رفتن به بالا
  • Thursday - 23 July 2015 - 10:20
  • کد خبر : ۳۰۱۵۰
mozaker

لینک کوتاه:

برخی از خطوط قرمز رهبری در این توافق نادیده گرفته شده است/حفظ وحدت نیاز امروز جامعه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت : از نکات منفی این توافق نادیده گرفته شدن برخی از خطوط قرمز رهبری می باشد .

به گزارش هزار نیوز ؛

احمد بخشایش اردستانی در گفتگو با خبرنگار “  کرمان۱۴۰۰ ” در رابطه با متن برجام گفت : متن مکتوب توافق دارای نکات مثبت و منفی می باشد که نکات مثبت این متن شامل به رسمیت شناختن حق هسته ای ایران در جامعه جهانی ، نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان و باعث آرامش در جامعه است .

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود : وجود آرامش در جامعه از نکات مثبت این توافق است که باعث باز شدن بازارها برای سرمایه گذاری خارجی می شود و می تواند بستری را برای تولید اشتغال ، رونق کار و اهداف جمهوری اسلامی تا حدی برآورده کند.

وی ادامه داد : توافق صورت گرفته یک فتح الفتوح نیست ولی از طرفی این توافق با توجه به وضعیت موجود جامعه می تواند متناسب و خوب می باشد .

این نماینده مردم با بیان اینکه در این توافق تا حدی اهداف جمهوری اسلامی ایران گرفته شده است، خاطر نشان کرد : لغو یکجا تحریم ها که یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده است ، یکجا لغو نشده و یا تعلیق شده اند ولی برای اولین بار شورای امنیت حق غنی سازی هسته ای ایران را به رسمیت شناخت .

وی عنوان کرد : این توافق دارای نکات منفی و ضعفی هم می باشد که مهمترین نکته آن این است که چرا ما باید با کشورهای غربی برای گرفتن حقمان مذاکره کنیم .

بخشایش اردستانی با بیان این که برخی از خطوط قرمز رهبری در این توافق نادیده گرفته شده اند ، تشریح کرد : همزمانی لغو همه تحریم ها همراه با توافق از جمله خطوط قرمز ما بود که با زمانبندی و تاخیر انجام می گیرد و یا بحث موشک های بالستیک ، پروتکل الحاقی ، مصاحبه با صاحبان فکر و هسته ای کشورمان و بازدید از مراکز نظامی هم جزء خطوط قرمزی بودند که رعایت نشده اند .

این عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه گفت : دیروز هم وزیر امور خارجه و رییس سازمان انرژی اتمی گزارش کاملی از این توافق دادند ولی باید گفت که روی هم رفته نمی توان بهتر از این کاری را کرد .

وی اظهار داشت : اکنون مجلس تنها می تواند بر روی پروتکل الحاقی تصمیم بگیرد و آن را رد و یا تصویب کند و در رابطه با متن برجام نمایندگان مجلس تنها می توانند نقاط ضعف و قوت آن را آشکار کنند که آشکار شدن این نقاط ضعف و قوت می تواند تاثیرگذار بر روی مردم باشد .

بخشایش اردستانی تصریح کرد : طبق فرموده مقام معظم رهبری بحث هسته ای تنها مسئله ای است که می توان با آن وحدت جامعه را حفظ کرد و ما دوست نداریم عده ای مخالف و موافق این توافق باشند و وحدت در جامعه باید حفظ شود .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه