رفتن به بالا
  • Tuesday - 16 June 2015 - 13:58
  • کد خبر : ۲۹۴۴۰

لینک کوتاه:

دختران آلمانی در مسیر پیوستن به داعش

۲ دختر آلمانی اوایل ماه جاری میلادی پس از ترک آلمان به مقصد ترکیه قصد دارند به گروه تروریستی داعش بپیوندند. به گزارش هزار نیوز به نقل از مشرق، 2 دختر نوجوان آلمانی یکی «مروه اس.» 17 ساله  از اهالی هامبورگ و دیگری «اکه بی.» از «گیست‌‌هاخت» که 18 سال دارد، اوایل ماه ژوئن به […]

به گزارش هزار نیوز ؛

۲ دختر آلمانی اوایل ماه جاری میلادی پس از ترک آلمان به مقصد ترکیه قصد دارند به گروه تروریستی داعش بپیوندند.

به گزارش هزار نیوز به نقل از مشرق، 2 دختر نوجوان آلمانی یکی «مروه اس.» 17 ساله  از اهالی هامبورگ و دیگری «اکه بی.» از «گیست‌‌هاخت» که 18 سال دارد، اوایل ماه ژوئن به همراه هم به سوی ترکیه حرکت کرده‌اند و قرار است آنجا به سوریه بروند و به گروه تروریستی داعش بپیوندند.

بنابر اطلاعاتی که شبکه خبری (ARD)  به دست آورده است، پس از اینکه این 2 دختر ناپدید شدند، پدر «اکه» هفته گذشته خودکشی کرد. این افراد از مدتها پیش سفر خود را برنامه ریزی کرده بودند و مدارکی در همین زمینه هم در اتاق‌های شخصی آنها پیدا شده است. آنها در آژانس هواپیمایی در هامبورگ بلیت پرواز خود را به مقصد استانبول رزرو کرده بودند و مروه برای این اقدام از وکالتنامه‌ای جعلی استفاده کرده بود.

خانواده‌ این افراد در پی ارتباط با مقامات ترکیه‌ای مطلع شدند که آنها چند روزی است که در  استانبول هستند اما محل اقامت کنونی آنها مشخص نیست.

مروه نوامبر گذشته هم به ترکیه رفته بود اما به دنبال پیگیری خانواده وی، پلیس او را دستگیر و به آلمان بازگرداند.

بنابر اطلاعات سرویس‌های اطلاعاتی آلمان، تاکنون بیش از 650 تن زن و مرد از آلمان به سوریه رفته‌اند و حدود 200 نفر از آنها هم به کشور بازگشته‌اند. شمار بالای افرادی که از اروپا به تکفیری‌ها می‌پیوندند و به دنبال آن عده‌ای که پس از همکاری با تروریست‌ها به اروپا باز می‌گردند، نگرانی‌ مقامات اروپاییی را به دنبال داشته است.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه