رفتن به بالا
  • Wednesday - 29 July 2015 - 10:32
  • کد خبر : ۳۰۲۸۵
ebtekar

لینک کوتاه:

عوارض ریزگردها و گرد و غبار استان ها به ما ربطی ندارد

ابتکار با ابیان اینکه بخشی از این گردوغبارها کانون بین المللی و بخشی دیگر منشأ داخلی دارد، بیان کرد: اجرای طرح مقابله با منشاء داخلی ریزگردها برعهده سازمان جنگل ها و مراتع گذاشته شده و همچنین پیش بینی طوفان های گرد و غبار به عهده هواشناسی است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز  ، معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاون ریس جمهور در گفتگو اختصاصی با خبرنگار مشکات برین در خصوص مقابله با ریزگردها، اظهار کرد: در زمینه منشا خارجی ریزگردها با توجه به شرایط حاکم بر منطقه امکان برنامه ریزی نیست ولی از قبل تفاهم نامه و برنامه هایی در زمینه مقابله با این پدیده با کشور عراق داشتیم .

وی با اشاره به اینکه بخشی از این گردوغبارها کانون بین المللی و بخشی دیگر منشأ داخلی دارد، افزود: در خصوص منشاء داخلی ریزگردها، مطالعه کانون های گرد و غبار داخل کشور در دست مطالعه است.

ابتکار ادامه داد: اجرای طرح مقابله با منشاء داخلی ریزگردها برعهده سازمان جنگل ها و مراتع گذاشته شده و همچنین پیش بینی طوفان های گرد و غبار به عهده هواشناسی است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تلاش است تا با همکاری بین بخشی یک برنامه ملی برای مقابله با ریزگردها با منشاء داخلی داشته باشیم.
ابتکار در خصوص سیاست حمایتی دولت اعلام کرد: مدیریت پسماندها و برنامه اجرایی و سیاست مدیریتی دولت برای شهرها و روستاها براساس مصوبه جدید دولت درنظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ف

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه