رفتن به بالا
  • Monday - 22 June 2015 - 17:46
  • کد خبر : ۲۹۵۶۳
id51618803_13930611000225_PhotoA.jpg

لینک کوتاه:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: طرح مجلس خنثی‌کننده نگاه فریبکارانه آمریکایی‌هاست

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طرحی که مجلس برای کمک به دولت در پیشبرد اهداف هسته‌ای با محوریت اصرار بر لغو تحریم‌ها ارائه کرده، دفع‌کننده طرح‌های فریبکارانه آمریکایی‌ها در مذاکرات هسته‌ای است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز، منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: خود آمریکایی‌ها و غربی‌ها نیز می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت زیر بار ظلم و تهدید نمی‌رود بلکه آزادانه از حق و حقوق خود دفاع می‌کند.

وی با اشاره به تصویب بررسی با اولویت طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در صحن علنی مجلس تصریح کرد: تصویب اولویت طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای یک اقدام بسیار بزرگی بود که مجلس انجام داد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی‌ها به‌دنبال آن هستند که با «دبه» کردن از زیر بار لغو کامل و یکپارچه تحریم‌ها همزمان با اقدامات اعتمادساز ایران شانه خالی کنند، اما نمایندگان مجلس با تصویب نهایی این طرح، دولت را موظف می‌کنند پای لغو کامل تحریم‌ها بایستد و فقط در قبال لغو تحریم‌ها اقدامات اعتمادساز را انجام دهد.

حقیقت‌پور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: کنگره آمریکا با تصویب طرحی تلاش کرده راه را برای خدعه باز کند و حتی اگر دولت آمریکا توافقی را بپذیرد کنگره بعداً طبق آن طرح می‌تواند توافق را ملغی کند بنابراین طرح مجلس در حقیقت برای کمک به دولت و خنثی کردن طرح فریبکارانه کنگره آمریکاست.

وی بیان کرد: مجلس با تصویب این طرح اقدام بسیار مثبت و انقلابی با توجه به دغدغه‌های اقشار مختلف کشور و رهبر معظم انقلاب انجام داد البته هنوز به تأیید نهایی نرسیده ولی در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی می‌رسد.

حقیقت‌پور اضافه کرد: تصویب طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای به منزله این نیست که ما به پیروزی خودمان در مذاکرات هسته‌ای اطمینان نداریم، تیم مذاکره‌کننده ما فرزندان انقلاب هستند و صد درصد تمام تلاش خودشان را در راستای تأمین منافع ملی به کار می‌گیرند.

image

وی ادامه داد: تصویب این طرح به این معناست که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خطوط قرمزی که باید روی آنها بایستد را بشناسد و دیگر از این خطوط قرمز عدول نکند، مفاد این طرح برگرفته از کلام مقام معظم رهبری است بنابراین ما در راستای دفاع از حقوق هسته‌ای در کنار دولت و تیم مذاکره‌کننده وظیفه خودمان می‌دانیم این طرح را در مجلس تصویب کنیم که قطعاً یک هم‌افزایی محسوب می‌شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای یک سری حجت لازم دارد که بر پایه آنها عمل کند، گفت: این طرح در واقع زنگ هشداری برای آمریکای «دبه‌ساز» است که بداند مذاکره دارای قواره است و طرح مجلس هم قواره‌ای به مذاکرات می‌بخشد، قواره‌ای که بر پایه منافع ملی اندازه‌گیری شده است.

حقیقت‌پور افزود: آمریکا باید به قانون جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارد و چیزی فراتر از قوانین را مطرح نکند.

قرار نیست دهم تیر به هر شکل توافقی انجام شود

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لزوماً نباید در 10 تیر به توافق برسیم، اظهار کرد: برای رسیدن به توافق عجله‌ای نداریم و در صورت ادامه مذاکرات بعد از 10 تیر نیز در جهت احقاق حقوق ملت باید ایستادگی کنیم و به توافق خوب برسیم.   

وی در مورد اظهارات معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: انصاری نمی‌تواند این‌گونه اظهارات را مطرح کند و ما در مجلس تشخیص می‌دهیم که نیازی به قانون است یا خیر.

حقیقت‌پور با اشاره به اینکه از دولت انتظار داریم حرف حقوقی بزنند، بیان کرد: طرح امروز مجلس بر خلاف اظهارات انصاری محدودیتی برای تیم مذاکره‌کننده به وجود نمی‌آورد در ضمن طرح فعلی نسبت به طرح‌های قبلی در این زمینه تلطیف شده است.

وی اضافه کرد: حتی در صورت طولانی شدن زمان مذاکره بعد از 10 تیرماه نیز در جهت زنده کردن حقوق اساسی مردم محکم می‌ایستیم. 

انتهای پیام/62001/ج40/ف4004

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه