رفتن به بالا
  • Thursday - 11 June 2015 - 06:57
  • کد خبر : ۲۹۳۳۱

لینک کوتاه:

وام80میلیونی‌مسکن؛2روزپس‌ازآغاز

در دو روز گذشته متقاضیان خرید مسکن چه واکنشی نسبت به وام جدید مسکن بروز دادند؟ و بانک‌ها برای سپرده‌گذاری دریافت وام 80 میلیون تومانی چه شرایط عمومی و خاصی را در نظر می‌گیرند؟ به گزارش هزار نیوز به نقل از اقتصاد آنلاین، با توجه به اینکه یک روز از شروع ثبت‌نام وام 80 میلیون تومانی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

در دو روز گذشته متقاضیان خرید مسکن چه واکنشی نسبت به وام جدید مسکن بروز دادند؟ و بانک‌ها برای سپرده‌گذاری دریافت وام 80 میلیون تومانی چه شرایط عمومی و خاصی را در نظر می‌گیرند؟

به گزارش هزار نیوز به نقل از اقتصاد آنلاین، با توجه به اینکه یک روز از شروع ثبت‌نام وام 80 میلیون تومانی مسکن می‌گذرد، مردم در جست و جوی کسب اطلاعات در مورد این وام 80 میلیون تومانی هستند.

بر اساس اخبار اعلام شده، برای دریافت وام 80 میلیون تومانی باید فرد متاهل و خانه اولی باشد و خانه مورد نظر بالای 70 متر مربع باشد.

استقبال ناچیز در 2 روز اول
محیط چندین شعب بانک‌ مسکن در صبح امروز همانند روزهای عادی به نظر می‌رسد. تنها دو یا سه نفر مراجعه‌کننده در بانک حضور دارند، یکی از آنها که فرد مسنی است می‌گوید، برای پرداخت اقساط وام مسکنی که در سال‌های گذشته گرفته به بانک آمده است.

یکی از متصدی‌های بانک مسکن شعبه تهرانپارس می‌گوید: از روز گذشته که ثبت‌نام این وام شروع شده است، تنها افراد برای کسب اطلاعات به بانک مراجعه می‌کنند و هنوز هیچ‌گونه ثبت‌نامی در این شعبه انجام نشده است.

بانک مسکن شعبه کریم‌خان نیز، همانند شعبه تهرانپارس خلوت به نظر می‌رسد. یکی از متصدی‌های این بانک نیز می‌‌گوید: بیشتر افراد برای کسب اطلاعات به اینجا مراجعه می‌کنند. البته او می‌گوید: یک نفر در روز گذشته ثبت‌نام کرده است.

یکی از کارمندان بانک مسکن شعبه مطهری نیز می‌گوید: از روز گذشته که ثبت‌نام وام شروع شده است، تنها دو نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

شروط ویژه
اما دریافت وام 80 میلیونی تنها شرایطی را ندارد که در اخبار رسمی اعلام شده است. گویا متقاضیان باید شروط دیگری هم داشته باشند. به گزارش اقتصادی نیوز، یکی از متصدی‌های بانک مسکن شعبه کریمخان می‌گوید: وقتی می‌گویند خانه‌ اولی‌ها، یعنی هیچ یک از اعضای خانواده تاکنون صاحب ملکی نباشند.

برگه‌ای با عنوان شرایط اخذ وام 800 میلیون ریالی، به گوشه‌ای از دیوار بانک آویخته شده که در یکی از بندهای آن، در همین مورد نوشته شده است:«متقاضی، همسر و فرزندان صغیر وی از تسهیلات بانک مسکن و سایر بانک‌ها جهت خرید، احداث واحد مسکونی، انتقال سهم‌الشرکه یا تعمیر واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.»

همچنین یکی از متصدیان بانک مسکن شعبه مطهری می‌گوید: واحد مورد نظر باید نوساز باشد، یعنی حداکثر سه سال از پایان‌کار ساختمان گذشته باشد.

در یکی از بندهای شرایط اخذ وام نیز نوشته شده است:«ملک مورد معرفی متقاضی جهت دریافت تسهیلات باید نوساز باشد، توضیح( منظور از ملک نوساز،‌ ملکی است که از تاریخ صدور جواز ساخت آن بیش از هفت سال و از تاریخ صدور پایان‌کار ساختمانی آن بیش از سه سال سپری نشده باشد.»

همچنین در یکی دیگر از بندهای قرارداد با عنوان سایر شرایط و ضوابط نوشته شده است: «تسهیلات‌گیرنده باید توانایی پرداخت اقساط را داشته و این موضوع به طرق مقتضی (حکم استخدامی، فیش حقوقی، گردش حساب بانکی، جواز کسب و…) توسط شعبه محرز شود.»

مدارک لازم برای سپرده‌گذاری و دریافت وام
در یکی از بندهای قرارداد آمده است، به سپرده پس‌انداز مسکن یکم هیچ‌گونه سودی مگر در حالت فسخ حساب و انصراف از دریافت تسهیلات تعلق نمی‌گیرد.

یکی از متصدی‌های بانک مسکن می‌گوید: برای سپرده‌گذاری، تنها مدرک لازم شناسنامه و کارت ملی است، البته باید طرف صاحب حساب تمامی شرایط لازم جهت دریافت وام را داشته باشد، تا در هنگام دریافت وام، با مشکل مواجه نشود، اما بانک تنها شناسنامه و کارت ملی را جهت شروع سپرده‌گذاری می‌خواهد.

او همچنین بیان می‌کند: اگر فرد مبلغ 40 میلیون تومان را سپرده‌گذاری می‌کند بعد از یک سال و اگر 13.5 میلیون تومان را سپرده‌گذاری ‌می‌کند، بعد از سه سال وام را دریافت می‌کند، که در آن زمان باید مدارک لازم، شامل قولنامه خانه مورد نظر، ضامن و هر گونه مدرکی که برای دریافت وام لازم است را در اختیار بانک قرار دهد.

انتهای پیام/ن

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه