رفتن به بالا
  • Saturday - 4 July 2015 - 09:25
  • کد خبر : ۲۹۷۷۷
shahid

لینک کوتاه:

مادر و دختر شهید کرمانی ایرباس ۳۰۰ ایران کیست

پس از لحظاتی، پیکرهای پاک مردان و زنان و کودکان و حتی نوزادان بی گناه بالخص زرخاتون سابقی و کودک دلبندش مریم مرادی به جای رسیدن به آشیانه ای گرم خانواده ، در اعماق آبهایی سرد و با عظمت جای گرفتند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل رودبار ما ، پرنده به آشیان نرسید،در ساعت ده و ده دقیقه بامداد تیرماه ۱۳۶۷ در هواپیمای ایرباس، پرواز شماره ۶۵۵ خلبان برای آخرین بار خطاب به ۲۷۴ مسافر آن می گوید: «با سلام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و درود بی کران به روان پاک شهدای اسلام و آرزوی سلامت شما مسافران عزیز، از طرف هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ورود شما را به هواپیمای ایرباس خوش آمد می گوییم» و این گونه بود که خلبان شهید این هواپیما، دقایقی قبل از شهادت، ورود مسافران را خوش آمد گفت و برایشان آرزو کرد که به سلامت به مقصد برسند؛ غافل از این که آمریکای به اصطلاح حامی حقوق بشر، در کمین انجام جنایتی هولناک است.

پس از لحظاتی، پیکرهای پاک مردان و زنان و کودکان و حتی نوزادان بی گناه بالخص زرخاتون سابقی و کودک دلبندش مریم مرادی به جای رسیدن به آشیانه ای گرم خانواده ، در اعماق آبهایی سرد و با عظمت جای گرفتند.

شهیده روزخاتون سابقی فرزند محمددر سال ۱۳۳۵درروستای پشت کوه رمشک ازتوابع  شهرستان قلعه گنج دیده به جهان گشود ودر ۱۲تیرماه سال ۱۳۶۷به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

در آستانه ی سالگرد حمله ناو آمریکایی به سراغ همسر شهیده روز خاتون سابقی و پدر شهیده مریم مرادی در روستای حیدر آباد زهکلوت شهرستان رودبار رفتیم وگفتگو یی داشتیم که در ادمه می خوانید:

ابتدا خودتان را معرفی کنید:

حاج علی مرادی همسر شهیده زور خاتون سابقی و پدر شهیده مریم مرادی هستم.

از نحوه آشنایی تان با خانم سابقی برایمان بگویید؟

چند سالی ساکن شهر العین بودم  و با پدر خانم سابقی آشنا شدم  از آنجایی هم که آنها اهل روستای پشت کوه رمشک شهرستان قلعه گنج بودند و اهل تسنن بودند ی جورایی هم استانی بودیم ودر کشور عربی با پدر ایشان رفت و آمد داشتم اون موقع من در اداره خاص ابوظبی مشغول کار بودم باچند بار رفت وآمد به خانم سابقی علا قه مند شدم ولی شروطی داشتم به ایشان گفتم شرط من برای ازدواج باشما این است که به مذهب شیعه روی بیاورید وایشان هم قبول کردند ومن هم گفتم که اگر شیعه شوی شماررابه زیارت امام رضا(ع)وحضرت معصومه می برم با شرکت در جلساتی که در حسینیه امام علی (ع)شهر العین برگزار می شد به مذهب شیعه روی آوردندوما بعداز ازدواج به زیارت امام هشتم رفتیم.

در مورد خصوصیات اخلاقی همسرتان برایمان بگویید؟

ایشان فردی بسیار متدین وخوش اخلاق واحترام خیلی زیادی برای دیگران قائل بودند.

خانم سابقی دارای چند فرزند بودند ؟

داری دو فرزند دختر و ۲پسر بودند به نام های فاطمه،عیسی،مسلم ومریم بود که مریم در سن نه سالگی به همراه مادر خود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

چطوری از نحوه شهادت همسرتان مطلع شدید؟

از آنجایی که فاصله فرودگاه تا محل زندگی ما۱۵۰کیلومتر فاصله داشت من یک ساعت قبل خود را به در فرودگاه رساندم و منتظر آنها بودم که ناگهان تلویزیونی که در فرودگاه بود اعلام کرد که پرواز شماره ۶۵۵ ایرباس بندرعباس به دبی سقوط کرد خیلی آن لحظه اندوهگین شدم.

گفتنی است که پسران شهیده سابقی ساکن کشور انگلیس هستند ویکی از پسر های ایشان با یک زن مسیحی ازدواج می کنند وبعد از ازدواج این خانم به دین اسلام روی می آورند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه