رفتن به بالا
  • Tuesday - 2 June 2015 - 10:09
  • کد خبر : ۲۹۱۸۹
id47743181_%D9%82%D9%84%DB%8C%D8%A7%D9%86-1-346x256.jpg

لینک کوتاه:

جولان قلیان در ویترین مغازه ها/تفریح این روزهای جوانان صدای قل‌قل قلیان

تفریح این روزهای جوانان رودباری صدای قل‌قل قلیان و بازی با دودهای غلیظی شده که هرکدام طعم و بوی خاصی دارند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از”رودبار ما“،تفریح این روزهای جوانان رودباری صدای قل‌قل قلیان و بازی با دودهای غلیظی شده که هرکدام طعم و بوی خاصی دارند.

تا چند سال پیش میانگین سنی افرادی که به سمت و سوی قلیان می‌رفتند بین ۳۰ تا ۵۰ سال بود اما امروزه جوانان و نوجوانان بسیاری را در پارکها ومنازل می‌بینیم که بعضأ در کنار خانواده و با مهارت و جدیتی خاص از این کوزه پر طعم و دود کام می‌گیرند.

وقتی که وارد برخی ازمغازه ها ی شهر رودبارمی شوی قلیان‌های رنگارنگ و گران قیمت در ویترین  نظر جوانان راجلب می کندو آنچه باعث تأسف بیشتر است اینست که مصرف قلیان در سنین نوجوانی افزایش یافته و مصرف به سن ۱۳ تا ۱۵ سال رسیده است.به گونه ای که اگر پیش از این قلیان فقط در قهوه خانه ها مصرف می شد هم اکنون به خانه ها و تفرجگاه ها کشیده شده است.

image

انسان‌ها در طول زمان همواره در هر دوره‌ای عادت‌های متفاوتی از خود بروز داده‌اند. عادت‌هایی که گاه در قالب مد عرضه شدند، از عادت‌ها و تفریح‌های پدرانی که تنها یک یا دو نسل با جوانان امروزی فاصله دارند می‌توان به جمع آوری تمبر، کفتربازی و … اشاره کرد که هر کدام بنا به دلایلی متفاوت اکنون مورد پسند جوانان نیستند.

بسیاری از جوانان و خانواده‌هارودباری تصور می‌کنند قلیان ضرر ندارد و در حقیقت کشیدن قلیان از سیگار بهتر است این درست آغاز اشتباه است، زیرا برخی تصور می‌کنند که قلیان نیکوتین ندارد اما باید این سوال را مطرح کرد که چرا مصرف‌کننده حرفه‌ای قلیان در صورت عدم مصرف دچار سر درد می‌شود؟ آیا غیر از این است که عامل این سردرد دقیقا نیکوتین بسیار زیادی است که در دود قلیان وجود دارد.

سیگار در چند دقیقه کشیده می‌شود در حالیکه قلیان در زمانی معادل یک ساعت مصرف می‌شود که طی همین مدت تقریبا ۱۵۰ برابر دود سیگار به مصرف‌کننده نیکوتین داده می‌شود که در درازمدت به روی سلامت فرد تاثیر منفی به جای می‌گذارد.

بسیاری از باورها در زمینه مصرف قلیان اشتباه است، مثلا برخی فکر می‌کنند که اگر دود قلیان را فقط در دهان نگه دارند و وارد ریه نکنند ضرری ندارد ویا اینکه دود آن از روی آب میاید وخطر کمتری دارد اما نکته قابل توجه این است که این نوع استفاده احتمال ابتلاء به بیماری سرطان دهان را به شدت افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه