رفتن به بالا
  • Sunday - 21 June 2015 - 10:49
  • کد خبر : ۲۹۵۵۱
بانوان

لینک کوتاه:

اگر جیب مردم خالیست دلیل نیست چوب حراج به عزت حسینی بزنیم/ شرایط مذاکره حق و باطل لحظه نیاز ملت بود

اگر جیب مردم خالیست دلیل نیست چوب حراج به عزت حسینی بزنیم/ شرایط مذاکره حق و باطل لحظه نیاز ملت بود

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، مدیر حوزه علمیه شهرستان بافت، در گفتگو با”اقطاع” در خصوص پیام مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در مراسم تشییع شهدای غواص، اظهار داشت: پیام مقام معظم رهبری در این مراسم حاوی نکات ویژه ای است از جمله قسمتی که فرمودند: ”لحظه های نیاز ملت” اهمیت این جمله در این است که هم خود موضوع ویژه است و هم شرایط زمانی خاص می باشد.

image263148
حجت الاسلام عیسی اناری افزود: این موضوع، از این جهت که یک امر بسیار معنوی، متعالی و به تعبیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) ” معطر کننده فضای زندگی و سیراب کننده جان” می باشد و همچنین از جهتی به تعبیر بنده یک امری است که نجات بخش وجود انسان ها و انقلاب، از زنگار غفلت و دنیا زدگی و در واقع روزمرگی و برخی از ناملایمات و برخی ناهنجاری های اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه، شرایط فعلی ما، شرایط تحریم و تنگنا، شرایط مذاکره حق و باطل، شرایط دلباختگی یا خود باختگی برخی از مسئولین و برخی سران مسئولیتی مملکتی است، عنوان کرد: با توجه به شرایط ذکر شده این پیام صادر شد.
اناری با تأکید بر تعابیر لطیف به کار رفته شده در پیام امام خامنه ای(مد ظله العالی)، از جمله،” لحظه های نیاز، حضور پر مضمون، به یاد ماندنی ترین حوادث تاریخ و …” گفت: این تعابیر  گویای این مسئله است که، همه افرادی که در تشییع دسته گلان غواص شرکت کردند پیام هایی رو به همراه داشتند .
مدیر حوزه علمیه شهرستان بافت، قابل معاوضه نبودن عزت با چیز دیگر، وابسته نبودن همه مشکلات به تحریم، جاری بودن روش و منش شهادت در رگهای ملت را از پیامهای این حرکت مردمی دانست و گفت: شمیم بهشتی شهدا تحول آفرین و معطر کننده جان و ایمان است و مردم در این تجمع به دنبال بهره ای از این شمیم بهشتی بودند.
وی با بیان اینکه، مردم با این حضور می خواستند دوباره آن بصیرت نه دی را تکرار کنند، تصریح کرد: این بصیرت تکرار شد، آنجا که حضرت آقا فرمودند:” در این حوادث دست خدا را مشاهده کردیم.” همچنین مردم نشان دادند که در مواقع حساس و بزنگاههای تاریخ این ملت همه ید واحده هستند .
اناری حضور مردم در مراسم تشییع را پیامی از سوی مردم به مسئولین دانست و گفت: پیام مردم این بود که، اگر بر فرض بپذیریم که جیب مردم خالی است و  استخوان های مردم به تعبیر بعضی زیر فشار تحریم ها خورد می شود، این دلیل نمی شود که چوب حراج به عزت حسینی و آن هویت اسلامی و قرآنی مان بزنیم ،مردم می خواستند شعار هیهات من الذله را در این حرکتشان برای همه جهانیان به نمایش بگذارند.
وی این حرکت مردم را به عقیده درونی تعبیر کرد که، در جان مردم وجود دارد و بر مبنای آن خواستند بگویند که لبخند رضایت رهبر و امام امت همان لبخند رضایت مهدی صاحب الزمان(عج) است.
اناری با اذعان بر اینکه، این حوادث وقتی رخ دهد، هم انقلاب و هم افرادی که دل در گرو این انقلاب دارند جان تازه ای می گیرند، تصریح کرد: پیام انقلاب همچنان به نسل های آینده منتقل می شود و سایرین می فهمند که انقلاب ما در بزنگاههای خاص نیاز به این چنین حرکاتهای، دارای پیام، دارد.

مدیر حوزه علیمه شهرستان بافت گفت: اگر کار به جای خاص برسد که نیاز به حضور مردم باشد هیچکس سر از پا نمی شناسد و هیچ خودی و غیر خودی ندار،د ما همه یک امت واحده و همه مردم مسلم و انقلابی هستیم که همه وجودمان در گرو این انقلاب است و نخواهیم گذاشت که انقلاب و صاحب این انقلاب تنها بماند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه