رفتن به بالا
  • Friday - 24 July 2015 - 09:09
  • کد خبر : ۳۰۱۵۷
آیا سردار

لینک کوتاه:

آیا سردار “قاسم سلیمانی” از لیست تحریم خارج می‌شود؟ + تصاویر

غرب با ادعای واهی حمایت فرمانده سپاه قدس از تروریسم، سردار “قاسم سلیمانی” را در لیست سیاه تحریم قرار داده، در حالی که امروز امپریالیسم از امثال “مسعود رجوی”، “مریم رجوی”، “عبدالرئوف ریگی”، “ابومحمد جولانی”، “ابوبکر بغدادی”، “بندر بن‌سلطان” و ده‌ها نام دیگر که تروریست‌های به نامی هم هستند، حمایت می‌کند.

به گزارش هزار نیوز ؛
به گزارش هزار نیوز ه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ پس از جمع‌بندی مذاکرات “وین”، جمهوری اسلامی ایران نشان داد که کشوری صلح‌طلب و حامی گفتمان گفت‌وگو به جای تقابل است.


**
سازو کار تحریم سردار سلیمانی از زبان “شرمن

در این پروسه مذاکرات “وین” در حالی جمع‌بندی شد که برخی اشخاص بر اساس این روند از لیست سیاه تحریم (بلک لیست) خارج می‌شوند که در این لیست نام سردار سرلشکر پاسدار “قاسم سلیمانی” نیز به چشم می‌خورد.

البته در یک هفته اخیر مطلبی در فضای مجازی به نقل از “دویچه‌وله” از زبان “وندی شرمن” مذاکره کننده ارشد آمریکایی مطرح شد که در آن ادعا شده که فرمانده سپاه قدس یکباره از لیست سیاه تحریم خارج نمی‌شود، بلکه این پروسه حداقل 8 سال زمان خواهد برد.

**”قاسم سلیمانی” نامبرده شده در لیست لغو تحریم‌ها رئیس یک معدن اورانیوم است!!!!

مذاکره کننده ارشد آمریکایی با اشاره به تشابه اسمی در لیست لغو تحریم‌ها درباره قاسم سلیمانی” عنوان داشت: “قاسم سلیمانی ” نامبرده شده در لیست لغو تحریم‌ها رئیس یک معدن اورانیوم است.

**حجت الاسلام والمسلمین سعیدی: تحریم های آمریکا تزلزلی در اراده و اندیشه سردار سلیمانی به وجود نخواهد آورد

حجت الاسلام والمسلمین “علی سعیدی” نماینده ولی فقیه در سپاه در حاشیه همایش طرح ولایت که در مجتمع 5 آذر برگزار شد، در پاسخ به سوال  خبرنگار دفاعی امنیتی   گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان درباره اظهارات وندی شرمن مبنی بر تحریم هشت ساله سردار سلیمانی، اظهار داشت: تحریم های آمریکا تزلزلی در اراده و اندیشه سردار سلیمانی به وجود نخواهد آورد و ما از تحریم های آمریکا نمی ترسیم

 آیا سردار

وی ادامه داد: سردار سلیمانی یک چهره محبوب و دارای وجهه بین‌المللی است و غرب تلاش می‌کند تا چهره انقلابیون خط مقدم را مخدوش کند.

**امپریالیسم حامی تروریسم “رجوی” و “تکفیری


لازم به ذکر است که غرب با ادعای واهی حمایت فرمانده سپاه قدس از تروریسم، او را در لیست سیاه تحریم قرار داده که سردار “قاسم سلیمانی” با تروریسم مبارزه می‌کند، در حالی که امروز امپریالیسم از امثال مسعود رجوی”، “مریم رجوی”، “عبدالرئوف ریگی”، “ابومحمد جولانی”، “ابوبکر بغدادی”، “بندر بن‌سلطان” و ده‌ها نام دیگر که تروریست‌های به نامی هم هستند، حمایت می‌کند و برای تروریست‌های تکفیری داعش در استان صلاح‌الدین”، “نینوا” و “دیاله” محموله‌های هوایی تسلیحاتی می‌فرستد.

آیا سردار

**سردار جوانی: ارسال محموله های تسلیحاتی آمریکا به تروریست‌ها در عراق

سردار سرتیپ “یدالله جوانی” مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی   گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛درباره حمایت‌های آمریکا از گروه تروریستی داعش عنوان داشت: در “جلولا” و “سعدیه” (استان دیاله عراق و هم‌مرز با مرزهای غربی جمهوری اسلامی ایران) هنگامی که نیروهای مردمی تروریست‌های تکفیری داعش را محاصره کرده بودند؛ آمریکا برای آن‌ها محموله‌های تسلیحاتی هوایی فرستاد که البته سناریوی بازپس‌گیری و شکست در “جلولا” و “سعدیه” برای تروریست‌های داعش اتفاق نیفتاد.

آیا سردار
آیا سردار

البته در گذشته (حدود 7 ماه پیش) هم مسئولان غربی از روی کینه‌ای که داشتند، اهانت‌هایی را به فرمانده سپاه قدس نسبت دادند که آخرین آن‌ها اظهارات اهانت‌آمیز وزیر خارجه کانادا به سردار قاسم سلیمانی بود که با مسئولین ارشد لشکری و کشوری در آن برهه مواجه شد.

**اظهارات اهانت آمیز جان برد

جان برد”، وزیر خارجه کانادا در اجلاس منامه با توهین به سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: قاسم سلیمانی نماینده ترور در منطقه، امروز به عنوان قهرمان مبارزه با داعش خود را نشان می‌دهد. 


**
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور: غرب به تناسب منافع خود از لفظ تروریسم استفاده می‌کند

حجت‌الاسلام و المسلمین “مجتبی ذوالنور”، مشاور عالی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه در گفتگو با خبرنگار دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران؛ درباره سخنان گستاخانه وزیر خارجه کانادا درباره سرلشکر سلیمانی فرمانده سپاه قدس انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بیان این مطلب تأثیری ندارد و اگر مستکبرین، ایران را تأیید کنند باید شک کنیم.

آیا سردار

وی افزود: هر قدر این مطالب مطرح می‌شود، دلبستگی ملت‌ها به ایران افزایش می‌یابد و در اراده خود مصمم‌تر می‌شویم.


نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه تصریح کرد: غربی‌ها به تناسب منافع خود از لفظ تروریسم استفاده می‌کنند و تقابل با تروریسم را تروریسم و حمایت از تروریسم را مقابله با آن می‌دانند.

**سردار کوثری: وزیر خارجه کانادا نمی‌تواند درباره سردار سلیمانی اظهار نظر کند / فرمانده سپاه قدس به خوبی با تروریسم مبارزه می‌کند

سردار محمد اسماعیل کوثری” رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی   گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره لفاظی‌ها و اظهارات سخیف وزیر امور خارجه کانادا اظهار داشت: این‌ها خود نمی‌دانند چه کاری انجام می‌دهند و کانادا که خود از ائتلاف 40 کشور بوده چگونه به سردار سلیمانی اتهام تروریست می‌زند و خود نشان از حساب نشده بودن این اظهارات است.

وی افزود: مستکبرین خود نمی‌دانند که چه می‌خواهند و چه می‌گویند و در جریان پیچیدگی‌های منطقه نیستند و وزیر خارجه کانادا نمی‌تواند درباره سردار سلیمانی اظهار نظر کند و فقط ملت‌ها می‌توانند درباره ایشان قضاوت کنند و می‌بینیم که فرمانده سپاه قدس به خوبی در برابر تروریسم ایستادگی کرده است.

آیا سردار                                                                      

رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اظهارات سیاست‌مدارانی که ادعای اداره دنیا را دارند، اضافه کرد: این‌ها کشور خود را هم نمی‌توانند اداره کنند.

سردار کوثری در پایان خاطرنشان کرد: اگر واقعاً ائتلاف به اصطلاح ضدداعش قصد مبارزه با داعش را دارد، آمریکا،‌ کانادا،‌ عربستان و رژیم صهیونیستی از داعش حمایت نکنند و نیازی به تشکیل ائتلاف نیست و داعش با حمایت غربی‌ها رشد کرده و حال کانادا به سردار سلیمانی اتهام می‌زند که اصلاً قابل قبول نیست.

 
مطمئناً آمریکایی‌ها همچون چند سال گذشته در برخورد و محدود کردن قاسم سلیمانی با مشکلات جدی مواجه خواهند شد، همچنان که فرمانده سپاه قدس از سال 1999 تاکنون  توطئه‌های آمریکا را نقش برآب کرده که البته این موضوع مورد تاکید رسانه‌های غربی است.

گرچه بر اساس اظهارات وندی شرمن، قاسم سلیمانی به مدت حداقل هشت سال در لیست تحریم‌ها باقی می‌ماند، اما وی مبارزه با تروریست‌های تکفیری و کمک مستشاری به نیروهای مردمی عراق را ادامه خواهد داد؛ لذا تمدید تحریم‌ها ضد فرمانده سپاه قدس خللی درفعالیت های مبارزه با داعش وی نخواهد داشت.

گزارش از محمد زرچینی

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه