رفتن به بالا
  • Friday - 26 June 2015 - 16:27
  • کد خبر : ۲۹۶۵۶
taram

لینک کوتاه:

ماه رمضان ،ماه همدردی با نیازمندان و محرومین است

امام جمعه بردسیر گفت : ماه رمضان ماه برکت ،رحمت،مغفرت و همدردی با نیازمندان و محرومین است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم امام جمعه شهرستان بردسیر در خطبه های نماز این هفته شهرستان بردسیر ضمن توصیه به تقوای الهی ، استغفار و استفاده از برکات ماه مبارک رمضاناظهار داشت :  فضایل ماه رمضان برای بشر قابل تصور نیست و این ماه اهمیت فوق العاده ای داردوروایات زیادی از پیامبر و ائمه اطهار نقل شده است .

وی افزود : پیامبراکرم (ص) در خطبه شعبانیه می فرمایند ” ای مردم متوجه باشید ماه خدا به سراغ شما آمده است همراه با برکت ،رحمت و مغفرت.ماهی است که از همه ماهها با فضیلت تر است روزهای این ماه بهترین روزها و شب های آن از بهترین شب ها است و وشما به مهمانی الهی دعوت شده ایدوشمادر زمره کسانی هستید که کرامت الهی شامل حال شما شده است نفس های شما در این ماه بعنوان تسبیح خداوند و خواب شما عبادت است .

دکتر تارم ادامه داد : امام پنجم از جدشان پیامبر اکرم(ص) نقل کرده اند وقتی ماه رمضان می آید درب های بهشت بروی بندگان خدا گشوده و درب های جهنم بسته می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از فلسفه های این ماه اینست که بیاد فقرا باشیم گفت : در هفته اطعام که مصادف با ولادت امام حسن مجتبی(ع) می باشد به نیازمندان و محرومین و یتیمان کمک کنیم همچنین میتوانیم کمک های خود رابه کمیته امداد اهدا کنیم تا به دست محرومین برسانند.

امام جمعه بردسیر به روز جهانی مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت :  پنجم تیرماه روز جهانی مواد مخدر است و هر عقل سلیمی حکم می کند که انسان از چیزهایی که برای سلامتیش ضرردارد پرهیز کند و فتاوای مراجع نیز بر همین اساس است .

دکتر تارم رحلت حضرت خدیجه (ع) ام المومنین و همسر گرامی پیامبر را تسلیت گفت ، بیان داشت:  او اولین زنی بود که دعوت اسلام را پذیرفت و تمام دارائی خود را در راه اسلام خرج نمود.

خطیب نماز جمعه بردسیر اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولین نظام داشت ، افزود : بیانات رهبری در مورد اخلاق و توجه به معنویت خصوصا در این ماه ،توصیه به اقتصاد مقاومتی توسط دولت و مردم ،موضوع مذاکرات هسته ای و خطوط قرمز آن و حمایت از تیم مذاکره کننده را یاد اوری نمودند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه