رفتن به بالا
  • Tuesday - 9 June 2015 - 16:07
  • کد خبر : ۲۹۲۸۶
032

لینک کوتاه:

باید مراقب فتنه هسته‌ای باشیم/ عده‌ای دوست دارند برخلاف خطوط قرمز نظام توافقی صورت گیرد

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امیدواریم فتنه‌ای در پیش نباشد؛ عده‌ای دوست دارند که مسئولان ما توافق نامه‌ای را که بر خلاف امنیت ملی و دستورات و خطوط قرمز مقام معظم رهبری در بحث بازرسی‌های غیر قانونی از مراکز نظامی و مصاحبه

به گزارش هزار نیوز ؛

 حجت الاسلام جواد نصرالله پور که در نشست تبیین اندیشه های سیاسی امام خمینی (ره) در کلام امام خامنه ای که در مجتمع رسانه ای کویر  برگزار شد، سخن می گفت، با اشاره به وضعیت سیاسی کشور گفت: عده ای هستند که این روزها آرزوی جانشینی رهبر را با خود به گور خواهند برد که جانشین امام شوند. این افراد مسئله شورای رهبری را بارها مطرح کرده اند تا بتواند خودشان رهبر شوند.

آرزوی جانشینی رهبر را به گور خواهند برد

وی افزود: این افراد به فکر هستند که اگر فرد مورد نظرشان جانشین نشود، فرد دیگری را که از نظر تفکرات به نفر اول بسیار شبیه است را به رهبری برساند و به شیوه موروثی رهبری جامعه را اداره کنند.

محور وحدت جامعه تنها ولایت فقیه است

نصرالله پور با اشاره به اینکه این افراد اخیرا اعلام کرده اند که محور وحدت جامعه بیت خاصی است، بیان کرد: این حرف نه با عقل جوراست نه با دین؛ محور وحدت جامعه تنها ولایت فقیه است؛  قطعا این افراد قصد فتنه دارند و سربازان جنگ نرم باید حواسشان به اینگونه سخنان باشد.

وی با اشاره به سخنان امام خامنه ای در ابتدای سال در حرم مطهر رضوی که فرمودند «من نگرانم در انتخابات بعدی هم دشمن مردم را به خیابان ها بکشاند و بحث نافرمانی مدنی مطرح شود»، تصریح کرد: آنچه که در پشت پرده اتفاق می افتد، این است که مسئولان در حرف هایشان دائما می گویند که از مقام معظم رهبری تبعیت می کنیم اما در عمل ممکن است با دشمن همسو شوند.

 03

برخی در داخل شمشیرها را از رو بسته اند

این استاد دانشگاه و حوزه با تاکید بر اینکه عده ای در داخل اخیرا شمشیر را از رو بسته اند، گفت: برخی در داخل شمشیرها را از رو بسته اند و مرتب بر خلاف نظام و امام و رهبری انقلاب سخنرانی میکند.

حجت الاسلام نصرالله پور در رابطه با مسائل هسته ای و بیانیه لوزان نیز گفت: تحلیل مسائل هسته ای ما به عنوان فرزندان امام، احساس خطر کردن است.

 وی افزود: امیدواریم فتنه ای در پیش نباشد عده ای دوست دارند که مسئولان ما توافق نامه ای را که بر خلاف امنیت ملی و دستورات و خطوط قرمز مقام معظم رهبری است؛ در بحث  بازرسی های غیر قانونی از مراکز نظامی و مصاحبه با دانشمندان هسته ای که به تعبیر امام یک بازجویی است، امضا کنند.

این استاد دانشگاه و حوزه با تاکید بر اینکه باید مراقب فتنه ی هسته ای باشیم، گفت: توافق نامه باید جوری باشد که جلوی پیشرفت های علمی ایران را نگیرد؛ چون پیشرفت های علمی و سایت نطنز و فردو و اصل غنی سازی خط قرمز های نظام و امام خامنه ای است.

وی افزود: در رابطه با تحریم ها شنیده می شود که امریکایی گفته اند تحریم ها در بخش هسته ای لغو می شود و در بخش هسته ای هم فقط تحریم‌های مالی و نظامی لغو می شود درصورتی که مقام معظم رهبری تاکید بر لغو همه تحریم ها دارند؛ الان نزدیک به دو سال است که دیگر خبری از پیشرفت های علمی وفناوری نشنیده ایم و همه توجهات به مذاکرات جلب شده است.

باید مراقب واریز یکباره پول به حساب های مردم در نزدیکی انتخابات بود

 04

نصرالله پور در بیان فتنه ی هسته ای نیز گفت: بودجه نفتی امسال براساس هر بشکه چهل دلار تعیین شده اما الان چندین ماه است که ما نفت را بشکه ای شصت دلار می فروشیم که بیست دلار اضافه است، امیدواریم این تاخیراتی هم که در توافقات به وجود آمده باعث آن نشود که در روزهای نزدیک به انتخابات مجلس توافقی غیر قابل قبول امضا شود ؛ و مقداری هم از پول های بلوکه شده و دیگر پول های ذخیره شده در کشور یکباره  به حساب های مردم واریز شود.

وی افزود: باید ما به مردم آگاهی بدهیم ومراقب باشیم این اتفاق ها نیوفتد.

حجت الاسلام نصرالله پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره ویژگی های اخلاقی امام زمان (عج) در زندگی امام خمینی (ره) گفت: امام صادق فرموند در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) با اینکه وضعیت اقتصادی خوب است با این حال ایشان لباس خشن می پوشد و غذای خشک می خورد و زندگی تجملاتی نخواهد داشت و زاهدانه زندگی می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: امام خمینی (ره) هم یک شخصیت ساده زیست و به دور از تجملات بودند  مردم دیده اند که امام در یک حسینیه ساده بنام جماران زندگی می کردند و حاضر نشدند مثل حاکمان عصر خود در کاخ ها و با تجمل زندگی کنند.

امام خامنه ای در مراسم سخنرانی ارتحال امام در حرم امام روی فرش های مجلل سخنرانی نکردند

 05

وی افزود: امروزه مقام معظم رهبری نیز همان سیره ساده زیستی را دارند؛ امام خامنه ای در مراسم سخنرانی ارتحال امام در حرم امام روی فرش های مجلل سخنرانی نکردند و و در حرفهایشان اشاره کرد که مسئولین از تجمل گرایی که با سیره امام تضاد دارد، پرهیز کنند.

نصرالله پور در بیان دومین ویژگی حضرت امام خمینی در بیان مهدوی نیز گفت: سخت کوشی و مبارز بودن از اخلاق حضرت مهدی است.

وی ادامه داد: امام رضا (ع) در حدیثی می فرمایند : مهدی شتابنده به سوی نیکی هاست. حضرت امام خمینی هم درتمام طول عمردر حال مجاهدت علمی و مبارزه و تلاش برای حل مشکلات است.

مدرس مرکز تخصصی مهدویت قم بیان داشت : امام خمینی (ره) هم فقیه بی نظیری بودند , بعد از معصومین ما شخصیتی به جامعیت امام نداشتیم ؛ امام یک مبارز خستگی ناپذیر در برابر رژیم پهلوی و استکبار جهانی است.

زیر نویس آرمان

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: سومین محور اخلاق مهدوی امام خمینی (ره) طبق فرمایش امام رضا (ع) که فرمودند «حضرت مهدی خشوع و تواضع در برابر خدا دارد هیچکس مثل حضرت مهدی تواضع نسبت به مردم ندارد.» خشوع امام خمینی در برابر مردم بود.

وی افزود: امام خمینی بارها گفته بودند به من بگویید خدمتگزار، این واژه بهتر از رهبر گفتن است.

جواد نصرالله پور تصریح کرد :حضرت امام خامنه ای نیز در واکنش به دعای مهمانداران شرکت های هواپیمایی که در متن های خیرمقدم آرزوی سلامتی برای رهبر می کردند هشدار دادند که اینکار انجام نشود.

وی چهارمین عنوان از اخلاق مهدوی را سختگیری نسبت به کارگزاران و حاکمان زمان خود و مهربان و دلسوز بودن با مردم و فقرا عنوان کرد و تصریح کرد: در اخلاق امام خمینی هم مشخص است که با کارگزاران خودبه سختی برخورد می کردند؛ یک زمانی خبری آوردند که یکی از نزدیکان امام در مشهد علیه نظام و تفکرات امام و شهید رجایی سخنرانی کردند امام فورا دستور دادند که سریعا او را دستگیر کنید و بیاورید.

02

این استاد حوزه دیگر ویژگی حضرت مهدی(عج) که در اخلاق امام خمینی نیز وجود داشت را صبوری بیان کرد و گفت: امام صادق(ع) می فرمایند: ویژگی حضرت مهدی این است که مهدی کمالات موسی کلیم الله را دارد و شکوه و جلال حضرت عیسی را دارد و صبر ایوب را دارد.

وی افزود: حضرت امام هم این وقار و هیبت مهدوی را داشتند مصداق هیبت امام باتوجه به تاریخ همان جمله ای است که امام شجاعانه خطاب به استکبار گفت که “آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند”؛ زیرا تا آن زمان کسی جرات این کار را نداشت؛ مصداق صبر امام هم هنگامی است که شهادت حاج آقا مصطفی رخ داد که وقتی خبر شهادت ایشان را به امام دادند امام ففط یک جمله فرمودند که هدیه خداوند بوده با صلاح خود آن پس گرفت.

نصرالله پور در بیان دیگر ویژگی اخلاق مهدوی امام با اشاره به روایات حضرت محمد(ص) که فرموده اند «فرزندم مهدی از برای خود سنگی روی سنگ نخواهد گذاشت»، بیان داشت: این سخن  بدان معنی است که آن حضرت به فکر آسایش خود نیست و همواره در پی کمک و یاری مستضعفین است.

وی گفت: حضرت امام هم در عین قدرت ساده زیست بودند ایشان با اینکه رهبر یک کشور و رهبر شیعیان جهان بودند؛ برای خود زندگی مجللی فراهم نکرد بودند و همیشه در فکر رفع مشکل مستضعفان بودند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه