رفتن به بالا
  • Monday - 1 June 2015 - 23:50
  • کد خبر : ۲۹۱۷۳
FINAL

لینک کوتاه:

 مراسم سالگرد رحلت حضرت امام(ره) 14 خرداد درجوار امامزاده سید محمد (ع) برگزار می گردد

  رییس شورای هماهنگی تبلیغات بردسیر گفت : مراسم سالگرد رحلت حضرت امام(ره) 14 خرداد درجوار امامزاده سید محمد (ع) برگزار می گردد

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، محمد ملک قاسمی رییس شورای هماهنگی تبلیغات بردسیردرخصوص شخصیت حضرت امام (ره) گفت:امام باشناخت مسائل داخلی و عوامل موثر خارجی حرکت خود را آغاز نمود،بدون شک نام امام خمینی(ره ) با تاریخ معاصر جهان آمیخته شده به گونه ای که این بزرگ مرد قرن احیاگر میراث عظیم اسلامی در جهان امروز است.

ملک قاسمی تصریح کرد:بی گمان بی نام خمینی(ره)،انقلاب اسلامی ایران در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست،این جمله ایست که رهبر معظم انقلاب در توصیف نقش متمایز و بارز امام خمینی در رهبری انقلاب اسلامی ایران بیان کرده است. اکنون بعد از سالها باز سالگرد رحلت امام این رابه یاد می اورد که امام بر دلها وقلوب حکومت میکرد مردم عاشق امام بودند و امام عاشق خدا بود.

وی یادآور شد:امام (ره) از ابتدای قیام خود در اندیشه پایه گذاری حکومت اسلامی بود،بیداری و هوشیاری ایشان در حدی بودکه برای مراحل پس از سقوط شاه نیز چاره اندیشی کرده بود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بردسیربه ابعاد شخصیتی حضرت امام اشاره نمود وبیان داشت:هنگامی که فقه امام را مرور میکنیم،ولایت فقیه را درحقیقت یک قاعده فقهی اساسی برای تفکر درباره مساله حکومت می یابیم.بنابراین کسی که در مورد ولایت فقیه سخن می گوید حتما برای حکومت اسلامی نیز ایده هایی دارد.در واقع امام در عصری ظهور کرد که الحاد وکفرجهانی پس از سیطره کامل برمسلمانان قصد داشت هویت آنها را مسخ کند و نام اسلام را از صفحه جغرافیای گیتی بزداید.امام در چنین وضع آشفته ای به پا خواست وبا قیام خودجلوه ای از حیات راستین را برای امت اسلامی ومردم ستمدیده جهان به ارمغان آورد.

ملک قاسمی به حادثه خونین 15خرداد نیز اشاره کردوافزود:بطورکلی قیام 15خردادآثار عمده ای از خودبرجای گذاشت از جمله،رهبری حرکتهای مخالف رژیم را به مذهبیها منتقل کرد وچهره مزدورانه شاه را افشا نمود که بدنبال آن انقلابیون سرنگونی نظام سلطنتی را خواستار شدند.و همچنین پس از قیام15خرداد طرد همه قدرتهای بیگانه از ایران مورد توجه قرار گرفت وسرانجام این قیام نقطه آغاز نهضت بازگشت به خویشتن درکشور شد و جو غیراسلامی در دانشگاههاودیگر مجامع به آرامی شکسته شد.

 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان ضمن گرامیداشت یاد وخاطره حضرت امام (ره) وشهدای 15خرداد از مراسمات رحلت حضرت امام خبر داد و بیان کرد:مراسم بیست وهفتمین سالگرد ارتحال امام راحل چهاردهم خرداد بعد از نماز مغرب وعشاء در صحن امامزاده سید محمد (ع) باحضور مردم ولایتمدار بردسیربرگزار خواهد شد.

وی از اعزام کاروان مشتاقان شرکت کننده در مراسم ارتحال امام (ره) نیز خبر داد و متذکرشد که :روز سیزدهم خرداد زائران حرم حضرت امام به منظور شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام به تهران اعزام خواهد شد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه