رفتن به بالا
  • Wednesday - 10 June 2015 - 07:47
  • کد خبر : ۲۹۳۰۴
Photo1

لینک کوتاه:

جوانان بردسیری که آرامش خود را در دود جستجو می کنند+ عکس

استقبال از قلیان به جایی رسید که مراکز فروش قلیان و زغال و تنباکو در سال های اخیر با رشد چشمگیر روبرو شد و این روزها در بردسیر مرکز فروش ابزار آلات مربوط به قلیان وجود دارد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، قريب به ده سالي مي‌شود که گرايش جوانان به کشيدن قليان رشد چشمگيري داشته است و هر روز شاهد آن هستيم که مراکز جديد فروش تنباکو، معسل، ذغال و تجهيزات قليان، در سطح شهرهاي كشور گشايش بيشتري مي‌يابند.

براي مثال در شهر بردسیر حالا ديگر  مرکز اصلي خريد و فروش مصالح چاق کردن قليان میدان 17 شهریور شهرستان بردسیر شده  است و شاید به مرور زمان به تمامي مراکز خريد شهري در بردسیر تسري يافته و حتي بعضا اين مراکز فروش چاق کردن قليان، در سطح محلات نيز گسترش یابد .

استقبال از قلیان به جایی رسید که مراکز فروش قلیان و زغال و تنباکو در سال های اخیر با رشد چشمگیر روبرو شد و این روزها در بردسیر مرکز فروش ابزار آلات مربوط به قلیان باز شده است .

با فرا رسیدن فصل بهار و افزایش اوقات فراغت جوانان و خانواده ها، صدای قل قل قلیان ها در گوش کوچه و پس کوچه ها و پارک های بردسیر می پیچد تا نوجوانان و جوانان در کمبود تفریحات سالم به دامان دودهایی پناه ببرند که اطلاعی از آسیب آن ندارند.

نوای قل قل قلیان‌ها این روز ها در بسیاری از مکان‌های عمومی و حتی در گوشه و کنار خیابان‌ها و مکان‌هایی که حتی کمی سرسبز و واجد شرایط نشستن روی زمین هستند، می‌‌توان جوان‌ها و نوجوان‌هایی را یافت که به خوبی با چاق کردن قلیان‌ها آشنایند و آرامش خود را در دود جستجو می کنند!

خیلی از جوانان بردسیر معتقدهستند اگر جوان شغل داشته باشد و تشکیل زندگی بدهد طبیعی است که بدنبال قلیان نمی رود، سرش به زندگی و خانواده گرم شود دیگر دنبال این مسائل نمی رود، یعنی وقت قلیان کشیدن و این کارها را ندارد.

این جوانان می گویند بیکاری در بین جوانان بردسیر بیداد می‌کند ، چرا باید با وجود این همه نیروی بومی بیکار از نیروهای غیربومی در کارخانه فولاد بردسیر  استفاده شود؟ آیا مسئولان درد بیکاری و بی‌پولی را حس کرده‌اند؟

مساله خانوادگی شدن قلیان نیز خود زنگ خطری است برای خانواده‌ها که به رفتارهای پرخطری مثل کشیدن قلیان در مقابل فرزندان خود دقت نموده و راه‌های بهتری را برای تفریحات خود انتخاب نمایند.
لذا باید با آگاهی دادن به جامعه و به خصوص خانواده‌ها از طریق آموزش و اتخاذ عملکردهای پیشگیری کننده از رفتارهای پرخطر و اصلاح باورهای غلط در زمینه استعمال مواد دخانی به کمک سازمان‌ها و نهادهای مربوطه و با برنامه ریزی دقیق از گرایش نسل جوان به اعتیاد جلوگیری به عمل آید.
Photo1 Photo1 (2)
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه