رفتن به بالا
  • Sunday - 5 July 2015 - 09:00
  • کد خبر : ۲۹۷۹۲
dokto

لینک کوتاه:

حراج بی دینی و بی بند و باری در تلگرام و واتس آپ/موبایل هایی که عفت را از بین میبرد

از افسردگی، بیماری های روانی، گوشه گیری، متزلزل شدن بنیان خانواده ها و حتی ترویج جرم و جنایات که از پیامد های منفی و رایج نرم افزار های جدید ارتباطی چون تلگرام، واتس آپ و غیره است، بگذریم، می رسیم به ترویج بی بند و باری و فساد..

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، روز به روز شاهد پیشرفت و توسعه بشر در بسیاری از حوزه ها هستیم، همزمان با پیشرفت علم و فناوری ها، جهان به یک دهکده کوچک ارتباطی تبدیل می شود و اکنون علم به اندازه ای پیشرفت کرده که می توانی با اشاره یک انگشت، کسی را که هزاران مایل با تو فاصله دارد ببینی و با او هم کلام شوی.

شاید با ورود تکنولوژی های جدید به زندگی بشر، آفرینی به مخترعین این فناوری ها بگوییم، چرا که سال ها قبل اگر انسانی می خواست کسی را که فرسنگ ها با وی فاصله دارد ببیند، باید روزها، ماهها و حتی سال ها راه طی میکردف البته اکنون با ورود نرم افزارهای جدید جامعه انسان ها، دیگر نیازی نیست حتی سوار هواپیما که سریع ترین راه ارتباطی انسان با دیگران است، بشویم.

به دنیا آمدن گوشی موبایل های اندروید که اکنون در دست هر بچه 4 و 5 ساله ای هم است، ارتباط انسان ها را تنگاتنگ کرده است، در واقع به وسیله آنها، رابطه صمیمی با غریبه ها بر قرار کردیم و پیوندمان را با نزدیک ترین ها کم رنگ تر و حتی گسسته ایم.

از افسردگی، بیماری های روانی، گوشه گیری، متزلزل شدن بنیان خانواده ها و حتی ترویج جرم و جنایات که از پیامد های منفی و رایج نرم افزار های جدید ارتباطی چون تلگرام، واتس آپ و غیره است، بگذریم، می رسیم به ترویج بی بند و باری و فساد..

این روزها، دیگر کسی شاید رغبت چندانی به گذاشتن عکسش در فضای مجازی نشان ندهد، بلکه به دنبال عضویت در گروه های متعدد نرم افزارهای جدید ارتباطی موبایل باشد.

قبل از ورود هر سیستم و هر پدیده جدیدی به دنیای انسان ها، باید نسبت به ان فرهنگ سازی کنیم، متسفانه در خصوص نرم افزارهای جدیدی چون تلگرام، واتس آپ و غیره در بین جامعه فرهنگ سازی چندانی نشده است، از پیر و جوان، کودک بزرگسال، همه در چنین فضاهایی بدون آگاهی و بودن اینکه خود را مجهز به سلاح فرهنگ در مقابل این نرم افزار کرده باشند، در این فضاها غوطه ورند و هر کدام در انتظار سرنوشتی نامعلومی هستند که این نرم افزارها قرار است تعیین کند.

هستند افرادی که بدون واهمه از عواقب بد این نرم افزارهاف گروه های فسادی برای هوس رانی خود ایجاد می کنند، افراد مفسدی که گروه هایی برای ترویج بی بند و باری و رواج روابط نامشروع در بین جوانان ایجاد می کنند.

شب می خوابی و صبح که بیدار می شوی، می بینی در گروهی هستی که عکس و فیلم های مستهجن را رواج می دهد.

جوان، نوجوان و کودکی که پدر مادر آنها را عمری او را با عفت و حیا تربیت کرده، وقتی گوشی خود را به دست می گیرد و به پوشه تصاویر و فیلم هایش مراجعه می کند، با فیلم و عکس های مستهجنی رو به رو می شود که تاکنون امثال آن را مشاهده نکرده است و خبر ندارد که شب گذشته بدون اینکه به او بگویند در گروه فساد عضوش کردند و عکس و فیلم ها هم به صورت خودکار دانلود شده است.

آری، هستند کسانی که با استفاده از این گروه ها، روابط نا مشروع را بین تمامی اقشار جامعه، یعنی جامعه هدف دشمن رواج می دهند..

بنیان خانواده، جوانان و ایمان، ارزش های اسلامی، جامعه هدف جنگ نرم دشمن است، دشمنی که با جنگ و سلاح و خونریزی نتوانست بر ایران غلبه کند، اکنون یک شبه می خواهد با زدودن ایمان مردم این سرزمین، سرنگونش کند.

رواج فساد و روابط نامشروع در بین جوانان که سرمایه های ملی این کشور هستند، روز به روز از طریق این نرم افزارها افزایش می یابد و دختر یا پسر جوانی که در معرض این گروه ها قرار دارد، خواسته یا نا خواسته قدم در وادی بی بند و باری جنسی می گذارد و رفته رفته از ارزش هی اسلامی دور می شود.

این گروه های اجتماعی و نرم افزار های نوین ارتباطی تلاش والدینی که شب و روز برای سعادت فرزندش زحمت می کشند را، یک شبه به آتش می کشد و به باد می دهد..

مادری که دخترش را در دامن عفاف و حیای خود تربیت کرده، نمی داند که دخترش در یک شب تبدیل به یک کالای جنسی می شود که در این گروه ها دینش را به حراج گذاشته است.

گاهی اوقات سر موضوعی کوچک موجی از بی اخلاقی ها راه می افتد که مسئولین فقط نظاره گر آن هستند در حالی که خیلی از کشورها برای این گونه مسائل ستاد بحران مجازی تشکیل می دهند.

حالا در این گیر و دار استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی بالاخره یه عده آستین بالا زدند تا بلکه کاربران را از یک بیراهه نجات دهند. به تازگی کمپینی به راه افتاده که تصاویر گرافیکی و پوسترهای طنز و جذابی با موضوع آموزش روش های استفاده و حضور در فضای مجازی را به اشتراک می گذارد .

شعار کاربران در این کمپین این است که شاید بعضی ها در شبکه های اجتماعی بی خبر هستند که چه کار می کنند و یا اصلا باید در این شبکه های اجتماعی عضو باشند یا خیر اما نباید استفاده از آنها را به کل نفی کرد.

هشتگ تقوا در فضای مجازی ظرف مدت کوتاهی بازتاب های بسیار خوبی داشته و هر کس هر طور که می تواند چیزی به آن اضافه می کند طوری که سایت های خارجی هم از این حرکت استقبال کرده و با تیتر ایران تصمیم به مدیریت شبکه های اجتماعی دارد از آن نام می برند.

حالا باید دید مسئولان نظارت بر فضای مجازی چقدر به انجام این گونه حرکتهای فرهنگی احتمام می ورزند.

در ادامه برخی از مطالب و عکس‌نوشت‌های منتشر شده با این موضوع را می‌توانید مشاهده کنید:

1- خدای دنیای واقعی همان خدای دنیای مجازی ست؟ اگر خودش را در جهان واقعی ببینی، یحتمل سرت را می‌اندازی پایین و عبور می‌کنی، ولی اسمش را، نوشته‌اش، کامنت‌اش را، چراغ روشن‌اش را که در دنیای مجازی می‌بینی، چشمت تنگ‌تر می‌شود، خیره‌تر می‌شوی به مانیتور، شاید ضربان قلبت هم کمی بالاتر برود.

2- دخترکم؛ از نظر قرآن یکی از ملاک‌های بی‌حیایی، خودنمایی برای نامحرم است. خودنمایی فقط برای بدحجاب‌ها نیست، بلکه با حجاب هم می‌شود خودنمایی کرد؛ فقط مشتری‌اش فرق می‌کند. رعایت کن!

3- حالا اگر احوال‌پرسی نکنی چه می‌شود؟!

4- ماه ضیافت است و گشایش درهای حقیقی رحمتش حتی به روی این دنیای مجازی… با تکیه بر ایمان و تقوا رنگ و بوی خدایی را برای این فضا به ارمغان خواهیم آورد. به میهمانی خدا دعوت شده‌ایم… او را با چهره مجازی و حقیقی خود بندگی کنیم.

5- می‌گفت… اینک بقیه مرا با اسم کوچک صدا می‌زنند تقصیر من است؟ گفتم… مردها میزان جدیتشان می‌شود حجابشان… اینکه یک نفر خیره خیره به یک خانم بدحجاب نگاه می‌کند تقصیر کیست؟ این هم همان… حجب مرد در میزان جدیت او در برخورد با نامحرم نمایان می‌شود و این نکته هم هیچ ربطی به تأهل و تجردش ندارد.

6- قدر هر کس به اندازه قدر اراده اوست؛‌ سر دوراهی کلیک کردن و نکردن، اندازه آدم‌ها معلوم می‌شود؛ گاهی باید مدام برای خودمان روضه حرّ بخوانیم.

7- بانو… همان طور که در دنیای واقعی حیایت، حجابت، وقارت تو را از برخورد صمیمانه با هر نامحرمی بازمی‌دارد،‌ همان طور که وقتی نگاهی آزارت می‌دهد؛‌ رویت را محکم‌تر می‌گیری اینجا هم در فضای مجازی در برخورد با نامحرم، رویت را بگیر در قالب کلمات.

8- این لبخندی که روی لب تو نشسته و او نمی‌بیند من را نگران می‌کند.

9- اول کامل مطمئن شده‌ای هیچ محرمی نمی‌تواند کارت را راه بیندازد؟

10- همه این چیزهایی که الان داری می‌نویسی اگر او را رودررو می‌دیدی هم می‌گفتی؟

11- چرا او باید بداند و بفهمد؛‌ حالت الان چطور است؟ داری چه کار می‌کنی؟ کجایی؟ در چه حالی؟

12- « بل الانسان علی نفسه بصیرة» مطمئنی که با ایمیل کارت راه نمی‌افتد که چت می‌کنی؟

علاقه‌مندان می‌توانند مطالب خود در این زمینه را با هشتگ «#تقوا_در_دنیای_مجازی» در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه