رفتن به بالا
  • Sunday - 26 July 2015 - 08:30
  • کد خبر : ۳۰۲۰۴

لینک کوتاه:

راهکاری برای حذف تصاویر مستهجن در اینترنت

مستهجن

به گزارش هزار نیوز ؛

نسخه کلود سرویس PhotoDNA راه اندازی شده که با استفاده از آن می‌توان محتوای غیراخلاقی را در اینترنت به سرعت شناسایی و حذف کرد.

به گزارش هزار نیوز به نقل از افکارنیوز، سرویس PhotoDNA به رایگان از Azure Marketplace در دسترس است و سازمان‌ها با استفاده از آن می‌توانند به طور خودکار تصاویر سواستفاده اخلاقی از کودکان را شناسایی و حذف کنند و موضوع را به نهادهای قانونی نیز اطلاع دهند.
با توجه به اینکه بسیاری از جانیان و متخلفان تصاویر و ویدیوهای غیراخلاقی را به‌طور مخفیانه بر روی سرورهای شرکت‌های مختلف ذخیره می‌کنند، شناسایی این موارد به طور دستی بسیار دشوار است. لذا فناوری جدید حذف خودکار و سریع آنها را ممکن می‌کند.

مایکروسافت مدعی است از این طریق می‌توان به سرعت و با صرف هزینه‌ای اندک موارد تخلف را شناسایی کرد. تا قبل از ارائه این خدمات در قالب سرویس کلود شرکت ها باید برنامه PhotoDNA را بر روی سرورهای خود نصب می‌کردند و از محل کار خود با دشواری آن را مدیریت می‌نمودند. اما از این پس می‌توان بدون نصب برنامه یاد شده و از راه دور از آن استفاده کرد.

بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری سالهاست برای جلوگیری از ذخیره سازی عکس های ضداخلاقی بر روی سرورهایشان از برنامه PhotoDNA استفاده می‌کنند. این برنامه علاوه بر شناسایی و پاکسازی تصاویر مستهجن قادر به کدگذاری فنی آنها برای شناسایی سریع نمونه های مشابه است

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه