رفتن به بالا
  • Monday - 22 June 2015 - 11:59
  • کد خبر : ۲۹۵۵۵
asnaf

لینک کوتاه:

دغدغه اصلی اصناف شهرستان بردسیر ورود کالاهای قاچاق است

رئیس اتاق اصناف بردسیرگفت :دغدغه اصلی اصناف شهرستان بردسیر ورود کالاهای قاچاق است 

به گزارش هزار نیوز ؛

کسب و کار همواره در تامین نیازهای حیاتی انسان ها مانند غذا ، لباس و مسکن و … موثر بوده است ، در این میان عده ای از افراد برای تامین درآمد بیشتر و تعامل با یکدیگر در قالب صنف هایی گرد هم در آمده اند. صنف در لغت به معنی نوع ، گونه می باشد و در مجموع به کسانی که در شغل و حرفه یکسان فعالیت می کنند صنف گفته می شود و صنف های مختلف از دسته بندی شغل های متعدد در جامعه به وجود می آیند .

علی مولایی رئیس اتاق اصناف شهرستان بردسیر در گفتگو با هزار نیوز در خصوص  دغدغه اصلی اصناف شهرستان اظهار داشت :در شهرستان بردسیر خیلی از جوانان بیکارند و به همین دلیل تقاضای پروانه کسب می کنند و چون تعداد درخواست کنندگان برای گرفتن پروانه کسب زیاد می باشد  و بازار هم اشباع شده ، این باعث اعتراض افرادی که پروانه کسب دارند می شود .

وی افزود : چون دادن جواز کسب از نظر قانونی منعی ندارد ما اجازه داریم جواز کسب به درخواست کنند گان بدهیم.

مولایی ادامه داد : در قانون از 400 نفر نسبت به جمعیت شهرستان باید جواز کسب داده شود ولی در شهرستان بردسیر از هر 25 نفر یک جواز کسب داده شده است و این باعث ورشکستگی خیلی از بازاریان شده است .

وی اظهار داشت :خیلی از کسبه  دلیل ورشکستی خود  را ورود کالاهای قاچاق می دانند چون  قیمت آنها مناسبتر است و به همین دلیل مردم تمایل چندانی به خرید جنس های ایرانی ندارند  .

رئیس اتاق اصناف بردسیر تعطیلی های کارخانه ها در شهرستان و خشکسالی را دلیل دیگر رکود در شهرستان دانست افزود : مردم بردسیر درآمدی آنچنانی ندارند که بخواهند خرید و فروش انجام بدهند .

مولایی با اشاره به اینکه اکثر کارمندان بازنشته دولت و معلمان پروانه کسب دارند گفت :  اصناف بردسیر خیلی ضعیف است و وجود نمایشگاه های پاییزه و بهاره در شهرستان باعث خروج پول شهرستان می شوند و کسبه دراین میان ضرر می کنند چون خیلی از شهرستان ها برای فروش اجناس خود به این شهر می آیند .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه