رفتن به بالا
  • Wednesday - 15 July 2015 - 10:44
  • کد خبر : ۲۹۹۹۵
park4

لینک کوتاه:

پارک انقلاب بردسیر یا پارک دخانیات!محل قلیان یا تفریح جوانان؟

یکی از کارهای عمرانی رفاهی شهرداری و شورای شهر بردسیر مرمت و بازسازی پارک انقلاب بود.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، ازدحام شهروندان در روز های پایانی هفته درپارک تفریحی انقلاب موجی از نشاط و شادابی را به همراه دارد اما این شادابی و تفریح ناگهان با اعمال ناسالم و خلاف حقوق اجتماعی مردم به فضایی آلوده مبدل می گردد و طولی نمیکشد که پارک خالی از افرادی میشود که برای هواخوری و پیاده روی این نقطه را برگزیده اند .

خانواده های زیادی برای استراحت و استفاده از هوای سالم آن، عصر ها و شب ها ساعاتی را در پارک طی می کنند.

 

اما متأسفانه برخی از خانواده ها بدون رعایت حقوق شهروندان و مقررات استفاده از این فضاها در کنار وسایل خانوادگی، قلیان هم می آورند! و در حضور بچه ها و جامعه حاضر در پارک الگوی ناپسندی را ارائه می دهند.

park4

بدتر از همه بیشتر قلیان کش ها بانوان و جوانان هستند و چنان این کار تکرار شده است که بدی اینکار نزد بانوان از بین رفته است و به راحتی بانوان جوان و حتی نوجوان بدون هیچ استرس و مزاحمتی قلیان می کشند وکسی هم مانع این کار غیر قانونی و غیر ارزشی آنها نمی شوند.

 

دریغ از تابلو هشدار دهنده برای نکشیدن قلیان، یا تذکری از مأموران انتظامی  به خانواده هایی که قلیان می کشند، شب های پارک انقلاب بردسیر جولانگاه قلیان کشانی است که در هر گوشه کنار دنج پارک نشسته در حال شعله ور ساختن آتش قلیان می باشند، پارک تازه بازسازی شده انقلاب بردسیر  تبدیل به قهوخانه و… شده است! این در حالی است که اصولا طبق قانون نباید به کسی اجازه داده شود که قلیان به پارک بیاورد.

در همین زمینه معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری بردسیر در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر عدم استفاده قلیان در مکان های عمومی  به ویژه در چایخانه ها و پارک ها اشاره نموده و گفته است :   این امر باید به صورت جدی و با نصب تابلوهای ممنوعیت استعمال قلیان باید پیگیری شود.

park1

ما اعتقاد نداریم کارها باید زورکی انجام شود اما باور داریم باید نسبت به آموزش و هشدار مردم که یکی از وظایف مسئولان شهرداری است بصورت جدی ورود پیدا کرد.

آیا وقت آن نیست که بساط قلیان و دخانیات جمع آوری شود  تا فردا روزی این پارک سرسبز به مکان معروفی در استان و کشور مبدل نشود البته بسی جای امیدواری است تا دوستان شهرداری و نیروی انتظامی که با کمترین امکانات همواره خط مقدم رفع مشکلات اجتماعی بوده دوباره تغییری در سیستم کاری خود بدهند و اجازه نداهند این این پارک تازه بازسازی شده مامنی امن برای قلیان کشیدن شود.

park2

براستی دودی که هر از گاهی در چشمان مردم این شهر می رود اما انگار نه انگار که این معضل در نگاه مسئولین یک آسیب اجتماعی به چشم میخورد ، درست است که از بعد نظارتی آنطور که در چارچوب قانون آمده است صراحتا بر عدم منع استفاده از قلیان نیامده است اما آیا در قانون رعایت حقوق شهروندی و اجتماعی افراد جامعه نیامده است ؟ پس چرا نباید با خاطیان برخورد شود.

این مسئله یک همت جدی و همه گیر را می طلبد تا نه تنها دستگاه انتظامی بلکه نهادهای فرهنگی و مردمی به این معضل اجتماعی ورود کنند و جوانان ناآگاه را از عواقب سوء این پدیده نامیمون روشن سازند .

هرچند که در این نقطه از شهر شاهد تلاش بی وقفه پرسنل شهرداری و هم چنین اعضای شورای اسلامی شهرستان هستیم تا با اجرای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و همچنین برنامه های ورزشی  تغییر فضای کنونی داشته باشند اما نگاه مسئولین به معضلات و آسیب های اجتماعی باید عمیق تر و کارشناسانه باشد تا پارک و فضای سبز را با دیگر مکان ها اشتباه نگیریم.

park3

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه