رفتن به بالا
  • Thursday - 25 June 2015 - 11:49
  • کد خبر : ۲۹۶۳۹
polic

لینک کوتاه:

رانندگی ۱۶۶ نفر در حوادث رانندگی برون شهری استان کرمان جان باختند

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: در سه ماه اول امسال در مجموع ۱۶۶ نفر در حوادث رانندگی در محورهای برون شهری جان باخته و ۸۵۲ نفر نیز مجروح شده اند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ” به نقل از ” ایرنا“، سرهنگ احمد حجت آبادی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سه ماه گذشته تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی در راه های برون شهری ۲۰ درصد کاهش داشته و در بخش جرحی شاهد افزایش ۲۵ درصدی هستیم.

وی بیان کرد: از مجموع تصادفات رخ داده در محورهای برون شهری، ۵۰ درصد در راه های اصلی، ۹ درصد در راه های فرعی و ۴۰ درصد در راه های روستایی رخ داده است.

وی با بیان اینکه ۲۸ درصد از حوادث رانندگی در محورهای برون شهری مربوط به واژگونی بوده است، گفت: با مدیریت سرعت خودرو ، آمار حوادث کاهش می یابد.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان کرمان ۱۰ درصد از حوادث رانندگی در محورهای برون شهری را مربوط به عابران پیاده ذکر کرد و افزود: تصادفات مربوط به موتورسیکلت ها نیز ۲۸ درصد از تصادفات را شامل می شود.

وی به دلایل وقوع تصادفات اشاره کردو گفت: ۳۸ درصد عدم توجه به جلو، ۲۵ درصد تخطی از سرعت مطمئنه، ۱۳ درصد خستگی و خواب آلودگی، ۱۱ درصد انحراف به چپ، هشت درصد عدم رعایت حق تقدم و پنج درصد مربوط به نقص فنی و عدم رعایت فاصله طولی بوده است.

سرهنگ حجت آبادی تاکید کرد: حادثه خیز ترین محورهای استان کرمان در سه ماه ابتدای سال جاری محورهای انار – شهربابک، کرمان – سیرجان، کرمان – رفسنجان و سیرجان – شهربابک بوده است.

وی افزود: طولانی بودن راه ها و کم بودن مجتمع های رفاهی در راه های استان کرمان موجب افزایش حوادث رانندگی می شود.

استان کرمان در حال حاضر با بیش از ۲۵ هزار کیلومتر راه ، رتبه چهارم راه های کشور را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه