رفتن به بالا
  • Sunday - 28 June 2015 - 16:12
  • کد خبر : ۲۹۶۹۹
ab

لینک کوتاه:

بردسیر تامین کننده آب کرمان و رفسنجان است باید مورد توجه جدی قرار گیرد

دکتر گرشاسبی معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:دامنه های شهرستان بردسیر تامین کننده آب سه شهر بردسیر ، رفسنجان و کرمان می باشد باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، دکتر گرشاسبی معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت : ما در کشور نیازمند 125 میلیون هکتار آبخیز داری داریم که متاسفانه تنها 27 میلیون هکتار آن تاکنون محقق شده است و 98 میلیون هکتاردیگرنیازبه توسعه عملیات آبخیز داری دارد .

وی گفت : یکی از وظایف آبخیز داری حفظ منابع آب می باشد که خود نیاز به کمک مجلس و دولت دارد تا ما بتوانیم منابع آبمان را توسعه و از آن نگهداری کنیم و از تبخیر آب جلوگیری و  آب را به زمین بفرستیم تا چشمه ها و قنوات کشور غنی شوند .

معاون آبخیزداری سازمان جنگلها افزود :  : در شهرستان بردسیر طرح های مقابله با گرد و غبار ، توسعه عملیات آبخیز داری جهت تقویت آب دهی قنوات ، چشمه ها و کنترل سیل و همچنین احیای مراتع و اجرای طرح های مرتع داری در اولویت می باشد  که  امسال و سال آینده با قوت بیشتری و با همکاری استان و فرماندار محترم این کارها را توسعه خواهیم داد .

دکتر گرشاسبی با اشاره به اینکه دامنه های شهرستان بردسیر تامین کننده آب سه شهر بردسیر ، رفسنجان و کرمان می باشد اظهار داشت : به همین دلیل این منطقه باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و عملیات آبخیز داری و توسعه کانون های گرد و غبار در این منطقه با سرعت بیشتری انجام و  در اولویت قرار گیرند.

مهندس رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان کرمان در نشست عشایر و مرتع داران بردسیر عنوان کرد : شهرستان بردسیر جزو کانون های بحرانی حرکت شن های روان در استان می باشد که در این راستا تا کنون در سطح 10 هزار هکتار از اراضی مستقر فرسایشی و بادی در این شهرستان عملیات کنترل بیولوژکی صورت گرفته است .

وی اضافه کرد : امسال نیز مبلغ 500 میلیون ریال اعتبار جهت 10 کیلو مترعملیات کنترل بیولوژکی ، فرسایشی و بادی به بردسیر اختصاص یافته است که اعتباردر کانون های بحرانی هزینه می شود .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه