواص نباید با دشمن ساخت و پاخت کنند

همچنین در ادامه این برنامه اسماعیلی جانباز ۷۰%جنگ تحمیلی با اشاره به دشمن شناسی رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی گفت:دلیل پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی دشمن شناسی بود،در جنگ تحمیلی صدام مهره بود دشمن اصلی امریکا بود.

وی اظهار داشت:مشکل از اینجا پیدا شد که امریکا به عنوان شیطان بزرگ و مستکبران در نظر بعضی خواص شدندو قدرت جهانی امریکا شد و اوباما مودب شد.

اسماعیلی گفت: تیم مذاکره کنند هسته ای می گوید حضرت آقا اجازه نرمش قهرمانانه دادند آیا این نرم قهرمانانه است در مذاکره باید جلو زیاده خواهی دشمنان ایستاد و از حقوق ملت کوتاه نیامد.

جانبازه ۷۰% در ادامه به بصیرت افزایی گفت: خواص باید بدانند در مزاکره با امریکا چه کلاهی سرشان رفته ،ما اساتید باید بصیرت افزایی داشته باشیم تا مردم بدانند عده ای دارند با دشمن ساخت و پاخت می کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه اساتید بسیجی سردمداران لشکر امام زمان (عج) هستند افزود: ما منتظر عدالت گستر بزرگ هستیم ما داریم تمدن اسلامی و اتحاد کشورهای اسلامی را برقرار میکنیم تا این امر باعث ظهور منجی عالم بشریت شود و ما جانبازان انقلاب به عنوان پیش قراولان و شما اساتید بسیجی به عنوان سردمداران لشکر امام زمان (عج) هستیم و باید در صف اول جنگ با دشمن باشیم.

در پایان اساتید بسیجی جهت اقامه نماز به نمازخانه دانشکده رفته و سپس جهت صرف صرف افطاری به محل سلف سرویس دانشکده رفتند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه