رفتن به بالا
  • Sunday - 26 July 2015 - 08:24
  • کد خبر : ۳۰۲۰۱
id1452571302_13940315000372_PhotoA.jpg

لینک کوتاه:

در مراسم دانش ‌موختگی فرزاندان شاهد «نصرالله»: آمریکا، قبل و بعد از توافق هسته‌ای «شیطان بزرگ» خواهد ماند/ ایران و سوریه هیچ‌گاه مقاومت را رها نمی‌کنند

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه آمریکا، قبل و بعد از توافق هسته‌ای «شیطان بزرگ» خواهد ماند، دشمنی آمریکا با مقاومت اسلامی را «مایه افتخار» خواند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل ازفارس‌، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی‌اش در «مراسم دانش آموختگی فرزندان شهدا – نسل شهید علی احمد یحیی»، پس از قرائت سوره فاتحه بر روح شهدای مقاومت اسلامی، خطاب به فرزندان شهدا گفت: شهدا با اراده خود این راه را انتخاب کرده و با جهاد، به دیدار خداوند و آنچه می‌‌خواستند نائل شدند. بر شماست که از این راه پاسداری کنید.

تقدیر و تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران

دبیر کل حزب الله لبنان با تقدیر و تشکر از خانواده‌های شهدا، از موسسه شهید و همه حامیان مقاومت اسلامی، بویژه جمهوری اسلامی ایران سپاسگزاری کرد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه در روز عید فطر بسیاری از خانواده‌ها در سایه امنیت، کرامت، عزت و آزادی عید را گرامی داشته به منازل و دیار خود بازگشتند، افزود: مردم لبنان در شرایط ناامن منطقه عید فطر را جشن گرفتند. هر لبنانی و یا خارجی‌های مقیم لبنان باید این سؤال را از خود بپرسند که چگونه می‌شود که ما در لبنان عید را با عزت و آزادی در میان دریای خروشان و متلاطم برگزار می‌کنیم.
وی در ادامه به جانفشانی‌های همه شهدای مقاومت اشاره کرد و افزود: اگر این فداکاری‌ها و ایثار نبود، آیا لبنان از امنیتی که اکنون شاهد آن هستیم، برخوردار بود؟

آمریکا و اسرائیل همواره دشمن مقاومت بوده‌اند

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: از زمان شروع این مقاومت، آمریکا و اسرائیل در همپیمانی با برخی سازمان‌های عربی و برخی دست نشانده‌های داخل لبنان سعی کرده‌اند تا به مقاومت ضربه بزند یا به طور کامل آن را از بین ببرد و اگر نتوانستند در راستای تضعیف مقاومت گام بردارد.

آمریکا قبل و بعد از توافق هسته‌ای شیطان بزرگ خواهد بود
وی در ادامه با اشاره به جمع بندی مذاکرات بین ایران و 5+1، گفت: پس از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 امروزه بزرگترین دغدغه آن‌ها، ایران و حزب‌الله پس از توافق است؛ بنابراین می‌بینیم که اوباما و جان کری به روشنی از حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی یاد می‌کنند و مجددا تأکید می‌کنند که آمریکا هیچ‌زمانی با چنین نیرویی همراهی نخواهند کرد؛ پس معنای چنین مواضعی این است که حزب‌الله در معادلات منطقه و در معادلات آمریکا حضور دارد.

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به اینکه اقدام آمریکا در قرار دادن نام حزب الله لبنان در لیست سیاه مایه افتخار است، تاکید کرد که این اقدام آمریکا در هدف قرار دادن نام فرماندهان حزب الله لبنان امری تازه نیست و پیش از این نیز توسط سعودی‌هاانجام شده بود که چیز تازه‌ای در برندارد به ویژه آنکه فرماندهان حزب الله حسابی در بانک‌های غربی ندارند و برای سفرهای سیاحتی به آنجا نمی‌روند.
وی در ادامه ابراز داشت که آمریکا قبل از توافق و بعد از توافق شیطان بزرگ است چرا که ما از کشور خود در برابر طرح صهیونیست‌ها و طرح تکفیری‌ها دفاع می‌کنیم.
دبیرکل حزب الله لبنان با انتقاد از هدف قرار دادن بازرگانان لبنانی در خارج و داخل این کشور به بهانه مقابله با حزب الله گفت: حزب الله از سال‌ها پیش اعلام کرده که فعالیت مالی ندارد و ما کمک‌های مالی خود را از ایران دریافت می‌کنیم که این مسئله نیاز به اسناد ویکی‌لیکس ندارد. ما به این حمایت مالی و ایران افتخار می‌کنیم و همین حمایت برای ما کافی است. ما نهاد و دارایی برای تجارت نداریم.

سید حسن نصرالله گفت: دولت لبنان باید مسئولیت حمایت از شهروندان لبنانی،بانک مرکزی لبنان و دستگاه قضایی این کشور را بر عهده بگیرند و ما این موضوع را به عنوان یک موضع ملی مطرح می‌کنیم.

image

همه اتهامات علیه حزب الله باطل‌اند
دبیرکل حزب الله با بیان اینکه افرادی که اموال و دارایی آنها غارت می‌شود، عضو حزب الله نیستند، بلکه همه آنها بازرگانان لبنانی هستند که دولت باید مسئولیت حمایت از آنها را بر عهده بگیرد، افزود: مسئولان یا دستگاه‌هایی در لبنان وجود دارند که همیشه سعی در خدشه وارد کردن به آبروی حزب الله را دارند و اتهاماتی مانند گسترش باند فروش مواد مخدر و پول شویی وارد می کنند که همه این اتهامات باطل است. ما با ورود در میدان تجارت حلال هم مخالفیم پس چگونه ممکن است وارد تجارت حرام شویم.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه دشمنان هر کسی که در ترورش ناکام می‌شدند، سعی می‌کردند وی را ترور شخصیتی کنند، تاکید کرد: این امر بخشی از جنگ است‎
دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره نقش رسانه‌های لبنانی افزود: رسانه‌های لبنانی باید مراقب این مسأله باشند چرا که ترور شخصیتی مجاهدان در خدمت دشمن اسرائیلی است و ما در مقابل ترور شخصیتی، صبر و جهاد را در پیش می‌گیریم.

وی در وصف تناقضات دشمنان مقاومت گفت: از سال ۲۰۰۵ همواره می‌گویند که حزب‌الله در حال ضعیف شدن است و حال نیز می‌گویند که به خاطر توافق هسته‌ای نفس‌هایش به شمارش افتاده است. این باعث حیرت ماست که از سوی دیگر نیز می‌گویند حزب‌الله پول‌های زیادی به دست خواهد آورد.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: علاوه بر این، از زمان جنگ ۳۳ روزه همواره پیروزی‌های حزب‌الله را به سخره گرفته و کم اهمیت جلوه داده‌اند و امروزه نیز دستاوردهای حزب‌الله در نبرد با تروریست در منطقه مرزی بین لبنان و سوریه را کوچک می‌شمارند.

تبیین کینه مخالفان داخلی با حزب الله

وی دلیل چنین کینه‌هایی نسبت به حزب‌الله را اینچنین توصیف کرد: موضوع اصلی در عمق کینه‌ای است که آنها از حزب‌الله دارند و این امر فراتر از هرگونه اختلاف سیاسی است؛ نیروهای مخالف حزب‌الله در داخل حقایقی را منکر می‌شوند که حتی دشمن صهیونیستی نیز به آنها اعتراف دارد.

ایران و سوریه هیچ‌گاه مقاومت را رها نمی‌کنند

سید حسن نصرالله تصریح کرد: برخی ها نسبت به روابط حزب الله با ایران و سوریه بویژه پس از جنگ رژیم صهیونیستی علیه لبنان در سال ۲۰۰۶ شک و تردید ایجاد کرده و گفتند که تهران از حزب الله در خدمت برنامه هسته‌ای خود استفاده می‌کند. حتی برخی‌ها می گفتند که ایران پس از توافق هسته‌ای حزب الله را رها می‌کند. ما همواره بر این باوریم که نه ایران و نه سوریه اینگونه نیستند و امروزه هم این حقیقت ثابت شد و مشخص شد چه کسانی صادق و چه کسانی دروغگو هستند.

وی تصریح کرد: جان کری می‌گوید که ایران به جز در پرونده هسته‌ای با هرگونه بحث و گفت‌وگو درباره دیگر مسایل و پرونده‌ها مخالف است. هیچ کس نه چیزی را فروخته و نه چیزی را خریداری کرد. باید گفت بیچارگان شما هستید و بروید حال خود را ببینید که چگونه است.
نصرالله افزود: آیت الله خامنه ای مجددا بر مواضع ایران در قبال آمریکا و جنبش‌های مقاومت تاکید کردند و حزب الله جایگاه خاصی در تاکید رهبری ایران دارد.

سوریه؛‌حامی داعش در منطقه

نصرالله در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به مسأله داعش گفت: شکی نیست که ترکیه از داعش حمایت می‌کند و به این گروهک تسهیلات ارائه می‌دهد و مرزهایش را برای این گروه باز کرده است. اما اکنون نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید که داعش امنیت ملی ترکیه را تهدید می‌کند باید گفت «آقای نخست وزیر اوغور بخیر‎».
وی بار دیگر از طریق داعش به اوضاع سیاسی لبنان پلی زد و گفت: در حالی که آمریکا داعش را در رأس سازمان‌های تروریستی قرار داده است برخی در لبنان، داعش را خطری محسوب نمی‌کنند.

«مراسم دانش آموختگی فرزندان شهدا – نسل شهید علی احمد یحیی» ساعت 17:00 به وقت محلی (18:30 به وقت تهران) در مجتمع فرهنگی تربیتی «شاهد» واقع در مسیر فرودگاه آغاز شده و از شبکه المنار، العالم، المیادین و شبکه شش تلویزیون ایران پخش شد.

بر اساس این گزارش، قبل از سخنرانی سید نصرالله، از فرزندان شهدا تقدیر شده و تندیس فارغ التحصیلی توسط سید «ابراهیم امین السید» رئیس شورای سیاسی حزب الله و «حسین الحاج حسن» وزیر صنایع لبنان به آنها اعطا شد.

در حال تکمیل..

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه