رفتن به بالا
  • Tuesday - 23 June 2015 - 08:45
  • کد خبر : ۲۹۵۶۹
jang

لینک کوتاه:

ناگفته های زندگی غواصان به روایت یک جامانده از کاروان شهدا

فرمانده گردان ۴۰۸ غواص عملیات کربلای ۴ گفت: رسانه هایی که حرف می زنند نظامی نیستند و افرادی که این مطالب را به آن ها می گویند واقعیت جنگ را می دانند ولی می خواهند عوام را تحریک کنند در حالی که این گونه نیست.

به گزارش هزار نیوز ؛

این روزها دلم بغض عجیبی دارد، آب که می بینم یاد غواصان شهید عملیات کربلای ۴ می افتم ، همان هایی که به ما یاد دادند با دستان بسته هم می شود پرواز کرد و تنها باید در این مسیر عاشق باشی که به سرمنزل مقصود برسی، همان ها که در برابر دشمنی که شرق و غرب ، و عمال آنها تا بن دندان مسلح بودند،  ایستادند تا ایمان ما پا برجا بماند و امروز الگوی مقاومتمان شوند، همان ها که امروز هم دشمن از ایستادگیشان کینه به دل دارد و می خواهد با رسانه هایش انتقامش را بگیرد.

به گزارش هزار نیوز ، یکی از شبهاتی که رسانه های بیگانه بارها مطرح کرده اند عدم آموزش کافی رزمندگان در دوران دفاع مقدس و آماده نبودن آنها برای رزم است،  در این رابطه با حمید شفیعی از فرماندهان گردان ۴۰۸ غواص گفت و گویی کرده ایم.

حمید شفیعی  ابتدا از چگونگی ورود خود به عرصه دفاع مقدس  به خبرنگار “بوتیا ”  گفت و اظهار کرد:  من از زمانی که بچه بودم اسم امام را از زبان پدرم زیاد شنیده بودم، سربازی من در دروان طاغوت بود و آن زمان در سلطنت آباد آموزش می دیدیم  که شنیدم مردم در تبریز به خاطر امام (ره) تظاهرات کردند،با شنیدن این خبر خیلی خوشحال شدم و کارهایی را در پادگان انجام دادیم.

فرمانده گردان ۴۰۸ غواص تصریح کرد:بعد از اتمام سربازی برای اینکه خدمتی به انقلاب کنم به کرمان آمدم ،و با ۲۰نفر از دوستانم برای مقابله با حزب دموکرات و کومله ها که به اروپایی ها وابسته بودند به کردستان رفتم چرا که آن زمان هنوز بسیج تشکیل نشده بود.

بچه های جنگ همه آموزش دیده بودند، رسانه های بیگانه یاوه می گویند

photo_2015-06-22_12-06-22

شفیعی عنوان کرد: در کردستان افسر ستاد کرمانشاه در ابتدا  اجازه نداد که ما برای جنگ وارد آن جا شویم و گفت که حزب دموکرات حداقل ۶۰، ۷۰ سال کار سیاسی وعملیاتی انجام داده است و شما جوان هستید ولی وقتی شنید که ما سرباز گارد بودیم کوتاه آمد.

وی با بیان اینکه همه بچه های جنگ آموزش دیده بودند و رسانه های بیگانه فقط یاوه می گویند، اذعان داشت: من وقتی وارد جنگ شدم از دوره دیده های حرفه ای بودم، بهرام سعیدی که از بچه های عشایر کوهستانی راهی میدان جنگ شده بودغوغا بود.

شفیعی ادامه داد: حمید ایرانمنش که به او حمید چریک می گفتند از فرماندهان عالی زمان جنگ بود، در زمان شاه در لبنان دوره دیده بود، وقتی که در مهاباد می خواست خیابان ها را پاکسازی کند یک  ورقه آهن زیر پای خودش انداخته بود و با یک دست سپرجیپ را گرفته بود و با دست دیگر اسلحه به دست، تیر اندازی  و راه را باز می کرد، الان این  چیزها  را حتی در فیلم های هالیوودی هم نمی توان دید و بچه های آموزش دیده جنگ این گونه بودند.

این فرمانده غواص زمان جنگ خاطر نشان کرد: بچه هایی که در جنگ شرکت کرده بودند همه در دوران سربازی آموزش دیده و فرماندهان آن ها افراد خبره و ورزیده ای مثل مهاجری و حاج قاسم سلیمانی بودند.

رزمندگان دوران دفاع مقدس به عشق امام و انقلاب ره صد ساله را یک شبه می رفتند

وی با اشاره به اینکه آموزش شنا برای یک تازه کار که می خواهد حرفه ای شود حداقل ۶ ماه زمان می برد اظهار کرد:  بسیجیان ما به دلیل عشق به انقلاب و امام این کار یک ساله را یک شبه یاد می گرفتند ولی این را اروپایی ها نمی فهمند چرا که آن ها همه چیز را مادی می بینند و برخی ازبچه ها آن قدر حرفه ای این آموزش ها را یاد گرفته بودند که بعد از یک هفته روی آب بدون اینکه دست و پا بزنند می خوابیدند و حتی تا یک ماه می توانستند با خوردن غذا روی آب بمانند.

شفیعی به خاطرات زمان غواصی خود اشاره کرد و یادآور شد: در سرمای شدید بچه ها در آب شنا می کردند و می خندیدند به طوری که یکی از فرماندهان که برای دیدن بچه ها آمده بود اورکت نظامی پوشیده بود و بندهای آن  را هم از شدت سرما بسته بود با دیدن بچه ها و خنده آن ها در آب سرد گریه کرد.

فرمانده گردان ۴۰۸ غواص در ادامه متذکر شد: در عملیات وافجر ۳ وقتی با گردان علی ابن ابیطالب برای شناسایی رفته بودیم ، عراقی ها جلوی ما ۲ متر دیوار سیم خاردار کشیده بودند که برای رسیدن به این دیوار باید از یک کانال به عرض ۳ متر عبور می کردیم،  ولی من به نحوی بچه ها را آموزش داده بودم که ان ها در این کانال با این عرض بدون اینکه خم شوند و یا روی زمین بخوابند نارنجک می انداختند و ظرف ۴ ثانیه کانال را نابود کردند.

بسیجی های دوران دفاع مقدس چریک و مبارز بودند

وی بسیجی های زمان جنگ را چریک و مبارز خواند و گفت: در ارتش دنیا خیلی منظم بعضی چیزها را یاد می دهند ولی بچه های ما در همه شرایط کارهای خارق العاده ای می کردند که هیچ کس دیگری قادر به انجام آن ها نیست و همه این ها آموزش دیده بودند چرا که اگر این گونه نبود ما نمی توانستیم در جنگ پیروز شویم.

شفیعی از عملیات کربلای ۵ می گوید و یادآور می شود: در این عملیات ما باید خط را با عرض ۷۰ تا ۱۲۰ متر با ۷۰ متر سیم خاردار و با ۵ توپه خورشیدی که سر آن ها مین های جهنده بشکه ای آتش زا بود، ۴  کیلومتر در آب نشسته رفته و در آب شنا کردیم که در ۷۰ متری عراقی ها ما را دیدند و ما  ۷۰ متر سیم خاردار را با فشار۴ ستون بچه ها زیر آب کردیم.

فقط ۴ شهید در یک عملیات نشان از آموزش های قبل از آن است

photo_2015-06-22_12-05-55

فرماند گردان ۴۰۸ غواص افزود: ما در آب های عملیات کربلای ۵ که در آن گردانی با ۱۸۰ نفر که خود من ۱۰۰ نفر نیرو در این عملیات داشتم فقط ۴ شهید داشتیم و این در دنیا سابقه ندارد و همه این ها تاثیر آموزش است .

وی با بیان اینکه همه رزمندگانی که به جبهه اعزام می شدند حداقل سه ماه آموزش می دیدند بیان کرد: ما ملت مسلمانی هستیم و اعتقاد ما این بود که اگر کسی بدون آموزش کشته شود شرعا ایراد دارد، در سال ما دو بار عملیات داشتیم و در طول ۹ ماه باز هم بچه ها در اهواز آموزش می دیدند و در عملیات ها بچه ها به تناسب نوع آموزشی که دیده بودند، سن و توانایی مسئولیت می گرفتند.

آمریکایی ها می دانند اگر ما امکانات داشتیم بغداد را ۶ ماهه تصرف می کردیم

شفیعی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها و اروپایی ها این قدر پست هستند که همه امکانات را برای نابودی ما به عراقی ها می دادند و عربستان سعودی که نوکر یهودی هاست به آن ها پول می داد و به جای هر نفر، تانک و نفر بر به عراق داده می شد.

این فرمانده گردان غواص اشاره کرد: ما در زمان جنگ درتحریم کامل بودیم و با یک سری امکانات که از زمان طاغوت در دست ما بود و با آموزش های خودمان جلو رفتیم،آن ها خوب می دانند که اگر ما امکانات داشتیم ۶ ماهه بغداد را می گرفتیم .

وی در ادامه ابراز کرد: ما سرخ پوستی نمی جنگیدیم همه کارهای ما بر اساس برنامه بود ، بچه ها دسته دسته جلو می رفتند و بچه های خط شکن همه  ۲ تا سه سال سابقه جبهه  داشتند و این تدبیر ما را نشان می دهد که با این تحریم ها توانستیم جلوی همه دنیا بایستیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس عنوان کرد: جنگ به گونه ای بود که نیروهای زیادی  می خواست ولی با این وجود همه در خط آموزش می دیدند و نقاط ضعف همه بچه ها را بررسی می کردیم که چرا شهید شد، چی شد که لو رفتیم و … و همین جور نبود که بدون برنامه جلو برویم.

 ما از کشته شدن نمی ترسیم و محکم جلوی بیگانگان می ایستیم

شفیعی تاکید کرد: ما از کشته شدن نمی ترسیم و محکم می ایستیم ، من با جنگ موافق نیستم چرا که سختی هایش را دیدم ولی اگر روزی آمریکا از هر طریقی بخواهد به ایران حمله کند جلوی آن ها می ایستیم و اجازه نمی دهیم کسی یک وجب از خاک ما را اشغال کند.

هدف رسانه های بیگانه تحریک عوام است

فرمانده زمان جنگ با بیان اینکه صحبت های رسانه های بیگانه کذب و دروغ است بیان کرد: رسانه هایی که حرف می زنند نظامی نیستند و افرادی که این ها را به آن ها می گویند واقعیت جنگ را می دانند ولی می خواهند عوام را تحریک کنند در حالی که این گونه  نیست.

در عملیات فاو دشمن از قبل منتظر ما بود

وی با اشاره به عملیات کربلای ۴ به تشریح این عملیات پرداخت و اذعان کرد: در عملیات فاو زمین جلویی حتما می بایست تصرف شود  تا تکمیل شود، ما مجبور بودیم از نیروی کم استفاده کنیم و در تنگه باشیم تا به بصره نزدیک شویم.

شفیعی در ادامه ابراز کرد: دشمن می دانست وقتی نصف این زمین را گرفتیم برای گرفتن نیمه دیگر آن بالاخره باید به آن منطقه می رفتیم و به همین دلیل منتظر ما بود، ما با این امکانات کم به آن منطقه رفتیم ، و یک سری جاسوس با تکنولوژی های ماهواره ای منطقه را زیر نظر داشتند ولی این دلیل نمی شد ما جلو نرویم.

این فرمانده گردان ۴۰۸ غواص اشاره کرد: برای عملیات کربلای ۴ شناسایی خوبی انجام شد و خود من هم بارها و بارها برای شناسایی از آب رد شدم، بچه های اصفهان می بایست جزیره را دور بزنند و جلو بروند و از همه طرف در محاصره دشمن بودند و ما هم به عنوان خط شکن جلو رفتیم.                                                                                             

نمی توانستیم از ترس کشته شدن جلو نرویم  

وی با بیان اینکه از قبل می دانستیم عملیات کربلای ۴ سخت است و ممکن است با شکست مواجه شویم خاطر نشان کرد: ما از سختی کار اطلاع داشتیم ولی نمی توانستیم دست روی دست بگذاریم و از ترس کشته شدن کاری انجام ندهیم، ما از مرگ هراسی نداشتیم و برای پس گرفتن زمین هایمان جلو می رفتیم، اگر هم در جایی کم می رفتیم برای این بود که امکانات کم داشتیم و در تحریم بودیم و از سوریه فشنگ می خریدیم.

                                                                                     

کشته نشدن در جنگ مانند خیس نشدن زیر باران است

photo_2015-06-22_12-05-29

شفیعی با اشاره به اینکه ما در زمان شاه نوکر آمریکایی ها بودیم افزود:  ما در زمان شاه ذلت مردم را دیدیم پس آمریکایی ها بدانند ما کشته می شویم و می میریم ولی حاضر نیستیم یک بار دیگر زیر بار ذلت برویم، این را آمریکا بداند که کشته نشدن در جنگ مثل این است که باران ببارد و ما خیس نشویم.

فرمانده گردان غواص عملیات کربلای ۴  به شور و نشاط بچه ها در شب عملیات اشاره کرد و گفت: در شب عملیات فاو بچه ها با اینکه می دانستند فردا روز سختی در پیش دارند و ممکن است کشته شوند ولی شادی و خوشحالی می کردند و شعر می خواندند و با هم عهد کردیم که اگر زخمی هم شدیم هدفمان را بگیریم واین را امضا کردند که است که ما خودمان می رویم و هچ کس حق برگرداندن ما را ندارد و الان امضای آن ها در موزه ی جنگ است.

وی اظهار کرد: روز عملیات به محض شکستن خط ۱۵۰۰ متر از چپ و راستمان را پاکسازی کردیم  که حدود ۱۰ دقیقه طول کشید، جلوی ما هر ۱۰ متر یک سنگر تیر بار با ۵۲ هزار فشنگ بود، در جنگی که ۵۲ کشور علیه ما با همه امکانات می جنگیدند کشته شدن امری طبیعی است.

رسانه های بیگانه از دید مادی به مسئله نگاه می کنند

شفیعی با اشاره به شبهه مطرح شده از سوی رسانه های بیگانه مبنی بر اینکه کوتاهی فرماندهان عملیات کربلای ۴  عامل کشته شدن بچه ها است، تاکید کرد: بچه های جنگ اعتقاد داشتند که ما به سازمان ملل به بهانه مملکت داری باج نمی دهیم وهرگز کسی زیر بار این مسئله نمی رفت و به قول امام(ره)  ما یک روز هم از جنگمان پشیمان نیستیم، و اروپایی ها نگران نباشند هر چند آن ها با زدن این حرف ها اهداف خود را دنبال می کنند .

این فرمانده و رزمنده دوران دفاع مقدس در ادامه عنوان کرد: امیدواریم با آمدن امام زمان اروپایی ها شناختی پیدا کنند و از این مادی گرایی خارج شوند و بفهمند که زندگی اصلی ما بعد از این دنیاست، در این عملیات امداد های غیبی زیادی به ما شد که آن ها نمی فهمند، ما قرار بود ۷۰۰ متر را پاکسازی کنیم ولی با این امداد ها ۱۵۰۰ متر را در یک زمان خیلی کوتاه پاکسازی کردیم و این را جز بچه های جنگ نفهمیدند.                                                                             

 غربی ها می خواهند شناسنامه جنگ و امام را باطل کنند

وی با بیان اینکه ما حقوق بشرسازمان ملل را دیده ایم، افزود:  حرف های غربی ها برای این است که می خواهند شناسنامه ما و امام را باطل کنند، اگر راست می گویند حرف های ما را که از بچه های جنگ بودیم بشنوند، خود آمریکایی ها وقتی می خواستند به غواصان خود آموزش دهند درمصر از فیلم های ماهواره ای که از آموزش های ما گرفته بودند استفاده می کردند.

                                                                                     

درگیری های داخلی برخی مسئولین کشور را نابود می کند

photo_2015-06-22_12-05-45

شفیعی با ابراز نگرانی از برخورد های برخی مسئولین در پیامی به آن ها گفت:  من به مسئولین می گویم که از خدا بترسید و تقوا داشته باشید حالا از هر گروهی که می خواهید باشید چه اصولگرا و چه اصلاح طلب، چیزی که ما را نابود می کند همین درگیری های داخلی است، ما در زمان جنگ برای هم جان می دادیم، درست است افکار ما با هم فرق می کند ولی ما با هم برادریم پس باید دلمان برای این انقلاب بسوزد،مسئولین این کارها را کنار بگذارند.

دشمن از به جان هم افتادن ما خوشحال می شود

رزمنده دوران دفاع مقدس در ادامه تصریح کرد: دشمن از به جان هم افتادن ما خوشحال می شود و  این باعث می شود زنجیر ها پاره شود، مارهبری  وعلمای بزرگی داریم پس باید در خط رهبر حرکت کنیم و اختلافات را کنار بگذاریم.

                                                                                                                            

جوانان گوششان به مقام معظم رهبری باشد 

وی به جوانان نظام جمهوری اسلامی که در زمان جنگ نبودند گفت:جوان ها ها هم بدانند که ما مسلمان هستیم و به بی تقوایی برخی مسئولین نگاه نکنند الگوی ما امام حسین (ع) و معصومین هستند، پس صبور باشند چرا که پیروزی از آن ماست و گوششان به انسان خدا ترسی چون رهبری باشد و اگر این شد دشمن هیچ کاری نمی تواند بکند.

شفیعی در پایان خاطر نشان کرد: خدا را شکر می کنیم که رهبری را داریم و مهار کشور در دست ایشان است،پس نباید نگران چیزی باشیم و تا خدا را داریم از هیچ کسی نباید بترسیم در غیر این صورت شکست خواهیم خورد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه