رفتن به بالا
  • Wednesday - 10 June 2015 - 06:50
  • کد خبر : ۲۹۲۹۸
sag

لینک کوتاه:

صحبت های متناقض مسئولین کرمان از معدوم کردن ۲ هزار قلاده سگ با سلاح گرم

معدوم سازی سگ های ولگرد با اسلحه گرم در کرمان در حالی صورت می گیرد که مجوزی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست در این رابطه صادر نشده است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از آرمان کرمان ، در جلسه سندبخشی امنیت غذایی استان کرمان در روز یکشنبه ۱۷ خرداد ،مدیر عامل مدیریت پسماند شهرداری کرمان از معدوم سازی ۲ هزار قلاده سگ در شهرستان در سال گذشته خبر داد و این در حالی است که معدوم کردن حیوانات باید با مجوز و طبق قوانین خاصی صورت گیرد.

مجوز معدوم کردن سگ ها را از فرمانداری کرمان دریافت کردیم

اسماعیل جهانشاهی، مدیر عامل مدیریت پسماند شهرداری کرمان در گفتگو با “آرمان کرمان”علت معدوم کردن سگ ها را تضمین سلامت مردم بیان کرد و گفت: معدوم کردن این حیوانات با سلاح گرم انجام شده و مجوز این امر را از فرمانداری شهرستان کرمان دریافت کرده ایم اما حفاظت محیط زیست چنین مجوزی صادر نکرده است.

هیچ مجوزی برای کشتن سگ ها با سلاح گرم صادر نکردیم

این در حالی است که مجتبی نیک طبع معاون نظارت پالایش حفاظت محیط زیست استان کرمان ؛ در گفتگو با خبرنگار ما در این رابطه گفت : این موضوع خلاف مقررات است و به هیچ وجه با سازمان هماهنگ نشده است.

معاون نظارت پالایش حفاظت محیط زیست تصریح کرد: دستور معدوم سازی این حیوانات را سازمان دهیاری و شهرداری وزارت کشور صادر می کند و متولی امر نیز شهرداری های کشور می باشند.

وی عنوان کرد: براین اساس باید طبق همان روش هایی که در دستورالعمل آمده و به صورت مکتوب برای مسئولین امر فرستاده شده است عمل شود ؛ اگر شهرداری چنین اقدامی انجام داده ما از جزئیات آن مطلع نیستیم.

نیک طبع تاکید کرد : ما حتی در جلسات نیز پیشنهاد داده ایم اگر امکان عملی شدن دستورالعمل در تمام استان وجود ندارد، در یکی دو مرکز به صورت پایلوت انجام و سگ های بلاصاحب زنده گیری و آزاد شود مگر اینکه بیماری خاصی داشته باشند که برای سلامت جامعه مضر باشد، که دراین صورت دامپزشکی با روش های خاص خود اقدام می کند.

معاون نظارت پالایش حفاظت محیط زیست در پایان خاطرنشان کرد: کشتن سگ ها با اسلحه گرم مد نظر ما نبوده و آن را توصیه نکرده ایم و حتی با شهرستان هایی که به دنبال چنین کاری بوده اند به صراحت مخالفت کرده ایم.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه