رفتن به بالا
  • Wednesday - 22 July 2015 - 12:16
  • کد خبر : ۳۰۱۲۷
images

لینک کوتاه:

معضل دست انداز های غیر استاندار در بردسیر

سرعت گیرهایی از جنس مواد آسفالتی ، با ارتفاعی بیشتر از حد مجاز خود بالا آمده اند تا مشکلاتی را برای رانندگان وسایل نقلیه شهری به وجود آورند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، متاسفانه دستگاه های ذی ربط فقط و فقط با ایجاد دست انداز های غیر استاندار و جهت آگاه سازی مردم با نصب تابلو ها که کوهان شتر را نشان می دهد قصد جلوی گیری از این حوادث را دارد .

سرعت گیرهایی از جنس مواد آسفالتی ، با ارتفاعی بیشتر از حد مجاز خود بالا آمده اند تا مشکلاتی را برای رانندگان وسایل نقلیه شهری به وجود آورند.

وقتی یک راننده بعد از مشاهده سرعت گیر های خارج از استاندارد یا چاله با هرسرعتی که در مسیر باشد سریعا پای خود را روی ترمز می گذارد تا از سرعت آن کاسته شود با این اوصاف از سابیدگی لنت گرفته تا آلایندگی ناشی از سوختگی و سابیدگی لاستیک خودرو ها، شکستگی فنر، برخورد اگزوز به دست انداز جاده که مع الوصف خسارت آن از جیب راننده کاسته و موجب افزایش بی رویه حق الزحمه تعمیرکاران می شود.

بارها اتفاق افتاده که ماشینی به علت ندیدن سرعت گیر، ناگهان با آن روبه رو شده و خساراتی را متحمل شده است.

نداشتن شیب ملایم و استاندارد و داشتن ارتفاع بیشتر از حد مجاز از جمله ایرادات سرعت گیرهای شهرستان بردسیر  است. از طرفی عدم رنگ آمیزی این سرعت گیرها آن ها را از چشم راننده ها پنهان کرده است.

برخی از این سرعت گیرها که دیگر باید از آنها با عنوان “تپه” و دست انداز یاد کرد در بلوار 22 بهمن ایجاد شده اند که به خاطر مشخص نبودن آن ها هنگام شب، راننده ها مجبورند با سرعتی بالا از روی آن ها عبور کنند که گاه موجب برخورد ماشین ها با بلوار و بروز حوادثی نیز شده است.

در این موازد نکاتی  باید مورد توجه قرار گیرد:

در 90% موارد بدون هیچ دلیلی وسط جاده با سرعتگیر مواجه خواهید شد! البته در شهر گاها! علامت سرعتگیر 50 متر مانده به مانع نصب می شود ولی عدم! توجه به این علامت ها باعث حفظ سلامت ماشین و خود شما خواهد بود! چطور؟

اولا فکر کنید با سرعت 80کیلومتر در بلوار 22 بهمن بردسیر در حرکت هستید. بعد یهو یک علامت سرعتگیر ببنید تا فرمان به بغز و دستور به پا و فشار به پدال و اینا انجام بشه شما با سرعت حد اقل 40 کیلومتر از روی سرعتگیر رد شدید که اگر سرتان به اتاق ماشین نچسبیده باشد باید خیلی نگارنده را دعا کنید.

البته باز هم نمی شه بگید خب از 50 متری که تابلو رو دیدم سرعت رو کم می کنم بعد که رسیدم به مانع سرعت زیر 20 رسیده و مشکلی ندارم چون ممکن هست از عقب راننده کم حواس به شما بزنه!

طبق قانون باید سرعت گیر رو به شکل های هندسی رنگ آمیزی کرد تا راننده از دور متوجه بشه و شدت برآمدگی اونو تخمین بزنه و سرعت ماشین رو متناسب با اون کاهش بده. مثلا سرعتگیری که مثلث تیز باشه یعنی خیلی باید سرعت رو کم کرد و اگر مستطیل باشه یعنی ملایم تر هست و اینا! اما شما باز هم به این اشکال و رنگ آمیزی ها توجه نکنید و همیشه فکر کنید بدترین نوع سرعتگیر مقابلتون هست.

وقتی به سرعتگیر رسیدید و ماشین جلوی شما از این ماشین های بنز کامیون آلمانی که از زمان هیتلر تا الان داره در کشور ما با افتخار تولید می شه بود (خود آلمان از اینکه این ماشین مال اون بوده اعلام برائت کرده – پشت یکی شون نوشته بود نازنینی از دیار برلین!!) آگاه باشید که تا سرعتشون به صفر نرسیده و وانستادن از روی سرعتگیر عبور نمی کنن! یعنی شما هم باید سرعتتون به صقر برسه. مواظب باشید یه وقت فکر نکنید که این ها مثل کامیون های هوو معروف هستند که اینجا ترمز کنی 100 متر اون طرف تر وامیسته! ممکن هست از پشت بزنید به این نوع کامیون ها.

سرعتگیر به راننده ای که بی توجه به شرایط شما و در حالی که شما در حال سبقت گرفتن هستید مدام برایتان چراغ می زند تا راه را برای او باز کنید میگیرد؟و یا فقط باعث خرابی جلوبندی خودروها  و ایجاد تصادف در پشت این سرعتگیر ها می شود؟برای اینکه بتوان از روی برخی ازاین سرعتگیر ها به راحتی عبور کرد بایستی حوزه ریاضی و فیزیک را کاوش کرد تا سرعت مناسب را به دست آورد.سرعت بالاتر ضربه خوردن خودرو را کاهش می دهد. و یا باید با سرعت در حد ۵ کیلومتر از روی آنها گذر کرد که خود خطر تصادف را به همراه دارد.مگر میشود در وسط یک بلوار توقف کامل کرد و سپس حرکت کرد؟

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه