رفتن به بالا
  • Tuesday - 28 July 2015 - 13:29
  • کد خبر : ۳۰۲۶۴
ff

لینک کوتاه:

برای حل مشکل اشتغال باید فرهنگ مهارت آموزی در جامعه نهادینه شود/کمبود امکانات و تجهیزات بروز درشهرستان بردسیر

از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی، اهتمام نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم سرمایه انسانی است و در این میان آموزشهای فنی و حرفه ای تلفیقی است از علم، فن و هنر و نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا نموده و مضمونی توسعه ای دارد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز  ، وسعت آموزشهای فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ ایران و به ویژه شتاب دهی به فرایند تولید امری حیاتی است؛ زیرا سرمایه گذاریهای زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلااستفاده مانده و یا به نحو اقتصادی و کارآمد مورد بهره برداری قرار نمی گیرد.

بنابراین از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی، اهتمام نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم سرمایه انسانی است و در این میان آموزشهای فنی و حرفه ای تلفیقی است از علم، فن و هنر و نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا نموده و مضمونی توسعه ای دارد.

حال با توجه به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای سیر در واقعیت های جاری نظام آموزشی کشور خالی از لطف نیست که بدانیم شرایط رشته فنی حرفه ای در شهرستان  چگونه است و دانش آموزان چقدر به بازار کار در این رشته امیدوار هستند و یا دانشجویان فارغ تحصیل آن از نظر شغلی در چه شرایطی قرار دارند؟

مهدی محمود آبادی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای بردسیر در گفت و گو با خبرنگار هزار نیوز با تاکید بر اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای گفت: یکی از استراژی های مهم و اساسی در کشور های در حال توسعه آموزش های فنی و مهارتی است .

برای حل مشکل اشتغال باید فرهنگ مهارت آموزی در جامعه نهادینه شود

وی افزود : همه ما ایرانیان باید باور داشته باشیم که تقویت و حمایت از مهارت آموزی مسیر مطمئن برای تحقق اشتغال پایدار در کشور می باشد مهارت پایه ای  اساس کشور است و حرف اول را می زند  در این صورت تا حدودی معضل بیکاری برطرف می شود برای حل مشکل اشتغال باید شرایط فراهم شود تا فرهنگ مهارت آموزی در جامعه نهادینه شود .

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای بردسیر  تاکید کرد : در صورت توجه به مهارت آموزی و به اصطلاح آچار بدست بودن افراد می توان برابر بیکاری ایستاد همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند کشور به موازت نیازعلم به پنجه های کار آمد نیاز دارد این پنجه های کارآمد از همین مهارت آموزان بیرون می آید .

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان 100 در صد امیدوار به بازار کار هستند گفت : هر کسی که دوره آموزشی فنی و حرفه ای را گذرانده در صنایع مشغول به فعالیت شده است .

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای بردسیر گفت : طرح توانمندی دانشجویان سازمان فنی و حرفه ای در دستور کار دارد که این طرح به منظور گذاراندن دوره های کار آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی به منظور آماده سازی آنان برای ورود به بازار کار از طریق دریافت تسهیلات از صندوق کار آفرینی امید و یا تشکیل تعاونی های تولید و خدماتی پیش بینی شده است .

محمود آبادی در خصوص لازمه های موفقیت در این عرصه گفت : هر فرد ایرانی نیازمند یک مهارت است و مهارت را در اولویت زندکی ها باید در نظر گرفته شود .

با کمبود امکانات و تجهیزات بروز در شهرستان مواجه هستیم

وی تاکید کرد : با توجه به اینکه شهرستان بردسیر یک شهر صنعتی و قطب کشاورزی می باشد متاسفانه هیچ امکانات کشاورزی  و تجهیزات بروز ، در زمینه ریخته گری و متالوژی ، ابزار دقیق وجود ندارد اما در صدد هستیم با حمایت مسئولین در سال 94 این امکانات را فراهم کنیم .

محمود آبادی گفت : آموزش در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان در فضای واقعی صورت می گیرد مرکز فنی و حرفه ای شهرستان همواره پذیرای اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان به منظور فراگیری آموزش های فنی و مهارتی می باشد .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه