رفتن به بالا
  • Thursday - 23 July 2015 - 11:11
  • کد خبر : ۳۰۱۵۴
mahvare

لینک کوتاه:

حرمت هایی که ماهواره می شکند

ماهواره یکی از قدرتمندترین و فراگیرترین رسانه های ارتباطی و اطلاع رسانی در دنیاست که طیف زیادی از مخاطبان روزانه جذب برنامه های آن می شوند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ،  ماهواره را می توان اصلی ترین مساله حال حاضر جامعه ما دانست چراکه به عنوان یک رسانه بیش ترین تاثیرگذاری را برای تغییر فرهنگ ،نگرش و باورها برجامعه می گذارد.

کارشناسان معتقدند که شبکه های ماهواره برای رسیدن به اهداف خاص و مدنظر خود از طریق ساخت فیلم های جذاب و مخاطب جذب کن به تدریج نوع نگرش و باورها را به نفع خودشان تغییر می دهند.

و این درحالی است که درصد بیش تری از مردم فقط به بهانه سرگرمی پای برنامه های ماهواره می نشینند و از اهداف پشت پرده این برنامه ها آگاه نیستند.

خیلی ها معتقدند که ماهواره چاقوی دو لبه است؛ وآن ها فقط جنبه های مثبت ماهواره را استفاده می کنند اما متاسفانه باید گفت که تعداد زیادی از مخاطبان ماهواره همان مردم عادی هستند که گاها اطلاع چندانی هم از آسیب هایی که ماهواره می توانند داشته باشد ندارند؛ چراکه خیلی از برنامه های ماهواره ای در قالب شبکه های سرگرمی چون فارسی وان، در قالب دین و مذهب مانند شبکه های وهابیت و شبکه های سیاسی مثل شبکه بی بی سی بر روی تغییر باور ها و نگرش ها  برنامه ریزی می کنند.

رفتارهای ناشی از آموزه های ماهواره که در ما رخ می دهد طبیعتا در واکنش ما و ارتباط ما با اطرافیانمان نیز تاثیر دارد اکثرا در برنامه های شبکه های ماهواره ای دیده می شود فرد با جنس مخالف خود رفتاری بر خلاف آموزه ها ،ارزشها ، فرهنگ و دین ما از خود بروز می دهد و این درست همان موضوعی است که به تدریج قبح بی حیایی با استدلالهایی غیر منطقی در آن شکسته می شود .

بروز حرکتهای زشت توسط کودک یا رفتارهای خارج از چهارچوب در والدین سبب بروز رخدادهایی خواهد شد که باعث متزلزل شدن اساس خانواده می شود که در نهایت با تقویت آن این نهاد مقدس در جامعه  مکان امنی برای رشد فرزندان نخواهد بود که در مراتب شدید تر بنیان خانواده از هم پاشیده خواهد شد .

شکسته شدن قبح طلاق در برنامه های ماهواره ای با توجیح های غیر منطقی از جمله تنوع طلبی و همچنین منطقی نشان دادن هر گونه رابطه ، سخن گفتن ، پوشش و رفتارهای غیر انسانی در شبکه های ماهواره ای آن دسته از افراد را که خود را همه فن در حریف می دانند فریب خواهد داد و حتی فرد در زندگی شخصی خود دچار پارادوکس های فراوانی خواهد شد که مانع از رشد اجتماعی وی می شود . یعنی معرفت ناقص فرد وسیله ای می شود در دست منافق زیرک و یا به عبارت دیگر علم ناقص، فرد را بیچاره خواهد کرد.

ترویج روابط ناسالم بین افرادخانواده، ترویج اختلافات خانوادگی، شکستن حریم های خانواده، ترویج خانواده های بی سامان و بدون ساختار سنتی خانواده، هویت زدایی از مفهوم خانواده، ترویج هوس خواهی و تنوع طلبی، ترویج مدگرایی، همزاد پنداری با شخصیت های منفی فیلم های ماهواره ای با ارائه شکل فانتزی که در تعابیر دینی ما “زنای ذهن” گفته می شود و کم کم قبح این موضوع در حال از بین رفتن است، ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن و شوهر نسبت به یکدیگر، عادی جلوه دادن روابط جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج و تعصب زدایی از کانون خانواده و بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده برنامه ریزی می کند.

برنامه های ماهواره ای با به نمایش گذاشتن چهره های زیبای دختران و پسران جوان سعی در توجه جوانان به ظواهر بدون توجه به بواطن و معنویات می کنند که اکنون در جامعه بسیار مشاهده می شود و از جمله آثار آن زیاد شدن خانه های مجردی، ترویج زندگی مجردی و افزایش سن ازدواج، اختلافات خانوادگی، تنوع طلبی و هوس بازی که به خصوص در قالب سریال ها و برنامه های اجتماعی و خانوادگی ارائه می شود، می باشد.

اکثرا توجیح افراد در استفاده از ماهواره این است که ” ما از برنامه های علمی آن استفاده می کنیم ” یا ” ما از برنامه های تفریحی آن استفاده می کنیم ” و همچنین ” روی شبکه های غیر اخلاقی پسورد گذاشته ایم ”  اما با اندکی تامل در می یابیم همه اینها تنها فریب ذهن خود ماست چرا که در هر صورت این که شاید حس کنجکاوی ما را گرفتار شبکه های دیگر نیز بکند غافل می شویم و شاید حتی در آن برنامه علمی و تفریحی ما از اهداف پنهان برنامه ریزنده غافل و یا آگاهی کامل پیدا نمی کنیم .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه