رفتن به بالا
  • Friday - 24 July 2015 - 19:39
  • کد خبر : ۳۰۱۶۷
taram

لینک کوتاه:

با توافق هسته ای نباید جامعه دو قطبی شود

امام جمعه بردسیر گفت : با توافق هسته ای نباید جامعه دو قطبی شود عده ای موافق مذاکرات و عده ای مخالف ،زیرا همدلی و وحدت بین سه قوه ، مردم و حمایت ها وهدایت های رهبر ی این دستاورد را داشته است وباید این وحدت و همدلی حفظ شود .

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، حجت الاسلام دکتر تارم امام جمعه شهرستان بردسیر در خطبه های نمازجنعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی و تشکر از حضور با شکوه مردم در نماز عید فطر اظهار داشت : عواملی معنوی برای برکت و ازدیاد اموال وجود دارد از جمله اینکه پیامبر اکرم(ص) فرمودند ” امانت داری باعث ازدیاد روزی و خیانت باعث ایجاد فقر و تنگدستی می شود پس امانتداری انسانها یکی از برکات اموال است .

وی افزود: ازدواج  هم از عوامل افزایش رزق است و همسران همراه خودشان رزق و روزی و مال را خواهند آوردپس ازدواج نیز باعث ازدیاد مال خواهد شد.

تارم ادامه داد:  عامل دیگر خوش گفتاری انسان با مردم هم در حضور و هم در غیاب آنهاست  ابو حمزه ثمالی از امام سجاد(ع) روایت کرده است که امام فرمودند سخن زیبا و مودبانه مال را افزایش و مرگ انسان را به تاخیر می اندازد.

taram

امام جمعه بردسیرعامل دیگر افزایش مال را دادن صدقه دانست افزود: یکی از آثار صدقه ازدیاد مال و روزی است .

امام جمعه بردسیر با اشاره به سوم مردادماه روز حمله وحشیانه وهابیون به آرامگاه های ائمه اطهار در قبرستان بقیع تخریب قبور ائمه اظهارداشت: امروز داعش جا پای آنها گذاشته است ودر پی از بین بردن آثار اسلامی می باشند .

خطیب جمعه بردسیر پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در جمهوری اسلامی به امامت آیت الله طالقانی به فرمان امام راحل(ره) را گرامی داشت افزود :  نماز جمعه که یک نماز عبادی سیاسی است دارای برکات زیادی است و نماز جمعه بواسطه این انقلاب احیا گردید و این اجتماع عظیم هر جمعه در سراسر کشور برپا می شود.

تارم تصریح کرد :  یکی از برکات نماز جمعه بصیرت دهی در مسائل روز، مسائل سیاسی ،فرهنگی ، اجتماعی و بالا بردن معنویت در جامعه است که مردم در قبل از انقلاب از آن محروم بودند و آنقدر این مسئله اهمیت دارد که یک سوره کامل بنام سوره جمعه در قران آمده است .

امام جمعه بردسیر به فرمایشات مقام معظم رهبری  در مورد مذاکرات هسته ای اشاره کرد و بیان داشت : مقام معظم رهبری فرمودند” تلاشهای تیم مذاکره کننده خصوصا وزیر امور خارجه قابل تحسین و تقدیر است ولی هنوز هیچ توافقی صورت نگرفته و این برجام یک جمع بندی است و اگر مصوب شود خوب است ولی به امریکا نمی شود اعتماد کرد.

وی گفت :  با این توافق نباید جامعه دو قطبی شود عده ای موافق مذاکرات و عده ای مخالف ،زیرا همدلی و وحدت بین سه قوه ، مردم و حمایت ها وهدایت های رهبر ی این دستاورد را داشته است وباید این وحدت و همدلی حفظ شود .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه